BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Naturalne suplementy i sposoby na wzmocnienie stawów
Autor Wiadomość
psy-i-koty 

Wiek: 50
Dołączyła: 11 Lut 2014
Posty: 809
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2014-04-18, 14:21   

patrzyłaś na stronę animalia? oni mają duży wybór preparatów dla psów i koni.
 
 
NSO 


Barfuje od: 24.01.2014
Dołączyła: 28 Sty 2014
Posty: 606
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-04-18, 14:35   

Tylko ze ja szukam czegos czysto naturalnego, bo chemii to on sie w swoim zyciu nalykal sporo (w tym metacam ktory mocno niszczy watrobe). A w sklepach zoo maja zazwyczaj gotowe preparaty na bazie jakiejs chemii ale dzieki spojrze tam co maja :)
 
 
rEni 


Barfuje od: wiosny 2013
Udział BARFa: 25-50%
Wiek: 48
Dołączyła: 10 Kwi 2013
Posty: 247
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-04-19, 19:36   

Dieselka napisał/a:
nie słyszałam o tym wyciaganiu wapnia :(

Na świątecznym leniuchowaniu poszukam gdzie znalazłam o wyciąganiu wapnia przez MSM, to było na jakimś forum. Twoja mama gdyby sobie zrobiła badanie wapnia (pewnie tego zjonizowanego albo całkowitego, albo obu) przed spożyciem MSM, a później razem z MSM suplementowała wapń, a po np. 1 tygodniu brania MSM powtórzyła badanie wapnia, czy spada to miałaby wszystko pod kontrolą !!! A przy okazji, czy miała badaną witaminę D? Ja się ostatnio przejechałam na tej witaminie jak na skórce od banana.
 
 
Retriver 


Barfuje od: 01.07.2014
Udział BARFa: 50-75%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 12 Lip 2014
Posty: 708
Skąd: lubelszczyzna
Wysłany: 2014-08-08, 16:46   

NSO,
http://animalia.pl/produk...amex-473ml.html
sama natura, dla Twojego psa przeciwbólowo i przeciwzapalnie, chemii brak, tak jak chciałaś, czy przy nadwrażliwości można podawać, tego nie wiem. Twój pies ma chore stawy, zwyrodnienia :?:

W aptece widziałam fajny preparat ludzki Litozin skład glukozamina i witamina C ze sproszkowanej dzikiej róży 180 kapsułek jedna dziennie, koszt 63 zł, do przeżycia, raczej osłonowo na stawy, jak już jest stan zapalny to chyba nie do końca pomoże.

[ Dodano: 2014-08-08, 16:51 ]
NSO, przepraszam, doczytałam, że pies ma poważne zwyrodnienia, jeżeli będziecie podawać kwas hialuronowy dostawowo ważny jest odpowiedni wybór ortopedy, lekarz z doświadczeniem, można zarysować chrząstkę i dojdzie do jej uszkodzenia, kwas podany niezbyt precyzyjnie nie będzie działał. Przerabiałam ten temat, jednak do podania nie doszło, pies został zoperowany i teraz biega skacze, jest super.
_________________
Retriver
 
 
wolfinka 
BARFny Hodowca


Barfuje od: XI 2013
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 16 Lis 2013
Posty: 171
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-08-10, 11:14   

NSO, najbardziej naturalna to byłaby suplementacja mączką z małży, olejem z łososia i mączką z róży. Jeżeli pies ma wyrazne objawy bólowe dołączyłabym jeszcze czarci pazur. W wielu komercyjnych preparatach czarci pazur też występuje i jest tolerowany nawet przy wrażliwym przewodzie pokarmowym.
 
 
NSO 


Barfuje od: 24.01.2014
Dołączyła: 28 Sty 2014
Posty: 606
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-08-10, 11:21   

Dziekuje za pomoc.
W miedzyczasie zakupilam preparat "GIOM faza 2".
Tak szczerze mowiac jak Ori byl tylko na maczce z malzy to nie widzialam efektow(a dostawal wieksza dawke niz powinien), mial nawet momenty gdzie widocznie odciazal lapke, a to mu sie ostatni raz zdazalo w fazie wzrostu kiedy mial 7 miesiecy (teraz ma 4 lata).
Preparaty ktore na niego dobrze dzialaly to Caniviton Forte i Apto Flex, ale to nie sa naturalne suplementy tylko bardziej "farmaceutyczne". Ten GIOM mam pierwszy raz, zobaczymy jak sie sprawdzi.

[ Dodano: 2014-08-10, 11:22 ]
Aha zapomnilam dodac ze olej z lososia podaje caly czas :)
 
 
Retriver 


Barfuje od: 01.07.2014
Udział BARFa: 50-75%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 12 Lip 2014
Posty: 708
Skąd: lubelszczyzna
Wysłany: 2014-08-10, 13:13   

GIOM faza 2 preparatu nie znam skład w opisie typowy jak przy preparatach na stawy, fajnie, że ma w składzie Boswelie czyli to o co Ci chodziło działanie przeciwzapalne i łagodzące istniejące już zwyrodnienia. Jakie jest jego dawkowanie na ile starczy opakowanie nie należy do najtańszych.
Ori to młody pies a już takie zwyrodnienia, jaka jest ich przyczyna :?:
_________________
Retriver
 
 
NSO 


Barfuje od: 24.01.2014
Dołączyła: 28 Sty 2014
Posty: 606
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-08-10, 13:42   

Dawkowanie nie jest tragiczne. Dla psow do 10kg 0,5 tabletki dziennie, do 20kg 1 tabl dziennie, a dalej nie pamietam, pisze z pamieci. Jak wroce do domu to sprawdze.
Tam jest jeszcze MSM co tez fajnie dziala pod katem przeciwzapalnym a o to michodzi.
Ori ma dosc ciezka dysplazje typu D, ma tez zdiagnozowane i zoperowane OCD stawu barkowego (osteochondroza). W lokciach lekka dysplazja (nie pamietam czy 1 czy 2).
W miocie Oriego jeszcze 2 szczenieta mialy ocd i jeden dysplazje (tzn o tylu wiem bo hodowca oczywiscie bardzo skrzetnie ukrywa informacje).
Na szczescie to border, a nie retriver takze dysplazja nie jest rownoznaczna z wyrokiem zasmyczkowania.
Powiem nawet ze jesli tylko przestaje dbac o jego forme, ruch i budowanie miesni to natychmiast widze pogorszenie sytuacji w stawach.
Ogolem nasz ortopeda dziwi sie ze pies ma chorobe w tylu stawach a jest tak sprawny, jak zdrowy, nie kuleje, duzo trenuje, biega za pilka, lapie freesbe, uprawia dock diving, biega przy rowerze i kilka razy w miesiacu ide z nim na zajecia agility dla funu. Treningi obedience ma minimum 3 razy w tygodniu.
Latem, kiedy jest sprzyjajaca pogoda i pies ma praktycznie codziennie 2 godzinny aktywny spacer, obserwuje zawsze najlepsza ruchomosc stawow i ich mozliwosci. Najgorzej jest pozna zima i wczesna wiosna. Moim zdaniem border to lekki pies ktory dzieki treningowi powieksza swoja mase miesniowa a co za tym idzie odciaza stawy. On ma juz 4 lata a dysplazje mial zdiagnozowana w wieku 6 miesiecy. Weterynarze nie moga wyjsc z podziwu ze nie ma kulawizny przy takiej wysokiej aktywnosci, a stan stawow nie pogarsza sie jak na razie, a mnie to nie dziwi, w Czechach jest tez pies z ciazka dysplazja ktory na codzien pracuje ciezko przy owcach na dosc gorzystym terenie, wiec psisko ostro biega z gory i pod gore, a nikt by nie zgadl ze on ma dysplazje gdyby wlasciciel nie poinformowal. Dodam jeszcze ze ten pies ma 9 lat!
 
 
Snedronningen 
Ekspert

Barfuje od: 06/2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 2811
Wysłany: 2014-08-10, 14:55   

Wątek jest o suplementach na wzmocnienie stawów. Ori ma swój temat, w którym można przeczytać co mu dolega. Bazylowi również taki wątek można założyć.
 
 
 
Retriver 


Barfuje od: 01.07.2014
Udział BARFa: 50-75%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 12 Lip 2014
Posty: 708
Skąd: lubelszczyzna
Wysłany: 2014-08-13, 12:39   

NSO, ten preparat wydaje się być dobrym rozwiązaniem dla Oriego.

ArthroDolDolfos ArthroDol (Arthro Dol)

Preparat przeciwbólowy i przeciwzapalny dla psów
Skład tabletki (1g)
ArthroDol Harpagophytum procumbens 350 mg
MSM (metylosulfonylometan) 400 mg
Vehiculum ad 1 000 mg
Właściwości i działanie

Harpagophytum procumbens (Czarci pazur) - roślina występująca głównie w południowej Afryce. Zawiera liczne związki farmakologicznie aktywne m.in.glikozydy irydoidowe dzięki, którym wykazuje właściwości przeciwzapalne, przeciwreumatyczne, przeciwbólowe. Ułatwia ruchomość stawów.

MSM (metylosulfonylometan) - organiczny związek siarki, łatwo przyswajalny i wbudowywany w struktury tkankowe. Przyspiesza procesy regeneracji tkanki mięśniowej, łącznej właściwej i chrzęstnej. Działa przeciwbólowo, łagodzi stany zapalne i wspomaga efekt przeciwzapalny i przeciwreumatyczny wyciągu z Harpagophytum procumbens.
Wskazania

Zwalczanie bólu w ostrych i przewlekłych chorobach m.in. stawów.
Dawkowanie
_________________
Retriver
 
 
NSO 


Barfuje od: 24.01.2014
Dołączyła: 28 Sty 2014
Posty: 606
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-08-13, 13:07   

Dzieki, wlasnie na razie nie chce z czarcim pazurem preparatow bo on ponoc podraznia jelita....
 
 
Snedronningen 
Ekspert

Barfuje od: 06/2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 2811
Wysłany: 2014-08-13, 13:45   

NSO, wybierając preparat zwróć uwagę na zawartości i dawkowanie. Ja to kiedyś liczyłam na innym preparacie co prawda i tylko w porównaniu do dwóch substancji, ale dawkowanie czystego MSM i czystego czarciego pazura na ich opakowaniach przy dawce wspomagającej było znacznie większe niż ich zawartość w preparacie przy dawce leczniczej. Czarci pazur jako wspomagacz w leczeniu to dawka 2g na każde 10kg psa przez okres 6-8 tygodni. MSM natomiast wychodzi w dawce leczniczej 1g na 20kg. Zobacz jaka jest dawka w preparacie wstawionym przez Retriver.
 
 
 
nikotyna 


Barfuje od: 2007
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 03 Sty 2014
Posty: 4
Skąd: pomorskie
Wysłany: 2014-08-14, 00:47   

Korzeń żywokostu lekarskiego. Co prawda nie jest to suplement - zastosowanie ma zewnętrzne miejscowe i nieco uciążliwe przy dłuższej/grubszej sierści - doraźnie robi się okłady z papki z korzenia. Gotowe preparaty z wyciągiem z żywokostu są za słabe na stawy.
Dobre są też preparaty Fortanu - Glykan i Cervicorn.
 
 
Retriver 


Barfuje od: 01.07.2014
Udział BARFa: 50-75%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 12 Lip 2014
Posty: 708
Skąd: lubelszczyzna
Wysłany: 2014-08-14, 06:37   

Przy podrażnieniu jelit u psa NSO z preparatem Cervicorn to tak nie do końca dobry wybór, jest słabo trawiony, poprawia ruchy jelit.
Glykan wart zastanowienia, zawiera to co potrzebne i suplementuje częściowo, fajny preparat.
_________________
Retriver
 
 
NSO 


Barfuje od: 24.01.2014
Dołączyła: 28 Sty 2014
Posty: 606
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-08-14, 17:08   

Jeeej bardzo mi miło i dzięki że tak się zajmujecie sprawą Oriego :kwiatek: .

Tak się jeszcze zastanawiam, czy jednak nie zdrowiej byłoby jednak zainwestować grubszą kasę na preparaty podawane dostawowo z kwasu hialuronowego. Wówczas nic nie będzie przechodzić przez żołądek i jelita, a preparat od razu wyląduje w torebce stawowej. Z drugiej strony te praparaty jedynie działają jak "smar", a te tabletkowe chyba dodatkowo powodują odbudowę chrząstki stawowej/powstrzymują jej większą degenerację...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne