BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
BARF dla ludzi?
Autor Wiadomość
scarletmara 


Barfuje od: 01.11.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 06 Lis 2012
Posty: 1419
Skąd: LUBLIN
Wysłany: 2016-07-08, 09:20   

dora a mi się zadawało, że paleo to jednak dieta głównie mięsna + trochę warzyw + jeszcze mniejsze trochę owoców i orzechów/nasion. Oczywiście mięsa odpowiednio tłustego ale jednak mięsa, które jest głównym dostarczycielem białka w tej diecie. Oczywiście wariacji różnych jest wiele na bazie paleo ale paleo zgodnie z nazwą oryginalnie jest dieta mięsną.
 
 
doradora 

Barfuje od: 09.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Cze 2014
Posty: 1593
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2016-07-08, 09:37   

wiesz, czym więcej czytam tym bardziej mi się wydaje, że jednak w zaleceniach tego mięsa wcale nie jest tak dużo,
ale kompletnie się nie znam i robię wszystko na czuja, z tym, że ograniczyłam białko do 2 posiłków dziennie
 
 
Arora 

Barfuje od: 24.03.2016
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 22 Lut 2016
Posty: 419
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-07-08, 11:39   

też mi się wydaje, ze jest to raczej dieta miesna z dodatkiem warzyw i trochę owoców, a mięso to jednak białko; trudno z tym pytaniem iść do lekarza albo dietetyka, skoro wszyscy polecają teraz dietę niskotłuszczową / wysokowęglanową, bo taka jest moda i trend...musiałabym mieć pewność, ze taki lekarz jest obiektywny i na dodatek ma wiedzę trochę szerszą niż standardowa (to trochę tak jak z weterynarzami - jak sama nie znajdziesz diety barf to na pewno wet ci jej nie poleci)
 
 
hysteria 


Barfuje od: 12.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Wiek: 36
Dołączyła: 11 Gru 2014
Posty: 203
Wysłany: 2016-07-08, 12:03   

paleo to przede wszystkim nieprzetworzona żywność.

nie mylmy też pojęć. paleo niekoniecznie jest LC. zresztą nawet teraz mamy ludy dzikie, które żywią się np. głównie bulwami warzyw a mięso jedzą od święta. a z drugiej strony mamy eskimosów którzy jedzą praktycznie wyłącznie tłuste mięso. zależy od klimatu (i idę o zakład że zawsze zależało).

ja mam podejście jak doradora: przy warzywach nie powinno być dopisane "trochę". dużo warzyw. oczywiście kalorycznie mięso będzie pierwsze, ale objętościowo - zdecydowanie nie.
powiem szczerze, że dni bez warzyw u mnie się nie zdarzają, za to zdarzają się (chociaż bardzo rzadko) dni bez mięsa.
 
 
Arora 

Barfuje od: 24.03.2016
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 22 Lut 2016
Posty: 419
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-07-08, 12:20   

Hesteria,
napisałam trochę owoców a nie warzyw ;-)
 
 
doradora 

Barfuje od: 09.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Cze 2014
Posty: 1593
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2016-07-08, 12:25   

Arora, to Scarlet napisała trochę ;)

a ja podałam Ci konkretnego dietetyka, a nie jakiegoś przypadkowego, co prawda z Opola, ale robią "wizyty" przez skype
kosztuje to dużo, sama na razie się nie zdecydowałam na konsultację
 
 
Arora 

Barfuje od: 24.03.2016
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 22 Lut 2016
Posty: 419
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-07-08, 12:33   

ups, przepraszam....
doradora,
dziękuję, widziałam, wieczorem wejdę na tą stronę i poczytam; wiesz może ile kosztuje taka wizyta na skypie?
 
 
doradora 

Barfuje od: 09.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Cze 2014
Posty: 1593
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2016-07-08, 12:47   

z tego co czytałam to tyle samo co normalna http://www.ajwen.pl/oferta/cennik/
 
 
Lena06 


Barfuje od: 28.07.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Lip 2014
Posty: 1292
Wysłany: 2016-07-10, 11:30   

Arora, właśnie dzisiaj zakupiłam nowy numer FoodForum (czasopismo specjalistyczne o zdrowym odżywianiu) i ku mojemu zaskoczeniu znalazł się tam artykuł o diecie w Parkinsonie. Napisane jest w nim, że owszem białko powinno się ograniczać ale w ostatecznych fazach choroby. W początkowej fazie nie zaleca się tego robić, ponieważ już i tak organizm takiej osoby zagrożony jest niedożywieniem.
To w takim mega skrócie. W artykule podana się też cała strona przypisów z badaniami literaturą.

Dieta Paleo nie jest wysokobiałkową dietą. Ani niskowęglowodanową. Dni bez białka u mnie występują również. Także myślę (choć specjalistą nie jestem), że spokojnie może ją Twoja mama zastosować.
 
 
Arora 

Barfuje od: 24.03.2016
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 22 Lut 2016
Posty: 419
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-07-10, 21:54   

Doradora,
dzięki za stronę; ciekawe artykuły, ale wizyta rzeczywiście koszmarnie droga (choć nie mam porównania, bo nigdy nie byłam u dietetyka)
Lena,
dziękuję; kupię to czasopismo i przeczytam ten artykuł, może rzeczywiście warto przedyskutować temat z mamą
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-07-29, 12:13   

hysteria napisał/a:
co do gluten test to ja czuję od razu gorsze samopoczucie, u mnie włącza się migrena. wystarczy jeden posiłek, nieco większy. jednego małego ciastka nie odczuwam, ale już np. kawałek tortu powoduje, że mnie głowa boli.

nabiał podobnie - ostatnio robiłam test na twarożek. miałam miesiąc w którym się bardzo pilnowałam z nabiałem (tylko sporadycznie masło i kawałek sera koziego). zjadłam twarożek rano i wieczorem miałam brzuch jak balon. mam jednak nadzieję, że śmietanę toleruję bo bardzo lubię, będę sprawdzać

moja siostra wykluczyła nabiał całkiem oprócz masła, ona znowu zaobserwowała, że zje np. gałkę lodów i na drugi dzień ma pryszcza. w ogóle niesamowicie jej się cera poprawiła po odstawieniu nabiału. i faktycznie, coś zje na drugi dzień prychol.

saphirith1987 napisał/a:
Z glutenem mam podobnie jak hysteria, mała ilość nie przeszkadza, ale jak np. pojadę na weekend do rodziny, gdzie niestety jem "standardowo", to też bóle głowy wracają i od razu organizm się osłabia i się przeziębiam.

A od nabiału mi właśnie też różne syfy na skórze wyskakują.

Nietolerancja przez organizm glutenu i nabiału (może i jeszcze innych produktów) może (ale nie musi) oznaczać, że występuje u Was (trzeba byłoby zbadać) NZChJ - zapalenie jelit - to jest trudne do zdiagnozowania.
Poczytajcie książkę Agaty Młynarskiej"Pyszna Zmiana". Mogę przesłać pdf na e'mail do poczytania. Ja nie mam takich objawów jak ona, ale jak odstawiłam intuicyjnie ponad rok temu gluten, mleko piję bez laktozy i mogę jeść nabiał - nie mam burczenia, nic mi się w jelitach nie przelewa, wiatry mnie nie męczą, brzuch mi nie pęcznieje. Na razie się odchudzam, jadam 4 posiłki dziennie, które sama przygotowuję (mam co dwa tygodnie inny jadłospis) i czuję się dobrze. O wiele lepiej niż wcześniej. Do tego co drugi dzień jestem na siłowni, żeby waga spadała (już mi spadło ok. 8,6 - licząc od 06.06.2016r.) Mogę ciuchy o rozmiar mniejszy nosić. Na razie nie zmieniam garderoby, czekam aż więcej poleci.
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
hysteria 


Barfuje od: 12.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Wiek: 36
Dołączyła: 11 Gru 2014
Posty: 203
Wysłany: 2016-08-08, 10:34   

ale powiem wam, że ludzie mnie przerażają. znajoma opowiada jak to jej syn "miał czerwone kropki na pupie po mleku", ale "już mu przeszło". w kolejnej rozmowie "Franka boli brzuch po śniadaniu często" a co na sniadanie je? mleko z płatkami. no ale "tylko chwilę go boli"

:shock: :shock: :shock:
 
 
doradora 

Barfuje od: 09.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Cze 2014
Posty: 1593
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2016-08-08, 11:29   

no bo przecież mleko jest zdrowe, "pij mleko, będziesz kaleką" i te sprawy
to tak samo jak ludzie z cukrzycą, którzy wpierniczają ciastka :roll:
 
 
hysteria 


Barfuje od: 12.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Wiek: 36
Dołączyła: 11 Gru 2014
Posty: 203
Wysłany: 2016-08-08, 11:39   

ja generalnie staram się mówić, że mleko niezdrowe i jak już nabiał jedzą to pełnotłusty, że masło ok i śmietana 30% bez dodatków też już dla większości będzie ok. ale nie mleko. to już niech jogurt grecki kupią na to miejsce. ale to tak jednym uchem wpada a drugim wypada. ludzie nie chcą słuchać, że to niezdrowe.

cukrzyków na ciastakch to już całkiem nie ogarniam. ja mam styczność generalnie z koncernami farma w pracy i wiecie co? oni nawet się nie muszą starać żeby na tych insulinach zarabiać. historia z życia: laska wpieprza tort, jeden kawałek, drugi. koleżanka że no ale przecież masz cukrzyce. a laska że ale to ona sobie po prostu więcej insuliny wstrzyknie :shock:
 
 
olivkah 

Dołączyła: 05 Mar 2014
Posty: 179
Wysłany: 2016-08-08, 14:05   

Ostatnio wujek cukrzyk kupił dla mnie specjalnie drożdżówkę z cukrem, a sam jadł drożdżówkę "bez cukru". Bo tak mu lekarz zalecił - bez cukru i niskotłuszczowo.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne