BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Kilogramy i centymetry, czyli o sylwetkach i doborze odzieży
Autor Wiadomość
Snedronningen 
Ekspert

Barfuje od: 06/2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 2811
Wysłany: 2015-02-19, 13:23   

scarletmara, Ty się ciesz, że biust Ci oka nie wybił. Moja koleżanka zawsze miała biust ogromny, nie duży, a ogromny właśnie, i jej zmartwieniem największym było właśnie to, że sobie oko kiedyś nim wybije przy bieganiu.
A same staniki to jakaś masakra. Jak na mój obwód pod biustem to tylko A, a jak miseczka dobra to pod biustem na 85. Nosz kurczaki, naprawdę aż tak niespotykane jest, że ktoś ma 65E czy 70D? Serio?
 
 
 
ciocia_mlotek 
Ekspert


Barfuje od: 25.07.12
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 4452
Skąd: góry Szkocji
Wysłany: 2015-02-19, 13:47   

Mi piersi "zmalały" i się poprawiły o dziwo po dzieciach. Przed ciążami nie miałam takich fajnych.
W tej chwili noszę 70(chyba, już przywykłam do tutejszych miar, 32) FF. Akurat UK pod wzgledem stanikowym jest super. Ale tu was zdziwię - ja nosze praktycznie wyłącznie staniki sportowe i to miękkie bez fiszbinu, często nawet takie bez jako takich miseczek. Zrezygnowałam z normalnych już jakiś czas temu i bardzo jestem zadowolona. Jedyny stanik "normalny" jaki mam to ostatnio kupiony wonderbra taki bez ramiączek - kupiony tylko do kilku topów, w których ramiączka sa po prostu NIE
_________________
Taz i Cu sith na surowo
 
 
doradora 

Barfuje od: 09.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Cze 2014
Posty: 1593
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2015-02-19, 13:50   

stanikologia to już w ogóle temat na osobny wątek...
Sne, takie rozmiary, to nic szczególnego, jeśli tylko dysponujesz wolną kwotą 200-300 zł, to już spokojnie znajdziesz morze pięknych, kolorowych, ładnie układających biust staników

jakość jest owszem lepsza od sieciówki, ale cena i tak zaporowa dla mnie (70FF)
 
 
scarletmara 


Barfuje od: 01.11.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 06 Lis 2012
Posty: 1419
Skąd: LUBLIN
Wysłany: 2015-02-19, 14:26   

doradora pocieszę Cię, że te piękne kolorowe za 200-300zł mają w przeważającej większości i tak jedna wadę: słabo trzymają biust :( Wygodnie w nich jest przez pierwsze kilka godzin ale cały dzień pochodzić się nie da bo ramiączka, fiszbiny albo jakaś wredna koronka zaczynają się wpijać w ciało. Ja bym chciała takie sportowe koszulki jak ciocia_młotek zachwala ale w Polsce nie widziałam dużych rozmiarów. Są gdzieś takie 70F ?

ciocia_mlotek napisał/a:
Jedyny stanik "normalny" jaki mam to ostatnio kupiony wonderbra taki bez ramiączek - kupiony tylko do kilku topów,

Swoją drogą to podziwiam, że jesteś w stanie przy tym rozmiarze nosić taki stanik. U mnie to mission impossible niestety.
 
 
ciocia_mlotek 
Ekspert


Barfuje od: 25.07.12
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 4452
Skąd: góry Szkocji
Wysłany: 2015-02-19, 14:30   

Ale te staniczki co ja nosze to są takie rozmiar L a nie na miseczkę
A rozmiar.. wiesz one nie są jakieś wielkie tak naprawdę. Rozmia brzmi ogromnie ale to jest to prostu prawidłowo zmierzony. Prawda taka, że miseczki A i B występują chyba tylko u nastolatek haha
Ja się bez ramiączek też bałam. ALe ten fajny jest, daje ładne podtrzymanie.
_________________
Taz i Cu sith na surowo
 
 
doradora 

Barfuje od: 09.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Cze 2014
Posty: 1593
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2015-02-19, 14:33   

scarletmara, wypróbuj stanik Freya Deco w wersji straplessk i uwierz mi, że trzyma nawet rozmiar J

a co do braku komfortu w drogim staniku, to może po prostu kupujesz drogie, ale źle dopasowane?
 
 
Laidee 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 09 Paź 2014
Posty: 180
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-02-19, 14:37   

scarletmara, ale 70F to w najlepszym razie jest średni biust, zwłaszcza jeżeli mówimy o polskiej rozmiarówce. Jesteś pewna, że masz dobrze wymierzony stanik?

W cenie poniżej 200 złotych są przecież fajne polskie effuniaki. A rozmiarówka od sasa do lasa.

Do sportu nie znalazłam nic lepszego niż Shock Absorber. Trzyma lepiej niż gorset :mrgreen:
 
 
scarletmara 


Barfuje od: 01.11.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 06 Lis 2012
Posty: 1419
Skąd: LUBLIN
Wysłany: 2015-02-19, 14:38   

Ciocia Wiem, że 70FF to nie wielki biust bo mam podobny, ale tu nie o wielkość a o ciężar i "niesforność" chodzi ;-) Ty masz zapewne inną budowę niż ja bo u mnie to mission impossible i już. Próbowałam. skończyło się przyszyciem stanika do sukienki żeby nie uciekał :mrgreen:
ciocia_mlotek napisał/a:
Ale te staniczki co ja nosze to są takie rozmiar L

:-( a już miałam nadzieję, L-ki są na mnie o niebo za duże bo ja jestem mała i drobna. Jestem wyższa od Sne o całe 4cm :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez scarletmara 2015-02-19, 14:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Laidee 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 09 Paź 2014
Posty: 180
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-02-19, 14:40   

scarletmara, jak Ci biust ucieka to masz zły stanik a nie niesforny biust. Najprawdopodobniej za luźny pod biustem i z za małą miską. Sama to przerabiałam :-)
 
 
ciocia_mlotek 
Ekspert


Barfuje od: 25.07.12
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 4452
Skąd: góry Szkocji
Wysłany: 2015-02-19, 14:48   

ALe wiesz te L są dobrze "ciasne" tak pod biustem. fakt, że ja mam szeroką klatę i duże płuca (kiedś mierzyłam objetość płuc to mi wyszło, że mam płuca jak chłop 180cm)
_________________
Taz i Cu sith na surowo
 
 
scarletmara 


Barfuje od: 01.11.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 06 Lis 2012
Posty: 1419
Skąd: LUBLIN
Wysłany: 2015-02-19, 14:48   

Laidee nie nic z tych rzeczy po prostu taka budowa, kształt itp. Każdy ma trochę inaczej. U mnie żaden ale to żaden bez ramiączek nie ma szans. A i te z ramiączkami ciężko dobrać żeby było OK. Dobry krój to zwykle koszmarny nierozciągliwy materiał. Dobry materiał i dobry krój to zwykle za wąskie ramiączka itd, itp. Przerobiłam już setki różnych i zawsze coś jest nie tak. Może ja zbyt wybredna jestem poprostu ? Może moje marzenie żeby mieć stanik, którego ni czuć po 5h noszenia to jakaś utopia ?
 
 
Laidee 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 09 Paź 2014
Posty: 180
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-02-19, 14:52   

Scarletmara, wiem, że każdy ma inaczej. Ja mam koszmarny problem z bezramiączkowcami, a raczej miałam, bo odkryłam jeden, który trzyma się jak przyklejony. Może trzeba poeksperymentować z różnymi modelami albo producentami?

Ramiączka mi się zawsze wpijają ze względu na ramiona, ale dobre podrzymanie biustu od dołu sprawia, że nawet sznureczkowe ramiączka nie są jakieś szczególnie uciążliwe. Freya miała w większych miskach kiedyś automatycznie szersze ramiączka, co mnie do szału akurat doprowadzało, bo każdy model od razu wyglądał bardziej pancernie. Ale fakt, nic się nie wpijało.

Nie wiem, jakie marki masz już za sobą, więc nie mogę Ci nawet zasugerować, gdzie dalej szukać.
 
 
doradora 

Barfuje od: 09.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Cze 2014
Posty: 1593
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2015-02-19, 14:57   

Laidee, jaki model bezramiączkowca Ci podpasował? ja tylko to Deco znalazłam, trzyma jak złoto, ale zawsze lepiej mieć większy wybór

a Shock Absorber polecam, tylko trzeba dobrze rozmiar dobrać (zresztą jak w każdym kawałku odzieży)
 
 
scarletmara 


Barfuje od: 01.11.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 06 Lis 2012
Posty: 1419
Skąd: LUBLIN
Wysłany: 2015-02-19, 15:03   

oświećcie mnie dziewczyny gdzie ten shock absorber kupić ?
 
 
Laidee 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 09 Paź 2014
Posty: 180
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-02-19, 15:09   

U mnie Deco nie dało efektu. Miałam stanik na pół klaty a piersi pod pachami. Za nic nie mogłam ich wcisnąć do misek. Dziwne to było, bo zwykle byłam z Freyą kompatybilna. Panaszowa porcelanka była lepsza ale ta z kolei ciągle mi zjeżdżała niezależnie od obwodu i miski.

Teraz mam effuniaka. Kupiony w desperacji jako ślubny, robił mi taki dekolt, że... :twisted: Effuniak ma jakiś inny kształt miski niż moje poprzednie staniki. Nic nie spłaszcza, mam wrażenie nawet że wypycha do góry.

Scarletmara, jeżeli potrzebujesz w Lublinie to w sklepie Body powinny być sportowe staniki Panache Sport, podobna technologia, duże michy i fajne podtrzymanie.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne