BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Naturalne suplementy i sposoby na wzmocnienie stawów
Autor Wiadomość
NSO 


Barfuje od: 24.01.2014
Dołączyła: 28 Sty 2014
Posty: 606
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-09-12, 06:32   

Tak, Ori dostawal dostawowo.
Ale nie mam porownania bo on z lekow dostawowych dostawal tylko ten.
W sumie to nie mam nic do napisania, lek jest spoko. Poniewaz moj pies i tak nie kuleje to zarowno przed jak i po zastrzykach pies chodzil tak samo.
 
 
Dieselka 


Barfuje od: maj 2011
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 39
Dołączyła: 29 Gru 2012
Posty: 1350
Skąd: prawie Wrocław
Wysłany: 2014-09-12, 08:33   

wspomniane było tutaj: http://www.barfnyswiat.or...?t=371&start=45

NSO jesteś pewna że dostawowo? wszystkie ulotki i artykuły mówią o podskórnych zastrzykach. Tutejszy wet też twierdził tak samo.
Przecież to przeciwbólówka.
_________________
Paulinka i Dieselek
 
 
bleble 

Dołączyła: 02 Lut 2014
Posty: 5
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-09-24, 20:39   

ok, to teraz ja z kolejnym pytaniem :)

mamy koniec sezonu, dwa miesiące suczi dostawała Boswelię, a potem się skończyła i dawałam tylko algi i can-vit, później flawitol z hmb.
Co podawać między sezonami? zawody się skończą, treningi ciągle będą, ale ruchu już nie tak dużo, więc może dobrym pomysłem jest czarci pazur odbudowująco? z założeniem, że na pewno stawy były obciążone i mogło dojść do mikro uszkodzeń. Pies nie kuleje i nic się nie dzieje, odpukać ;)

jeszcze jedno- kurkuma. Ponoć jest świetnym przeciwutleniaczem i ma dobry wpływ na stawy, tylko znowu nie wiem w jakich dawkach miałabym ją dawać?
 
 
Lena06 


Barfuje od: 28.07.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Lip 2014
Posty: 1292
Wysłany: 2014-11-06, 23:41   

Potrzebuję poradzenia się :)
Otóż moja ciotka ma psa - Bernardyna - 10 lat i 80 kg wagi. Od małego cierpiała na stawy, a teraz non stop. Są dni, w których w ogóle nie jest w stanie się podnieść. Oczywiście nie ma się co dziwić, bo suka jest otyła, a to przecież w chorobach stawów nie pomaga. Obecnie suka dostaje (od czasu do czasu, jak czuje się gorzej) jakieś ludzkie tabletki na tego typu zapalenia, ale ile można psa tym karmić. Pomyślałam, że może by zapodać jej coś bardziej naturalnego. Chodzi o to, by też nie wyszły jakieś wielkie koszty, bo jak widać, pies o pokaźnej wadze...
Myślałam o MSM i czarcim pazurze. A może samym MSM? Nie miałam nigdy do czynienia z tymi suplementami, a zależy mi żeby suce ulżyć.
Która opcja byłaby lepsza? I czy wiecie może, ile trzeba czekać na pierwsze efekty? Będę wdzięczna za każdą podpowiedź :kiss:

Ach i jeszcze jedno: jeżeli w sklepie dla koni dawka MSM dla konia 500 kg to góra 8g to dla psa 80kg będzie tak 1,3g? Czy ja dobrze liczę?


Edit:
Już wiem, że raczej będzie trzeba z czarciego pazura zrezygnować, bo suka ma wrażliwy żołądek, ale po przeczytaniu wątku niepokoi mnie ten MSM. Faktycznie trzeba też stosować przy nim witaminę C i suplementować wapń? Pies nie mój... Nie chciałabym jej zaszkodzić... No i jak dokładnie z tym dawkowaniem? Tutaj, w wątku z kolei ilość podawanego preparatu to 1g na 20 kg, czyli byłoby 4g. Które dawkowanie wziąć wtedy pod uwagę?
 
 
NSO 


Barfuje od: 24.01.2014
Dołączyła: 28 Sty 2014
Posty: 606
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-11-11, 14:27   

W takim stadium i takim wieku naturalne suplementy ci nie pomoga. To musza byc leki. Polecam terapie komorkami maciezystymi. Jest droga ale dziala cuda i nawet psy totalnie nierokujace wyciaga z najgorszego stanu.
 
 
Lena06 


Barfuje od: 28.07.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Lip 2014
Posty: 1292
Wysłany: 2014-11-11, 18:50   

Dzięki za odpowiedź :kwiatek:
Aczkolwiek rozwiałaś moje nadzieje na polepszenie się stanu suki... Myślałam, że MSM jest skuteczny, ale faktycznie przez stan jej stawów i wiek pewnie lek nie przyniósłby oczekiwanych efektów.
Chyba pozostaje jej zostać na lekach, które przyjmuje (zalecone przez weta). Wątpię żeby ciotka zaczęła leczyć ją inaczej...
 
 
NSO 


Barfuje od: 24.01.2014
Dołączyła: 28 Sty 2014
Posty: 606
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-11-11, 20:05   

Tańsze od terapii komórkami macierzystymi, są zastrzyki z kwasu hialuronowego dostawowe i dożylnie. Ok 500zł raz na pół roku. Też fajnie smaruje stawy, ale nie leczy, jak komórki macierzyste, a po prostu przynosi ulgę w bólu.
 
 
Sabiszcze 

Barfuje od: marzec 2014
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 03 Lut 2015
Posty: 4
Skąd: Szczecin
Wysłany: 2015-02-06, 12:58   

Tak troszeczkę z innej beczki. Jeśli nie trafiłam z tematem, to proszę o wyrozumiałość i przeniesienie wątku :kwiatek:

Co sądzicie o legowiskach lub podkładach do spania z wkładem z łusek gryki lub gorczycy?

Gorczyca jest chyba silniejsza - więc mam wątpliwości. Ale łuski gryki to nawet w niemowlęcych materacach można spotkać.

np: Właściwości lecznicze gorczyce i łusek gryki
m.in:
Wyroby z łuski gryczanej są skuteczne w następujących przypadkach:

    :arrow: schorzeniach reumatycznych; schorzeniach stawów;
    :arrow: silnych bólach mięśni przykręgosłupowych; zmianach zwyrodnieniowych kręgosłupa; dyskopatii;
    :arrow: wzmożonym napięciu mięśni w schorzeniach neurologicznych; bólach korzonkowych; nerwobólach;
    :arrow: zmianach zwyrodnieniowych stawów biodrowych;
    :arrow: stanach zapalnych nerek;
    :arrow: terapii, rehabilitacji i leczeniu (przyśpiesza proces regeneracji i dotlenienie komórkowe);
    :arrow: leczeniu wad kręgów szyjnych

Moja starsza sunia ma problemy ze stawami biodrowymi i kolanowymi - sztywność, chwiejność, trudności w stawaniu czy chodzeniu po schodach.
Tak sobie myślę, że taki materac mógłby nieco jej komfort życia podnieść. Opinie o działaniu gryki na stawy i reumatyzm są całkiem ciekawe..

Nawet zamówiłam taki prostu dziecięcy podkład na materac - na próbę.
Ale może macie jakieś doświadczenia w tym temacie - nie chciałabym zaszkodzić Sabinie...
_________________
"Primum non nocere" - Hipokrates
 
 
kasik.u 

Dołączyła: 24 Lut 2015
Posty: 41
Wysłany: 2015-03-02, 09:26   

Zastanawiałam się nad takim dziecięcym materacem dla moich psów, ale nie wiem jak jest z utrzymaniem czystości? Na razie zamiast tego wybrałam legowiska z pianką memory, która zapamiętuje kształt zwierzaka. W moim odczuciu jest to bardzo wygodne legowisko, zdrowy pies sobie je "ukochał" a chory (dysplatyk) wybiera sofę. I tle w temacie, a do tanich nie należały :)
 
 
megi007 


Barfuje od: 04.2012
Udział BARFa: 75-90%
Wiek: 31
Dołączyła: 25 Kwi 2012
Posty: 100
Skąd: Olsztyn
Wysłany: 2015-04-14, 16:54   

Znacie jakieś godne polecenia gotowe preparaty na stawy dla kotów? Najlepiej w formie płynu/żelu/syropu?
 
 
angel 

Dołączyła: 29 Cze 2014
Posty: 55
Wysłany: 2015-04-30, 07:59   

Czy ktoś może podaje psu z problemami ze stawami na stałe czarci pazur ?
Chcę kupić ten z Lunderlanda, ale jako zalecane dawkowanie mają podaπą tylko kurację 6-8 tygodniową i tu wychodzi dość spora dawka pazura, bo 2 gr na 10 kg/mc :

Dawkowanie:
Schorzenia układu mięśniowo-szkieletowego: W celu wsparcia leczenia schorzeń podawać wymieszane z karmą przez 6-8 tygodni 2g preparatu na każde 10kg masy ciała. Taką kurację można powtórzyć 2-3 razy w roku.

Chciałabym podawać go cały czas i się zastanawiam jakie dawkowanie byłoby odpowiednie?
Ostatnio zmieniony przez dagnes 2016-12-08, 21:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
agnieska 

Barfuje od: 5 lat
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 09 Lis 2013
Posty: 54
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2016-11-02, 12:14   

Pieseczek zepsuł sobie łapę w piątek, tuż przed długim weekendem. Nasza weterynarz na urlopie, więc zdecydowałam, że zanim popędzimy do jakiegoś konowała - przez pierwsze 24h wprowadzę leczenie domowe. Obcięcie spacerów (zresztą pierwszego dnia nie był specjalnie ruchawy), wyjścia na smyczy i czarci pazur z Lunderlandu. Dawka wychodzi 9g, moja waga ma wprawdzie dokładność do 1g, ale jest to zwykła waga kuchenna, więc mogło wpaść i trochę więcej. Dawkę rozbijam na dwa posiłki. Nie wiem na ile jest to wpływ czarciego pazura a na ile niewielkiej kontuzji (choć pierwszego dnia było widać duży dyskomfort), ale szybko odzyskał płynność ruchu. Już następnego dnia ból był widocznie mniejszy, dwa dni później wydłużyliśmy wyjścia. Od wczoraj próbuje brykać, ale wciąż pozostaje zniewolony na smyczy ;)

Przy tak dużej dawce, choć zgodnej z dawkowaniem (2g/10kg ciała) zauważyłam kilka minusów. Pierwszy, najmniejszy, to ogromne działanie moczopędne - pies przy każdym siknięciu leje przez kilka sekund ;). Kupa, mimo takiej samej ilości kości, staje się coraz bardziej miękka, aż do rozwolnienia (na 5 dzień podawania pazura). Pojawił się też śluz w kupie, a dzisiaj sprowokował wymioty przez pożeranie trawy (w wymiocinach nie było nic prócz śliny i trawy). W związku z tym mocno obcinam dawkę, jeśli to nie pomoże - odstawię zupełnie.
 
 
madlen 

Dołączyła: 13 Gru 2019
Posty: 10
Skąd: Wocław
Wysłany: 2019-12-29, 23:02   Małża nowozelandzka dla nerkowca?

Witajcie.

Mój kot Ciapek lat 15 , nerkowiec ma problemy ze stawami... Słyszałam że małża nowozelandzka poprawia stan stawów . Czy mogę mu ją dodawać do posiłku? Będę wdzięczna za pomoc / podpowiedź jak mogłabym wzmacniać jego stawy..

Madlen
_________________
madlen
 
 
Pieszczoch 

Barfuje od: Od teraz
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 22 Gru 2016
Posty: 644
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2019-12-30, 08:39   

Kot mojej znajomej ma 14 lat i chore stawy.Ona podaje mu mms,czarci pazur i kwasy omega 3.
No i masaż łapek,bioder.Jej kot wie,że mu to przynosi ulgę i sam się tego domaga.
 
 
MaineCoon_BARF 

Dołączyła: 02 Lip 2021
Posty: 63
Wysłany: 2022-02-17, 15:50   

Mam takie pytanie, Czy kotu można podać preparat Inflamex Solution? link do strony producenta

skład to: ekstrakt z jukki, ekstrakt z prawoślazu lekarskiego, ekstrakt kadzidłowca 2b AquaLOX® (Boswellia) [78% AKBA]

Jestem zainteresowana tym preparatem ze względu na ekstrakt z Boswelli (78 %).

Działanie ma być przeciwzapalne (dodatkowo przeicwbolowe mile widziane). Kotka ma zaawansowaną dysplazję.

Będę wdzięczna za odpowiedzi czy ten preparat się nada (obawiam się o ten ekstrakt z yukki...), bo jestem już zdesperowana i szukam wszystkiego co zwiększy komfort życia mojej kotce (jutro jadę na podanie dostawowe jakiś substancji odżywczych do "nasmarowanie" stawów, chyba kwasu hialuronowego).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne