BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Kilogramy i centymetry, czyli o sylwetkach i doborze odzieży
Autor Wiadomość
ciocia_mlotek 
Ekspert


Barfuje od: 25.07.12
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 4452
Skąd: góry Szkocji
Wysłany: 2015-02-20, 22:58   

Serio z tymi fiszbinami? wszystkie jakie miałam staniki miały "druty"
_________________
Taz i Cu sith na surowo
 
 
Lena06 


Barfuje od: 28.07.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Lip 2014
Posty: 1292
Wysłany: 2015-02-20, 23:39   

No właśnie, ja nie pamiętam takich, które druta by nie miały. Nawet z jednego, który obecnie jeszcze jest w mojej szafie taki srebrny drut wylazł. Już nie wspomnę o tych pękających...
 
 
doradora 

Barfuje od: 09.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Cze 2014
Posty: 1593
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2015-02-21, 09:35   

plastikowe fiszbiny? w życiu bym sobie takiego stanika nie kupiła, mam doświadczenia z tymi fiszbinami z gorsetów od sukienek, że jak się rozgrzeją od ciała, to się wyginają trwale i potem mam gorset pogięty na każdej fałdce
 
 
vesela krava 
Ekspert


Barfuje od: 10/2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Gru 2011
Posty: 952
Skąd: Francja
Wysłany: 2015-02-21, 10:07   

A faktycznie, w gorsetowej antosce sa takie plastikowe, ale niczemu nie sluza, bo sie wyginaja przy pierwszym zgieciu ciala, takze ja je wywalilam :-P W biustonoszach sie z takimi nigdy nie spotkalam i chyba tez bym takiego nie kupila.

Doradora, Tango Plunge ma chyba wiszace fiszbiny, wiec to wbijanie sie w zebra moza stad wynikac, a Gorge moze za ciasny? Ja bym go sprzedala i szukala czegos w lepszym rozmiarze :-)

Scarletmara wierze jednak, ze predzej czy pozniej cos dla siebie znajdziesz :-) Zainteresuj sie tez marka Comexim, maja fiszbiny jeszcze wezsze niz effuniaki (chodzi o plunge, halfcupy maja podobno szersze).
 
 
gerda 


Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1576
Skąd: podlaskie
Wysłany: 2015-02-21, 10:26   

Jak zdarzało mi się mierzyć biustonosze o właściwym dla mnie obwodzie, to nie zbierały dobrze biustu pod pechami :evil: Na zdjęciach część łącząca z przodu miseczki przylega do mostka :shock: U mnie nie ma na to szansy :twisted: Nie wyobrażam sobie takiego biustonosza he he :mrgreen:
 
 
scarletmara 


Barfuje od: 01.11.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 06 Lis 2012
Posty: 1419
Skąd: LUBLIN
Wysłany: 2015-02-21, 11:15   

plastikowe czy raczej akrylowe albo coś w tym stylu fiszbiny w stanikach, które mam są bardzo dobrej jakości w życiu żadna mi ni pękła ani sie nie odkształciła.
Wiecie plastik czy tam inne tworzywko jedne drugiemu nierówne. Ja też kiedyś widziałam gorset na badziewnych plastikowych fiszbinach, które już od nowości były poodkształcane, mam nawet kostium kąpielowy z bazarku z koszmarną plastikową fiszbiną - dosłownie bo jakiś "geniusz" wpadł na pomysł że zamiast dwóch fiszbin po jednej na miseczkę da się zrobić jedną długą powyginaną na dwie miski :mrgreen:

gerda napisał/a:
Na zdjęciach część łącząca z przodu miseczki przylega do mostka U mnie nie ma na to szansy
Gerda to chyba wynika z zbyt płytkich dla ciebie miseczek w tych biustonoszach. Ja tak miałam zawsze w tych czasach kiedy musiałam sie wciskać w za małe rozmiary misek.
 
 
Laidee 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 09 Paź 2014
Posty: 180
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-02-23, 15:05   

scarletmara napisał/a:
Gerda to chyba wynika z zbyt płytkich dla ciebie miseczek w tych biustonoszach. Ja tak miałam zawsze w tych czasach kiedy musiałam sie wciskać w za małe rozmiary misek.


Niekoniecznie. Przy mega blisko osadzonych piersiach mostek będzie odstawał w zasadzie zawsze, bez względu na rodzaj stanika, a rozdzielanie takich piersi na siłę przy pomocy stanika doprowadzi do otarć i blizn. Idealnie pasować mogą wtedy pojedyncze dosłownie modele - z ekstremalnie wąskim mostkiem i głęboką miską (w sensie ten sam rozmiar miski, ale inny krój - krótszy i głębszy, taki ekstremalny wąskofiszbinowiec). Nie wiem, czy nie lepiej jednak wtedy zdecydować się na staniki bez fiszbin, np. z pianki termoutwardzalnej, albo wybrać kompromisowo wygodny stanik godząc się z tym, że mostek będzie odstawał na centymetr czy dwa (więcej to już nie polecam), zamiast szukać może nieistniejącego ideału.
 
 
Nina_Brzeg 


Barfuje od: 10.2013r
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 33
Dołączyła: 26 Wrz 2013
Posty: 862
Skąd: Brzeg
Wysłany: 2015-02-23, 16:53   

Dobry stanik nie musi być mega drogi ;-)

Mam około 20 staników, brafittersko dobranych. Tylko 2 pierwsze kupiłam drogo, bo po 150zł/szt. Później polowałam na okazje na allegro i większość mam po 10-30zł.

Co z tego, jak teraz wszystkie są za małe bo przytyłam i mi cyc wysadziło :confused: Z 70dd zrobiłam się 75e. Celowo nie kupuję nowych bo każda motywacja do zgubienia paru kg jest przydatna.
_________________
Ze mną Brzeskie Koty Mięsożerne: Mefisto, Mia, Manga, Bambo, Nyks, Hades i Gizmo. [*] Maura [*][*Mocca[*]
Tymczaski: Krówka, Odra i Bruno.
Fundacja Brzeskie Koty
 
 
doradora 

Barfuje od: 09.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Cze 2014
Posty: 1593
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2015-02-24, 08:53   

ale te staniki po 10 zł, to chyba nie są nowe, co?
 
 
vesela krava 
Ekspert


Barfuje od: 10/2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Gru 2011
Posty: 952
Skąd: Francja
Wysłany: 2015-02-24, 15:04   

Za 10zl wielce prawdopodobne, ze nie, choc mi sie zdarzylo kupic nowke z metkami za 15 ;-) Kiedys w jednym ze sklepow internetowych byly staniki polskiej marki OnlyHer za 40 zl, nowe z metka. Cena regularna to ok 120-130 zl, wiec wszystko jest mozliwe :-)
Kupowanie z drugiej reki mi nie sprawia problemu, tymbardziej ze czesto sa to wlasnie nieudane zakupy, zaledwie mierzone albo w cale nie noszone.
 
 
Nina_Brzeg 


Barfuje od: 10.2013r
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 33
Dołączyła: 26 Wrz 2013
Posty: 862
Skąd: Brzeg
Wysłany: 2015-02-24, 18:04   

Większość moich to były wizualnie nówki, chyba ze 2 używane na tyle, że dałabym im 4+ ;-)

Dla mnie używane ciuchy to nie problem, wole to niż typowe sieciówki.
_________________
Ze mną Brzeskie Koty Mięsożerne: Mefisto, Mia, Manga, Bambo, Nyks, Hades i Gizmo. [*] Maura [*][*Mocca[*]
Tymczaski: Krówka, Odra i Bruno.
Fundacja Brzeskie Koty
 
 
Ines 
BARFny Hodowca
Ekspert


Barfuje od: 12.12.13r
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Sty 2013
Posty: 2660
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-02-24, 22:16   

Dzięki Nina za pomysł, by szukać używanych na allegro :kwiatek: ja nie potrafię kupować nowych ciuchów, tzn ze sklepów - mam potem wyrzuty sumienia przez rok. Wszystko co mam, to mam "po kimś", lub odkupione używane i noszę aż się na mnie rozpadnie. I tym sposobem cycków nie mam w co włożyć i coś czuję, że w końcu będę musiała się przemóc i kupić w końcu jakieś nowe, ale może uda się coś używanego upolować.
_________________
Instrukcja obsługi Kalkulatora
  Zaproszone osoby: 187
 
vesela krava 
Ekspert


Barfuje od: 10/2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Gru 2011
Posty: 952
Skąd: Francja
Wysłany: 2015-02-25, 06:20   

Ines mozesz tez sie przejsc do lumpeksow z angielska odzieza. Tam sa czesto zupelnie nowe staniki, kompletnie nieuzywane. Kiedys czytalam, ze na Olawskiej ktos znalazl nowe Freye, ale ja za kazdym razem trafialam tam na straszne wraki nie warte uwagi :-P Raz bylam w tym na placu Legionow i kupilam zupelnie nowa La Senze na wage :-> Bylo tez kilka innych fajnych rzeczy, tylko zeby przeszukac caly kosz bielizny trzeba byc bardzo zmotywowanym.
Na allegro trzeba uwazac na tzw. handlary, ktore przekopuja wlasnie lumpeksy by pozniej sprzedawac staniki w cenie nowki, niektore niestety w oplakanym stanie. Zawsze warto obejrzec dokalnie zdjecia - najlepiej zeby nie byly przeswietlone, miski od srodka i zewnatrz, zblizenie na obwod od wewnatrz i od strony haftek aby ocenic stan gumek i materialu obwodu. No i jezeli ktos sprzedaje milion stanikow w milionie rozmiarow to troche podejrzane, no chyba ze to jest sklep.
 
 
doradora 

Barfuje od: 09.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Cze 2014
Posty: 1593
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2015-02-25, 09:05   

Ines, najpierw dobierz sobie rozmiar w konkretnym modelu, a dopiero później go szukaj, bo co model to inny rozmiar może pasować

w każdym razie ja mam same nie udane zakupy z allegro (za wyjątkiem używanych deco, których rozmiar znam)
 
 
Ines 
BARFny Hodowca
Ekspert


Barfuje od: 12.12.13r
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Sty 2013
Posty: 2660
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2015-02-25, 09:07   

Dora, gorszych niz teraz mam nie jestem w stanie kupic, chocbym nie wiem jak bardzo sie starala :)
_________________
Instrukcja obsługi Kalkulatora
  Zaproszone osoby: 187
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne