BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
KATASTROFA :(
Autor Wiadomość
Amelka i Stas 

Dołączyła: 22 Lip 2015
Posty: 125
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-08-29, 12:47   KATASTROFA :(

Kochani,

jestem załamana!!!!!!!!

Amelka i Staś są od miesiąca na BARFie. Amelka dostaje porcje dostosowane do wagi 5,5 kg (gdy zaczęliśmy jej waga wahała się pomiędzy 6,0 - 6,2 kg Miałyśmy zrzucić tłuszczyk. Dzisiaj ponownie ją zważyłam. Waga wskazała 6,4 kg :banghead:

ZAŁAMAŁAM SIĘ. Nie wiem już co robić :cry:

Macie jakiś pomysł co dalej robić?
_________________
Amelka i Staś
 
 
Snedronningen 
Ekspert

Barfuje od: 06/2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 2811
Wysłany: 2015-08-29, 14:26   

Waga pokazuje więcej, a czy wizualnie Amelka jest większa? Czy jak ją głaszczesz, to tłuszczu jest więcej?
 
 
 
vesela krava 
Ekspert


Barfuje od: 10/2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Gru 2011
Posty: 952
Skąd: Francja
Wysłany: 2015-08-29, 16:14   

Ja obstawiam, ze ona poki co nie przytyla tylko po prostu nie schudla. Tzn czesc tluszczu zostala zastapiona miesniami, ktore sa ciezsze od tluszczu. Ja bym tego katastrofa nie nazlawala ;-) Moze potrzeba zmniejszyc jeszcze troche porcje. Nie wyjada stasiowi albo nie dozywia sie w alternatywnych zrodlach?
 
 
Amelka i Stas 

Dołączyła: 22 Lip 2015
Posty: 125
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-08-29, 17:00   

Vesela krava, Jestem prawie pewna, że nie jest to kwestia różnicy ciężaru mięsni w relacji do tłuszczu :( Amelcia jest "większa" w brzuszku. Początkowo postanowiłam, że nie będę jej ważyć, właśnie myśląc o tym, że waga tkanki mięśniowej zafałszuje mi obraz, ale dzisiaj się zdecydowałam ponieważ widzę, że Amelci jest więcej :(

Zdarzyło się raz czy dwa, że wyjadła Stasiowi, ale to były pojedyńcze przypadki. W skali miesiąca nie mające wpływu na różnicę wagi :(

Snedronningen napisał/a:
Waga pokazuje więcej, a czy wizualnie Amelka jest większa? Czy jak ją głaszczesz, to tłuszczu jest więcej?

Niestety tak, Amelka jest większa w objętości :(
_________________
Amelka i Staś
 
 
Kazia 
BARFny Hodowca

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 796
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-08-29, 17:22   

Koty, jak ludzie, mają różną przemianę materii.
Jeden kot przy tej samej ilości jedzenia na kg wagi ciala będzie chudł, a drugi może potrzebować mniej i będzie tył.
Zmniejszyłabym porcje jedzenia, dostosowałabym je do pożądanej docelowej wagi.
 
 
vesela krava 
Ekspert


Barfuje od: 10/2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Gru 2011
Posty: 952
Skąd: Francja
Wysłany: 2015-08-29, 17:22   

A co ona wczesniej jadla, puchy? Kiedys ktos tu pisal na forum, ze kot zaczal chudnac dopiero jak sie go przestawilo na puszki, co dagnes tlumaczyla mniejszym wchlanianiem skladnikow odzywczych (z powodu poddania obrobce termicznej)
Wyglada na to, ze trzeba jeszcze zmniejszyc porcje, ale ciekawi mnie, czy jej metabolizm musi sie moze najpierw przestawic na tak bogata diete?
 
 
Amelka i Stas 

Dołączyła: 22 Lip 2015
Posty: 125
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-08-29, 17:43   

Vesela krava
Zanim do mnie trafiła (marzec 2015) była wolnożyjącą kotką. Dokarmiana przez Panią, jadła gotowane jedzenie (wszelakie) i marketowe puchy. Potem jadła sucha karmę + animondę (fundacja). Bardzo trudno się adaptowała - siedziała w ukryciu i wychodziła tylko do kuwety i na jedzenie. Zjadała wówczas bardzo duzo. Od 3 kwartału maja pod okiem dietetyka zwierzęcego jadła purinę OM suchą. Czyli wszystko co tylko mozliwe :(

Może ona ma kompletnie zapaskudzony metabolizm :-(
Zupełnie nie wiem co mam dalej robić.

Kazia Ja mam wrażenie i przy tej porcji, że Amelcia nie jest do końca syta :(

Pominę fakt, że bardzo tęskni za chrupkami. Gdy szykuję karmę dla bezdomniaczków, Amelcia może spać, korzystać z kuwety, robić cokolwiek, gdy usłyszy chrupki jest natychmiast w kuchni i płacze, że ona tez chce.
_________________
Amelka i Staś
 
 
vesela krava 
Ekspert


Barfuje od: 10/2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Gru 2011
Posty: 952
Skąd: Francja
Wysłany: 2015-08-29, 17:57   

To przeciez powszechnie znany fakt, chrupki to takie urzadzenie, ktore sluzy do wykrywania zagubionego kota ;-)
 
 
Amelka i Stas 

Dołączyła: 22 Lip 2015
Posty: 125
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-08-29, 17:59   

O tak, działają jak koci magnes ;-)


Usunięto cytat
_________________
Amelka i Staś
Ostatnio zmieniony przez dagnes 2015-09-02, 07:25, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
monikasan 


Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 11 Lis 2013
Posty: 269
Skąd: Łódź
Wysłany: 2015-08-29, 18:38   

Amelka i Stas napisał/a:
Ja mam wrażenie i przy tej porcji, że Amelcia nie jest do końca syta :(
mnie się wydaję,że ona ma po prostu rozepchany brzuszek tymi puszkami i chrupkami i dla tego chce więcej jeść.Dostaje tyle składników ile powinna(a być może nawet za dużo,skoro tyje) i tylko jej się wydaje,że jest głodna :lol:
Moja kotka waży 4600 a dostaje porcje na 3500 g i dopiero przy tej ilości waga jej stanęła i też mam wrażenie ,że nie do końca jest syta..
 
 
 
Amelka i Stas 

Dołączyła: 22 Lip 2015
Posty: 125
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-08-29, 18:50   

Monikasan prawdopodobieństwo rozepchanego brzuszka istnieje. Chociaż od końcówki maja miała już dozowane porcje jedzonka i żołądek powinien był się już troszkę skurczyć.
Naprawdę zastanawiam się czy Amelcia nie ma zupełnie rozsypanego metabolizmu, a może to jednak jakaś nieprawidłowość tarczycowa? Jaką drogą teraz pójść?

Jestem załamana tymi porażkami i czuję się bezradna. Jak znaleźć złoty środek, jak postępować, aby jej pomóc jednocześnie nie krzywdząc ??? :cry:
_________________
Amelka i Staś
 
 
monikasan 


Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 11 Lis 2013
Posty: 269
Skąd: Łódź
Wysłany: 2015-08-29, 19:07   

Amelka i Stas,miesiąc na nowej diecie to zdecydowanie za wcześnie aby powiedzieć cokolwiek.Zmniejsz jej porcje jak dla 5-cio kg kotka i obserwuj co będzie dalej.I nie przejmuj się,że będzie wołać więcej,ona ma już swoje przyzwyczajenia co do ilości zjadanych posiłków i może minąć na prawdę duużo czasu zanim się będzie tą ilością zadowalać ;-)
A swoją drogą to może warto by zrobić jej jakieś dogłębniejsze badania np.profil geriatryczny tak dla Twojego "świętego spokoju"?
 
 
 
Amelka i Stas 

Dołączyła: 22 Lip 2015
Posty: 125
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-08-29, 19:59   

monikasan zmniejszenie porcji będzie dla mnie niemniej trudne niż dla Amelki (strasznie to przezywam) ale spróbuję.
Zgadzam się z Tobą w kwestii miesiąca i oceny w tak krótkim czasie, ale my już próbujemy od 3 miesięcy a waga zamiast spadać, skacze w górę. Nie możemy sobie pozwalać na spokojne próby :-( bo idziemy w złym kierunku :-(

Muszę odnaleźć w końcu ten skuteczny sposób ... tylko jak odszukać właściwą drogę ...?

Próby geriatryczne chyba nie. Amelka ma ok 3 lat, to młoda koteczka.

Pytanie kolejne, o jakich badaniach pomyśleć, żeby nie trafiać przysłowiową kulą w płot?
_________________
Amelka i Staś
 
 
monikasan 


Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 11 Lis 2013
Posty: 269
Skąd: Łódź
Wysłany: 2015-08-29, 20:11   

Amelka i Stas napisał/a:
Próby geriatryczne chyba nie. Amelka ma ok 3 lat, to młoda koteczka.

To jest zwykłe badanie krwi i tylko się tak strasznie nazywa.Ma bardzo dużo oznaczeń min.cholesterol,trójglicerydy i wykonuje się je głównie zwierzętom starszym stąd nazwa.Ja swojej kotce robiłam to badanie profilaktycznie gdy miała półtora roku...
 
 
 
Amelka i Stas 

Dołączyła: 22 Lip 2015
Posty: 125
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-08-29, 20:18   

Tak monikasan dziękuję :-) , wiem, że to badania krwi w pakiecie różnych parametrów dla starszych kotów, ale cały czas się zastanawiam, aby zrobić badania bardziej dedykowane problemowi, tylko oprócz ewentualnie tarczycy, nic mi innego do głowy nie przychodzi :niewiem:
_________________
Amelka i Staś
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne