BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Suplementowanie gotowych karm
Autor Wiadomość
Celty 

Barfuje od: 2015
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 29
Dołączyła: 24 Sty 2017
Posty: 2
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-02-10, 17:07   

doradora dziękuję za szybką odpowiedź :-)
Tak się właśnie zastanawiałam czy trochę nie przesadzam :lol: To chyba rzeczywiście nie będę komplikować. Kiedyś kotka jadła suchą karmę z RC i jakoś żyła, a ja się martwię, że przez miesiąc nie będzie na barfie :lol:
Ale dalej się zastanawiam czy nie zrobić trochę bardziej mięsnego tego barfa (mniej podrobów) i tak jak radzisz, żeby uniknąć ewentualnych strajków zamieniać np. co 2 tygodnie. Bo lekka zmiana składu nic mnie nie kosztuje, czasu mi to zajmie i tak mniej więcej tyle samo, a na przestrzeni miesiąca zrównoważy to trochę stosunek mięsa do podrobów. Chociaż w sumie sama nie wiem czy to ma aż takie znaczenie. Czym więcej czytam o tych proporcjach i stosunkach różnych składników tym mniej ogarniam :-D
 
 
changlingyu 

Wiek: 30
Dołączyła: 08 Wrz 2017
Posty: 7
Skąd: Kraków
Wysłany: 2017-09-09, 11:51   

Cześć Wszystkim :-)

Mam pytanie odnośnie suplementacji karmy Orijen Cat&Kitten. Docelowo mam zamiar przestawić kota na BARF, ale póki co jestem na etapie przekonywania go do jakiejkolwiek karmy mokrej, więc przed nami jeszcze długa droga. :-D Jednak chciałabym póki co zbilansować mu dietę na tyle, na ile się da suplementami.

Chodzi głównie o witaminę D i kwasy omega-3 i 6. Czytałam, że te drugie występują w karmie w całkiem zadowalających ilościach, więc czy jest sens podawać olej z łososia dzikiego w celu uzupełnienia wit. D, żeby nie przedobrzyć z kwasami? No i jak właśnie z tą witaminą D- niby karma ją zawiera, ale producent nie podaje dokładnie w jakiej ilości.
Może ktoś miał styczność z tą karmą albo sam ją suplementował i mógłby się podzielić doświadczeniem? Byłabym bardzo wdzięczna, bo dopiero zaczynam przygodę z suplementacją/BARFem i wciąż się uczę.
Jeżeli to ma jakieś znaczenie w suplementacji- kot ma 3 lata, 6,4 kg, cierpi na SUK :-(

Peace out i miłego dnia :-D
 
 
szirra 

Barfuje od: 2 lat
Udział BARFa: 50-75%
Dołączyła: 31 Mar 2012
Posty: 3
Wysłany: 2019-01-18, 11:24   

Mam pytanie . Co dołożyć do tej karmy kupionej w zooplusie żeby była pełnowartościowa.
https://www.zooplus.pl/sh..._nuggets/609915
 
 
Anilina 

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 24 razy
Dołączyła: 20 Lip 2017
Posty: 995
Wysłany: 2019-01-18, 13:06   

szirra,
producent nie podaje podstawowych informacji o składzie tej "karmy" - barfując od 2 lat pewnie to zauważyłaś. Nie ma informacji o zawartości wapnia i fosforu, sodu i potasu. Jakich części zwierząt użyto, ile jest tej wątróbki. Zdecydowanie za dużo w niej warzyw, a do tego olej rzepakowy - zupełnie kotu nieprzydatny, bo nie ma szlaków metabolicznych, by wykorzystać omegi pochodzenia roślinnego.

Nie podałabym tego zdrowemu kotu, chyba, że w formie przekąski raz na kilka dni. A kotu z jakimkolwiek schorzeniem - na pewno nie.
Zresztą, przy tej cenie 35zł/kg można kupić super mięsko i zrobić mieszankę, której składniki się zna i które faktycznie będą odpowiadały potrzebom konkretnego kota, bez ryzyka.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne