BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Suplementowanie gotowych karm
Autor Wiadomość
madzia86r 

Dołączyła: 24 Lip 2016
Posty: 28
Wysłany: 2017-01-11, 12:48   pomoc dla niedoswiadczonej

Kochani barfowicze blagam pomóżcie mi bo już mam taki mętlik w glowie że nie wiem co mam robic.Napisalam kiedys tu na forum w sprawie suplementacji gotowych karm-mój je macs.Doradziliscie zebym suplementowala tauryną,olejem z lososia i drozdzami.Ostatnio czytalam na fb na innej barfowej grupie jak ktos mial podobna sytuacje kotek jadl macs i kobieta suplementowala codziennie tymi 3 specyfikami a oni odp ze olej z lososia lunderland ma wit d gdzie w skladzie przeciez nie ma i ze nie powinna codziennie.BLAGAM POWIEDZCIE MI CZY MOGE CODZIENNIE DO KARMY DODAWAC OLEJ Z LOSOSIA,DROZDZE I TAURYNE-BARDZO WAZNE bo juz nie wiem co mam robic uwazam akurat to forum za autorytet wiec pomozcie prosze
_________________
madzia
 
 
IzabelaW 


Barfuje od: IX.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 15 Mar 2015
Posty: 996
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-01-12, 07:10   

Tyle razy był wałkowany temat oleju z łososia, a Ty nadal masz wątpliwości, tylko dlatego, że ktoś gdzieś coś napisał. A wystarczy po prostu przeczytać specyfikację produktu, który podajesz - wtedy będziesz wiedzić, czy produkt ten zawiera wit.D czy nie. I sama sobie odpowiesz na pytanie, czy możesz go podawać.
 
 
madzia86r 

Dołączyła: 24 Lip 2016
Posty: 28
Wysłany: 2017-01-12, 07:34   

ja nie jestem barfowcem i mam pierwszego w zyciu kota na temat ktorego zywienia dopiero się ucze,panstwo jestescie bardzo niemili i jak widze odpowiadacie tylko wyczerpująco osobom ktore barfują!!!!Tak trudno poprostu napisac że tak podawaj codziennie te 3 specyfiki albo nie nie codziennie.Skad ja mam wiedziec wiele rzeczy????Czytam bardzo duzo ale są sprzeczne informacje a jak juz zadam pytanie tu to wielka obraza...,,DZIĘKUJĘ ZA POMOC,,
_________________
madzia
 
 
doradora 

Barfuje od: 09.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Cze 2014
Posty: 1593
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2017-01-12, 07:46   

madzia86r, a co innego miała Izabela napisać? sprawdź sobie w specyfikacji i tyle
odnośnie tauryny i drożdży, to spokojnie możesz podawać, ponieważ dosyć trudno je przedawkować

a swoją drogą dlaczego nie podajesz mięsa?
 
 
IzabelaW 


Barfuje od: IX.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 15 Mar 2015
Posty: 996
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-01-12, 14:41   

madzia86r, nie krzycz, bo nie masz powodu. Nie trzeba barfować, by zrozumieć, kiedy podawać olej z łososia, a kiedy nie. Wystarczy przeczytać ze zrozumieniem, co wcześniej pisaliśmy już w tym wątku oraz wątku o oleju i pomyśleć. A myślenie wygląda pokrótce tak: Jeśli produkt, który mam, ma w swoim składzie wit.D (co jest napisane na etykiecie butelki lub specyfikacji na stronie sprzedawacy/producenta) to muszę to wziąć pod uwagę, suplementując gotową karmę (której skład też jest podany w odpowiednim miejscu) i podać taką jego ilość, by nie przedobrzyć z witaminą. Tylko wtedy taki olej nie jest dla mnie odpowiedni, bo kupiłam go przecież do suplementacji kwasów omega3, i zmniejszając jego dawkę, by nie przegiąć z witaminą, zmniejszam też dostarczaną kotu ilość omega, a nie o to mi chodzi (bo chcę, by kwasów omega kot dostawał dużo). Muszę więc kupić taki olej, który będzie miał odpowiednią ilość kwasów i nie zawierał wit.D lub zawierał jej baaaaaardzo mało. I wtedy będzie cacy. Chyba, że moja karma w ogóle nie zawiera rzeczonej witaminy, wtedy dobrze, że mój olej z łososia ją zawiera - tylko muszę wtedy też policzyć, czy są to odpowiednie ilości. Itd.
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4838
Wysłany: 2017-01-16, 00:15   

madzia86r napisał/a:
olej z lososia lunderland ma wit d gdzie w skladzie przeciez nie ma

Są 2 rodzaje oleju Lunderland: z dzikiego łososia i z hodowlanego. Producent nie podaje na swojej stronie zawartości witaminy D w żadnym z nich (nie wiem czy na opakowaniu jest informacja bo nie kupowałam nigdy), ale z wątku o oleju z łososia w dziale suplementowym wiadomo, że oleje z dzikiego łososia zawsze zawierają sporą ilość witaminy D, natomiast oleje z łososia hodowlanego niewielką bądź znikomą.
Więc jeśli posiadasz olej z dzikiego łososia, to rzeczywiście jego podawanie wraz z kompletną karmą nie jest wskazane. Olej z łososia hodowlanego (Lunderland olej Omega3) możesz za to podawać bez ograniczeń.
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
Saga 

Barfuje od: 07.2016
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 03 Sie 2016
Posty: 1489
Wysłany: 2017-01-16, 00:32   

dagnes napisał/a:
Producent nie podaje na swojej stronie zawartości witaminy D w żadnym z nich

Znaczy, na stronie przy oleju z dzikiego łososia z Alaski producent podaje:
Analiza laboratoryjna: witamina A 5280 ng/100g, witamina D 231 ng/100g
https://www.lunderland.or...kotow-500-ml/99
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4838
Wysłany: 2017-01-16, 00:58   

A to ciekawe, że na polskiej stronie jest coś takiego, skoro na niemieckiej nic nie ma (nie przyszło mi do głowy by szukać na stronie polskiej u niemieckiego producenta). Na niemieckiej jest szczegółowa analiza, nie zawierająca jednak danych o witaminie D:
http://www.lunderland.de/analyse/wildlachsoel.html
W informacjach o produkcie też nic nie ma:
https://www.lunderland-ti..._ID=651#Ziel651

W takim układzie można sobie dokładnie wyliczyć ile wychodzi witaminy D w dawce i zsumować z tym, co kot dostaje z pokarmem, po czym ocenić czy można podawać i ewentualnie ile.
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
Saga 

Barfuje od: 07.2016
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 03 Sie 2016
Posty: 1489
Wysłany: 2017-01-16, 01:02   

Może były zapytania i uzupełnili, ale tylko u nas.
 
 
traganek 


Barfuje od: 12.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 01 Kwi 2015
Posty: 365
Wysłany: 2017-01-16, 01:19   

https://www.lunderland.org to firma Ecome Dystrybutor produktów Lunderland nie Producent
_________________
Dokąd idą psy, gdy odchodzą?
No bo jeśli nie idą do nieba,
to mnie tam także iść nie potrzeba.
 
 
Saga 

Barfuje od: 07.2016
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 03 Sie 2016
Posty: 1489
Wysłany: 2017-01-16, 01:22   

Fakt, przepraszam za pomyłkę :kwiatek:
 
 
madzia86r 

Dołączyła: 24 Lip 2016
Posty: 28
Wysłany: 2017-01-16, 05:56   

w takim razie nie podawac codziennie tego oleju bo juz naprawde nie wiem...:(kot je karme macs i mam tego z dziekiego,wczesniej czytalam watek ze przeciez ten z dzikiego lepszy ze wiecej omega i ze mozna bezpiecznie suplementowac karme olejem drozdzami,tauryna. itp.wiec jak kupie tego hodowlanego to takie samo dzialanie?Czy poprostu ten z dzikiego dawac nie wiem 2 razy w tyg czy lepiej tego hodowlanego kupic??A moze lepiej olej z kryla i dawac codziennie?I BARDZO WAZNE PYTALAM O TE DROZDZE TEZ DAJE CODZIENNIE wiec czy dawac je codziennie czy tez nie i tauryne bo zaraz sie dowiem ze drozdze tez nie codziennie bo przedawkuje wit z grupy b
_________________
madzia
 
 
Laidee 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 09 Paź 2014
Posty: 180
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-01-17, 19:12   

madzia86r, nie chodzi o to, jak często dajesz, ale ile danego suplementu zwierzę przyjmuje w określonej jednostce czasu. Trudno więc powiedzieć, czy codzienna suplementacja jest ok czy nie jest ok, skoro nie wiemy, ile podajesz każdego dnia.

Przykładowo, jest znacząca różnica pomiędzy podawaniem np. łyżeczki dziennie, a pół litra / kilograma jednorazowo tygodniowo. W tym drugim przypadku, pomimo rzadszej suplementacji, łatwiej będzie o przedawkowanie, bo zwierzę w ogólnym rozrachunku w danej jednostce czasu (tu tygodniowo) suplementu dostanie więcej.

Zasadniczo wszystkie suplementy można podawać codziennie. Koty na BARF przecież zjadają je codziennie w mieszankach. Powtórzę, wszystko zależy od tego, ile dane zwierzę dostaje suplementów w jednostce czasu.

Jeżeli obawiasz się przedawkowania wit. D to podawaj olej z łososia hodowlanego. Może i ma mniej kwasów omega, ale w takim przypadku wystarczy przecież tego oleju podać odrobinę więcej. Jeżeli chcesz podawać olej z łososia dzikiego to zwyczajnie dawaj go trochę mniej. Maksymalna dawka powinna zależeć od tego, ile wit. D jest w danym oleju i ile kot zjada w karmie. Nie znam składu oleju z kryla, więc w odniesieniu do tego suplementu wypowiadać się nie będę.

Jeżeli więc napiszesz nam, ile suplementów (wagowo) zjada Twój kot dziennie i jaki dokładnie skład ma karma, którą kot zjada, i ile tej karmy zjada dziennie będziemy mogli coś dokładniej napisać.
 
 
Celty 

Barfuje od: 2015
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 29
Dołączyła: 24 Sty 2017
Posty: 2
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-02-10, 14:30   

Potrzebuję rady :-)
Karmię moją kotkę barfem od roku, ale przez wakacje zwykle wyjeżdżam i zostawiam ją pod opieką rodziców. Pojemność zamrażarki pozwala mi na zrobienie zapasów na miesiąc nie więcej, a kotka będzie tam 2 miesiące albo dłużej. W związku z tym planuję zakup karmy Grau i Catz Finest (na razie na spróbowanie, bo mój mały potwór jest strasznie wybredny :mrgreen: ). Dopiero czytając ten wątek zwróciłam uwagę na problem z zawartością suplementów w gotowych karmach.

I tu rodzi się moje pytanie. Przy założeniu że kotka będzie karmiona jeden dzień barfem, jeden karmą i tak na zmianę, mogę zwiększyć zawartość suplementów w barfie? Czy lepiej by było dodawać je do karmy?
I idąc tym torem rozumowania, jeśli w karmie jest za dużo podrobów w stosunku do mięsa, to mogę zrobić barfną mieszankę z większą niż normalnie zawartością mięsa w stosunku do podrobów, żeby to zrównoważyć? I ostatnie pytanie, jeżeli poziom wapnia w karmie jest zbyt wysoki to mogę to zrównoważyć zmniejszając dodatek mączki ze skorupek jaj w barfnej mieszance?

PS. Jestem nowa na forum, ale korzystałam z niego na długo przed rejestracją. Bez was pewnie do tej pory nie wiedziałabym jak się zabrać za barfowanie. Dziękuję :kwiatek:
 
 
doradora 

Barfuje od: 09.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Cze 2014
Posty: 1593
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2017-02-10, 15:39   

Celty, wg mojej opinii kotu nic się nie stanie, jeśli będzie przez miesiąc karmiony puszkami, w końcu producenci nie mogą dopuścić do takiej sytuacji :kwiatek:
skoro kot ma być pod opieką rodziców, to nie komplikowałabym rodzicom życia, tylko poprosiła o karmienie samymi puszkami

A! i mieszanie dzień puszka/ dzień barf może się skończyć jakimiś strajkami, lepiej chyba zmieniać co kilka dni, bądź nawet co kilka tygodni
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne