BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
BARF a wyniki badań krwi i moczu
Autor Wiadomość
ZipNuta 

Wiek: 37
Dołączyła: 19 Wrz 2013
Posty: 13
Skąd: SIEDLCE
Wysłany: 2014-10-12, 19:21   

A co to zmienia? Pytam bo nie wiem... :-(
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4838
Wysłany: 2014-10-13, 12:14   

Fruktozaminę należy oznaczyć gdy glukoza jest podwyższona, by wykluczyć lub potwierdzić cukrzycę. Pierwsze, co należy zrobić w sprawie psów ZipNuty to zbadać krew w innym labie. Dziwię się weterynarzowi, że nie podpadły mu te wyniki i sądzi, że pies z cukrem 12 mg/dl może biegać sobie radośnie i machać ogonem.

ZipNuta napisał/a:
przez ten czas pakowałam w nie dojrzałe owoce, makarony, ryze zeby te weglowodany dostarczyc

W ten spsoób na pewno nie podniesiesz psom glukozy na stałe, a przynajmniej nie do czasu aż zafundujesz im cukrzycę. Jeśli psy mają zdrową trzustkę to glukoza podniesie się chwilowo tylko bezpośrednio po posiłku, a następnie mocno spadnie dzięki insulinie. "Pakowanie" w psy takiej ilości węglowodanowych pokarmów w krótkim czasie spowoduje ich tycie, a w dłuższym otyłość i cukrzycę.
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
ZipNuta 

Wiek: 37
Dołączyła: 19 Wrz 2013
Posty: 13
Skąd: SIEDLCE
Wysłany: 2014-10-13, 20:44   

Tak badania planuje zrobić w innym laboratorium.
Ponowie pytanie:
Czym w takim razie mogłabym uzupełnić niedobór glukozy? Co podawać do zarcia?
 
 
Verano
[Usunięty]

Wysłany: 2014-10-14, 09:12   

ZipNuta napisał/a:
Tak badania planuje zrobić w innym laboratorium.


Zrób najpierw te badania w innym labie, bo nie wiadomo czy w ogóle jest CO uzupełniać ;-)
 
 
ZipNuta 

Wiek: 37
Dołączyła: 19 Wrz 2013
Posty: 13
Skąd: SIEDLCE
Wysłany: 2014-10-14, 10:55   

CZym mogłabym uzupełnić niedobór glukozy???
Jak bardzo wyniki mogą się różnić psów barfujących od jedzących karmę suchą???
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4838
Wysłany: 2014-10-14, 12:47   

ZipNuta, czytaj proszę ze zrozumieniem. Dostałaś już wyczerpujące odpowiedzi, a nawet bardziej niż wyczerpujące. Nie rozumiesz, że nie masz czego uzupełniać?
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
ZipNuta 

Wiek: 37
Dołączyła: 19 Wrz 2013
Posty: 13
Skąd: SIEDLCE
Wysłany: 2014-10-14, 16:00   

Droga dagnes, odpowiedzi na moje pytania nie otrzymałam. Nie wiem kto nie umie czytać ze zrozumieniem.
Ale jak widze nie otrzymam odpowiedzi. Szkoda. Pozdrawiam.
 
 
garadiela 

Barfuje od: niedawna
Udział BARFa: 50-75%
Dołączyła: 09 Sie 2012
Posty: 230
Skąd: czestochowa
Wysłany: 2014-10-14, 16:02   

Karola powtorz badania a potem sie martw...Bo Dagnes ma akurat racje :mrgreen: Jak masz zle wyniki badan w sensie ze przeklamane to co chcesz uzupelniac?
 
 
ZipNuta 

Wiek: 37
Dołączyła: 19 Wrz 2013
Posty: 13
Skąd: SIEDLCE
Wysłany: 2014-10-14, 16:19   

Ależ ja to zrozumiałam i tak jak mowilam badania powtorze i nie zamierzam niczego uzupełniac tak jak mi poradzono.
Co nie zmienia faktu ze odpowiedzi na swoje pytania nie otrzymałam. Chciałam sie dowiedziec czym sie uzupelnia glukoze? I jak bardzo roznia sie wyniki psow barfujacyc od zracych karme? TYLE
Odpowiedzi nie uzyskałam.
 
 
garadiela 

Barfuje od: niedawna
Udział BARFa: 50-75%
Dołączyła: 09 Sie 2012
Posty: 230
Skąd: czestochowa
Wysłany: 2014-10-14, 16:41   

ZipNuta napisał/a:
I jak bardzo roznia sie wyniki psow barfujacyc od zracych karme?
na moj rozum nie powinny sie roznic skoro psy sa zdrowe... Wiadomo ze jakies odchyly moga byc bo kazdy organizm jest inny ale normy sa jedne dla psow,nie ma norm dla jedzacych mieso czy karme sucha :lol:
 
 
Dieselka 


Barfuje od: maj 2011
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 39
Dołączyła: 29 Gru 2012
Posty: 1350
Skąd: prawie Wrocław
Wysłany: 2014-10-14, 17:52   

pewnie sie roznia. tak jak weganie maja troszke inne wyniki niz reszta :)
toc jedzenie ma wplyw na nasze organizmy :)

do tego dochodzi element osobniczy. czasem niektorzy nie lubia byc w normie :P

A ad tej sytuacji to coz.... jest cala masa metod. np odpowiednie dopracowanie diety, wyleczenie chorob, powtorzenie badania.

poki co nie wiesz czy cos jest nie tak a nawet jesli to nie wiesz dlaczego. Nie masz zadnego punktu odniesienia. skoro wyniki sa skopane to mozesz rownie dobrze z gwiazd wrozyc, niz patrzec na jakikolwiek parametr w nich zawarty
_________________
Paulinka i Dieselek
 
 
ZipNuta 

Wiek: 37
Dołączyła: 19 Wrz 2013
Posty: 13
Skąd: SIEDLCE
Wysłany: 2014-10-14, 19:30   

No widzisz garadiela, a od osob bafrujacych które sa tutaj na forum słyszałam calkiem co innego, ze jednak się róznia. Dlatego zapytałam bo takiej wiedzy nie mam 8-)

Dieselka, dzięki. Właśnie dlatego pytam bo nie wiem czy sa jakies normy dla psow barfujacych czy nie Toż to chciał ja wiedziec :mrgreen:
 
 
Dieselka 


Barfuje od: maj 2011
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 39
Dołączyła: 29 Gru 2012
Posty: 1350
Skąd: prawie Wrocław
Wysłany: 2014-10-14, 19:53   

Nie ma takich norm. Tak samo jak nie ma norm dla wegan. Normy są jedne dla 'najbardziej reprezentatywnej' grupy.
_________________
Paulinka i Dieselek
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4838
Wysłany: 2014-10-14, 22:46   

ZipNuta napisał/a:
odpowiedzi na moje pytania nie otrzymałam

Odpowiedzi z szerokim wyjaśnieniem, otrzymałaś. Napisałam ci dlaczego glukozy się nie "uzupełnia" oraz dlaczego w przypadku twoich psów robić tego nie należy, więc na pytanie czym ją uzupełnić nie da się odpowiedzieć tak, by nie zaszkodzić twoim psom. Chyba, że ktoś chce je mieć na sumieniu. Otrzymałaś też taką samą odpowiedź od Verano.
Na drugie pytanie też otrzymałaś odpowiedź, a pytałaś przecież w kontekście glukozy. Napisałam, że każdy pies powinien być martwy przy takich wynikach, co oznacza, że nie będzie ani mniej, ani bardziej martwy jedząc wcześniej BARF zamiast chrupek ;-) . Dieta nie ma znaczenia jeśli pies ma wyniki wskazujące na brak możliwości bycia żywym.

Proponuję nieco mniej żądań i pretensji (zwłaszcza w stosunku do osób, które poświęcają Ci swój prywatny czas po to, by udzielić Ci pomocy) oraz odrobinę więcej samokrytycyzmu.

Dla przypomnienia, pytanie było:

ZipNuta napisał/a:
Glukoza bardzo niska. Nie wiem czym ją uzupełniać.

Odpowiedź dostałaś:

dagnes napisał/a:
Wyniki wyglądają na niewiarygodne. Przy glukozie we krwi na poziomie 12 mg/dl pies powinien już nie żyć, a przy hipoglikemii na poziomie poniżej 30 mg/dl powinien mieć silne objawy ze strony układu nerwowego, zaburzenia koordynacji ruchu, zaburzenia rytmu serca i oddechu, drgawki i ostatecznie przy obniżaniu się tego poziomu w kierunku 20 mg/dl powinien zapaść w śpiączkę, z której nie powinen się obudzić bez natychmiastowej pomocy farmakologicznej.
(...) te wyniki to jakiś żart.

Na to odpowiedziałaś:

ZipNuta napisał/a:
podejrzewam że to wynik diety bo akurat u dwoch psow ktore to samo jedza podobne wyniki? (...)
Czym mogę uzupełnić te węglowodany?

Kolejna odpowiedź:

dagnes napisał/a:
Pierwsze, co należy zrobić w sprawie psów ZipNuty to zbadać krew w innym labie. Dziwię się weterynarzowi, że nie podpadły mu te wyniki i sądzi, że pies z cukrem 12 mg/dl może biegać sobie radośnie i machać ogonem.

oraz wyjaśnienie, dlaczego nie należy "pakować" w psy węglowodanów (jakichkolwiek):

dagnes napisał/a:
W ten spsoób na pewno nie podniesiesz psom glukozy na stałe, a przynajmniej nie do czasu aż zafundujesz im cukrzycę. Jeśli psy mają zdrową trzustkę to glukoza podniesie się chwilowo tylko bezpośrednio po posiłku, a następnie mocno spadnie dzięki insulinie. "Pakowanie" w psy takiej ilości węglowodanowych pokarmów w krótkim czasie spowoduje ich tycie, a w dłuższym otyłość i cukrzycę.

Na co po raz kolejny zapytałaś:

ZipNuta napisał/a:
Ponowie pytanie:
Czym w takim razie mogłabym uzupełnić niedobór glukozy? Co podawać do zarcia?

I po raz kolejny dostałaś odpowiedź:

Verano napisał/a:
Zrób najpierw te badania w innym labie, bo nie wiadomo czy w ogóle jest CO uzupełniać

Co nie przeszkodziło Ci napisać kolejnego, pełnego zniecierpliwienia posta:

ZipNuta napisał/a:
CZym mogłabym uzupełnić niedobór glukozy???
Jak bardzo wyniki mogą się różnić psów barfujących od jedzących karmę suchą???

oraz:

ZipNuta napisał/a:
Nie wiem kto nie umie czytać ze zrozumieniem.
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
ZipNuta 

Wiek: 37
Dołączyła: 19 Wrz 2013
Posty: 13
Skąd: SIEDLCE
Wysłany: 2014-10-14, 23:07   

Pytałam czym moge uzupełnic glukoze bo chciałam wiedzieć na przyszłosć co nie zmienia faktu ze nie wzielam twoich rad pod uwage zeby zrobic badania ponownie. Zreszta na to wpadłam bez rad bo kazdy radzi jak to ponownie zrobic zamiast objasnic odpowiedz na moje pytania. Co nie oznaczało ze chce w psa pakowac glukoze bez ponownych badan.
Dla mnie bardzo interesujace jest czym moge ja uzupełnić... czym moge nie oznacza ze teraz to bede robic tylko dla wlasnej wiedzy chcialam zdobyc takie info. Wybacz ale dokładnie mi to objasniła pewna osoba z tego forum nie uzywajac zdawkowych słów.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne