BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Dom tymczasowy
Autor Wiadomość
Snedronningen 
Ekspert

Barfuje od: 06/2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 2811
Wysłany: 2016-07-08, 07:41   

Mam takie dziwne wrażenie, że tekst w stylu "Ludzie nie maja czasu sobie gotowac. Coc w biegu jedza, albo sie stoluja w tygodniu. Tak sa zapracowani, a co dopiero kotu barfa robic." powinien z automatu dyskwalifikować osobę jako nowego właściciela kota. Nie dlatego, że nie chce karmić barfem, ale jeżeli ktoś jest tak zapracowany, że jedzenie tylko w biegu to skąd weźmie czas na opiekę nad kotem, do tego chorującym?
 
 
 
Dragana 


Barfuje od: 08.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 14 Lip 2015
Posty: 680
Wysłany: 2016-07-08, 08:35   

Snedronningen, zgadzam się w stu procentach.

A padliny brzydzi się większość ludzi, w tym jedzących mięso. Takie moje obserwacje.
 
 
vesela krava 
Ekspert


Barfuje od: 10/2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Gru 2011
Posty: 952
Skąd: Francja
Wysłany: 2016-07-08, 08:43   

Kashucha kompletnie szkoda Twojego czasu i nerwow na odpisywanie takim ludziom. Tez uwazam, ze takie teksty kompletnie ich dyskwalifikuja.
 
 
kashucha 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 25 Lis 2014
Posty: 209
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-07-14, 21:42   

Ines napisał/a:
kashucha, nie karm trolla... Albo karm, będziesz miała więcej wejść i ogłoszenie będzie lepiej widoczne :mrgreen:

w końcu trochę trolla pokarmiłam, aż sam zrezygnował ;)
Snedronningen, też jestem zdania, że jeśli ktoś nie ma czasu nawet dla siebie, nie powinien podejmować się opieki nad zwierzęciem.
_________________
– Chciałem powiedzieć (…) że na tym świecie jest chyba coś, dla czego warto żyć.
Śmierć zastanowił się przez chwilę.
KOTY, stwierdził w końcu. KOTY SĄ MIŁE.
*Terry Pratchett, "Czarodzicielstwo"
 
 
scarletmara 


Barfuje od: 01.11.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 06 Lis 2012
Posty: 1419
Skąd: LUBLIN
Wysłany: 2016-07-15, 14:38   

pozwole sobie zacytować tego trolla:
Cytat:
Ludzie nie maja czasu sobie gotowac. Coc w biegu jedza, albo sie stoluja w tygodniu. Tak sa zapracowani, a co dopiero kotu barfa robic.

Cytat:
Wielu innych nie lubi gotowac siedziec godzinami w kuchni. Ale to nie znaczy, ze nie moga miec kota. Moga. A pani swojego kota takich domow pozbawia.



Niektórym się wyraźnie myli chęć posiadania pluszowej zabawki z odpowiedzialnością za przygarnięte żywe stworzenie i to jest straszne :(
 
 
majka91 


Barfuje od: 04.2016
Udział BARFa: do 25%
Dołączyła: 25 Mar 2016
Posty: 86
Skąd: podkarpacie
Wysłany: 2016-07-16, 17:10   

A dla mnie to w ogóle trochę dziwne brać do domu mięsożercę i mieć obiekcje co do mięsa... :roll: Jasne, krwawa breja nie jest jakaś super apetyczna. Można być też wege i samemu nie jeść mięsa. Ale jest grupa ludzi, która najchętniej karmiła by zwierzęta marchewką, mlekiem sojowym i pastą z cieciorki. Znam osobiście. :banghead:

Raz byłam też świadkiem sytuacji, jak Pani u weterynarza była przepytywana z jadłospisu jej szczeniaka. Okazało się, że gotowała mu... kaszkę na mleku i groszek. :shock:

Jestem mocno początkująca w BARFie, ale niektórzy ludzie to są na świecie od wczoraj. Poziom świadomości jest żenująco niski, jeśli chodzi w ogóle o potrzeby zwierząt. :-/
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2016-07-16, 19:44   

Iiiiitam... ja na przykład uwielbiam tatara i dla mnie mięsna breja jest superpysznościowa :mrgreen:
Dzisiaj zakupiłam prawie 5 kg mięcha i będę robić Barfa-a dla moich 3 kotów.
Jednym z mięs był kurczak zagrodowy. Zanim wysupłałam go z folii, którą był owinięty, wszystkie 3 koty (które były pogrążone w głębokim śnie) w trybie błyskawicznym znalazły się na blacie kuchennym, na którym obrabiałam kurczaka. Kocim śpiewom i tańcom nie było końca - lazły mi prosto pod nóż, ciężko się było opędzić.
Tosiek dostał również do wglądu 2-kilogramowy kawałek karku wołowego. Tańce, jakie odstawiał nad tym mięchem, jego śpiewy (które zostały uwiecznione na filmie) nie powinny zostawiać żadnych wątpliwości dla niedowiarków, którzy wątpią, że kot jest MIĘSOŻERCĄ....
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
kashucha 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 25 Lis 2014
Posty: 209
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-07-16, 22:07   

Uwielbiam tę mięsożerność, tańce i wyśpiewywanie arii do kawałka wołowiny. :lol: W głowie mi się nie mieści karmienie czymkolwiek innym.
Jednak mają rację przedmówcy, poziom świadomości co do potrzeb zwierząt trzymanych przez ludzi w swoich domach jest nawet bardziej niż żenujący.
_________________
– Chciałem powiedzieć (…) że na tym świecie jest chyba coś, dla czego warto żyć.
Śmierć zastanowił się przez chwilę.
KOTY, stwierdził w końcu. KOTY SĄ MIŁE.
*Terry Pratchett, "Czarodzicielstwo"
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2016-07-16, 22:34   

No :mrgreen: Z tym kurczakiem zagrodowym, to musiałam mu oczywiście kości powyjmować przed przerobieniem na BARF-a, ale chłopaki (pogrążeni w objęciach kociego Morfeusza) pojawili się na blacie kuchennym niespełna minutę po rozpakowaniu go z folii. Z czego wnioskuję, że węch muszą mieć niezły :twisted:

A u mnie jest tak - im większy kawał mięcha, tym większa "bojowość" kociego osobnika :mrgreen: Czyli im większy kawałek mięcha tym więcej kocich śpiewów :mrgreen:
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne