BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Problemy podczas wprowadzania BARFa
Autor Wiadomość
Zofijówka 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 19 Kwi 2012
Posty: 542
Skąd: warszawa
Wysłany: 2012-10-17, 17:41   

Ja też bym zrobiła tak, jak pisze Tilia- odpuściłabym sobie te żwacze. Daj szyjki kacze, kurze lub gęsie. Myślę, że żwacze mogą pomóc uniknąć zatwardzenia, ale jeśli sunia ma ostre sranko, to jej tego oszczędź. W ramach bakterii daj jej EMy, albo zmieloną kapustę kiszoną (odrobinę, na zmianę z kostnym żarełkiem- dla lepszego pasażu), kefir czy coś podobnego.
 
 
koniczynka 
Ekspert


Barfuje od: 3 lata
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 887
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-10-17, 21:46   

Ja bym od razu nie szła z grubej rury z mięsem z kością, bo to dla psa, który ma jakieś tam problemy z trawieniem nowego pokarmu może być na sam początek ciężkie. Raczej dałabym na początku samo mięso (małymi porcjami, a często), a jeśli nadal kupka nie będzie ciekawa i będą się zdarzały wymioty to wtedy można na początek podgotować mięso (dosłownie lekko je sparzyć), a następnie przechodzić na coraz bardziej surowe w zależności od efektów aż do całkowicie surowego. Jeśli będzie wszystko w porządku to wtedy bym zaczynała podawać małymi porcjami szyjkę, a następnie resztę składników. Wszystko małymi kroczkami. Z żołądków bym na razie zrezygnowała.

Zofijówka napisał/a:
W ramach bakterii daj jej EMy, albo zmieloną kapustę kiszoną (odrobinę, na zmianę z kostnym żarełkiem- dla lepszego pasażu), kefir czy coś podobnego.


Co do EMów lub innych probiotyków to według mnie jak najbardziej spróbować. Mi osobiście podoba się Biogen P bo ma w składzie mikroorganizmy naturalnie bytujące w układzie pokarmowym psa. Nie jestem przekonana, co do zmielonej kiszonej kapusty, ponieważ jest ona bardzo ciężkostrawna oraz wiatropędna, a jak wspomniała ac piesek ma gazy i biegunkę. Poza tym sok z kiszonej kapusty jest znany od dawna jako środek na zaparcia w "medycynie ludowej", więc może taka kapusta wywołać małą rewolucję moim zdaniem. Co do nabiału typu kefir to zawiera on sztucznie dodane bakterie, a nie te naturalnie bytujące w mleku, poza tym część psów niezbyt dobrze toleruje laktozę, więc nabiał może teoretycznie spowodować także rewolucje. Z naturalnych sposobów na zatrzymanie biegunki i różne rewolucje żołądkowe dobra jest ponoć na przykład glinka lecznicza oraz kora wiązu (Slippery Elm Bark).
 
 
ac 

Dołączyła: 27 Wrz 2012
Posty: 6
Wysłany: 2012-10-18, 09:05   

wczoraj próbowałam z samym mięsem - jest dobrze :) myślę, że jakoś sobie już poradzimy. Dziękuję za pomoc.
 
 
agat-31 

Dołączyła: 10 Sty 2013
Posty: 37
Wysłany: 2013-01-10, 18:23   Biegunka i wymioty

Witam, stosuję barf-a od 2 dni, psy jedzą jelita wołowe, jeden pies toleruje jedzenie dobrze, natomiast drugi wczoraj biegunka dziś pół godziny po karmieniu wszystko zwymiotował (dodałam surowe jajko i troche twarogu - może niepotrzebnie?)
Czy ktoś miał takie problemy? Czy powinnam przerwać i iść do weterynarza, czy po prostu to przetrwać i kontynuować?
Proszę pomóżcie :-(
PS chyba napisałam ten post w złym dziale... ?
 
 
koniczynka 
Ekspert


Barfuje od: 3 lata
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 887
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-01-10, 18:52   Re: biegunka i wymioty

Jak dokladnie wyglada jadlospis Twoich psow? Co jadly wczesniej?
 
 
agat-31 

Dołączyła: 10 Sty 2013
Posty: 37
Wysłany: 2013-01-10, 19:09   

wcześniej jadły suchą karmę Bozit Robur
 
 
koniczynka 
Ekspert


Barfuje od: 3 lata
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 887
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-01-10, 19:28   

A jak wyglada dokladnie ich aktualny jadlospis?
 
 
agat-31 

Dołączyła: 10 Sty 2013
Posty: 37
Wysłany: 2013-01-10, 20:18   

Wczoraj dostały żwacze wołowe rano i wieczorem, dziś rano żwacze wołowe a wieczorem żwacze wołowe plus twaróg i jajko, które dodałam bo psy były głodne (pewnie był to błąd, brak mi kompletnie doświadczenia)
chciałam dodać, że dziś stolec jest dobry, biegunki już nie ma :roll:
zjadł to dosyć łapczywie
 
 
Dieselka 


Barfuje od: maj 2011
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 39
Dołączyła: 29 Gru 2012
Posty: 1350
Skąd: prawie Wrocław
Wysłany: 2013-01-10, 20:50   

ale co?
tak że same żwacze? masz jakiś konept żeby ta dieta była ciekawsza?
bo tak na samych żołądeczkach to one daleko nie zajadą
_________________
Paulinka i Dieselek
 
 
agat-31 

Dołączyła: 10 Sty 2013
Posty: 37
Wysłany: 2013-01-10, 20:54   

Tak mam koncept, mają jeść tylko żwacze wołowe i tylko żwacze przez pierwsze 7 dni żeby zmienić ph w żołądku, bo do tej pory jadły suchą karmę, po tym czasie pożywienie ma być urozmaicone, tyle zdążyłam doczytać na początek.
 
 
koniczynka 
Ekspert


Barfuje od: 3 lata
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 887
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-01-10, 20:58   

Rozumiem, że te żołądki to taki okres przejściowy pomiędzy suchą, a BARFem? Przede wszystkim odstawiłabym nabiał, ponieważ on może powodować rozwolnienie stolca. To, że Twój pies zwrócił mogło być spowodowane tym, że zbyt łapczywie zjadł. Psy czasami tak robią, że zwracają a następnie zjadają jeszcze raz. Poza tym przejściowa biegunka mogła być spowodowana przejściem psów na zupełnie nową dietę z chrupek, które zawierały sporo zboża.

Poczytaj sobie forum o komponowaniu jadłospisu, suplementach, kalkulatorze itd.
 
 
agat-31 

Dołączyła: 10 Sty 2013
Posty: 37
Wysłany: 2013-01-19, 09:24   

Chciałam napisać, że wszystko jest ok. Spanikowałam :) ;-)
 
 
nigritta 

Barfuje od: 09.02.2013
Wiek: 44
Dołączyła: 10 Lut 2013
Posty: 9
Wysłany: 2013-02-17, 09:30   

Od Tygodnia moja Luka jest na BARFie od 2-3 dni zaczęły jej ropieć oczka i to dosyć mocno :(

i drugi problem - biegunka po korpusach ?? nie ważne czy zmielone czy w całości ?? resztę kurczaka je normalnie i nie ma problemów :-/
 
 
 
isabelle30 
Ekspert

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 2612
Wysłany: 2013-02-17, 12:23   

Może być tak, że psu szkodzi kurczak. Należy go wyłaczyć z diety i poobserwować.
 
 
nigritta 

Barfuje od: 09.02.2013
Wiek: 44
Dołączyła: 10 Lut 2013
Posty: 9
Wysłany: 2013-02-17, 15:18   

Od tygodnia jesteśmy na Barfie i jadła wcześniej kurczaka dopiero teraz zaistniał problem po zjedzeniu korpusu kurczakowego po pierwsze biegunka a po drugie z krwią jedno jest pewne nigdy więcej w całości tylko i wyłącznie mielone gorzej teraz se nawet boję podać szyjki której do tej pory nie jadła (nie mogłam dostać) jako że dzisiaj niedziela i weci są nie czynni jak do jutra nie przejdzie czeka mnie wizyta na wieczór ugotowałam mięsko z marchewką i ryżem - mam nadzieje że to pomoże :cry:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne