BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Glutaminian sodu
Autor Wiadomość
doradora 

Barfuje od: 09.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Cze 2014
Posty: 1593
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2016-02-12, 14:32   

napisałam do dystrybutora kotani co dodają do ziół, zobaczymy czy mi odpisze i co...

ja za to dojrzałam do zakupu szynkowaru wreszcie (tylko jeszcze muszę uzbierać luźne środki), bo w zasadzie z każdego innego produktu już sobie wyeliminowałam różne E-ty i inne glutaminiany

(oczywiście nie mówię, że nie jem słodyczy, fastfudów itp, ale jem mając świadomość, że to śmieci)

swoją drogą, to czy do orzechów też dodają jakieś dodatki??
 
 
olivkah 

Dołączyła: 05 Mar 2014
Posty: 179
Wysłany: 2016-02-12, 14:44   

Orzechy mogą nie być surowe, tylko pasteryzowane.
 
 
doradora 

Barfuje od: 09.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Cze 2014
Posty: 1593
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2016-02-12, 15:05   

ale to będzie na nich napisane, że są pasteryzowane?
takie migdały na przykład?
 
 
Dieselka 


Barfuje od: maj 2011
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 39
Dołączyła: 29 Gru 2012
Posty: 1350
Skąd: prawie Wrocław
Wysłany: 2016-02-12, 16:39   

i zwróć uwagę że znaczna część suszonych bakalii czy orzechów ma w ciul oleju palmowego
_________________
Paulinka i Dieselek
 
 
olivkah 

Dołączyła: 05 Mar 2014
Posty: 179
Wysłany: 2016-02-12, 17:34   

Nie wiem, czy będzie napisane. Chyba nie. Ale jeśli z migdały są z USA, to raczej pasteryzowane, bo tam muszą to robić.
 
 
prymek 

Dołączył: 08 Lut 2015
Posty: 154
Wysłany: 2016-02-13, 09:40   

doradora napisał/a:
napisałam do dystrybutora kotani co dodają do ziół, zobaczymy czy mi odpisze i co...

ja za to dojrzałam do zakupu szynkowaru wreszcie (tylko jeszcze muszę uzbierać luźne środki), bo w zasadzie z każdego innego produktu już sobie wyeliminowałam różne E-ty i inne glutaminiany



Kamis/Prymat w kwestii procentowej zawartosci warzyw we wloszczyznie suszonej odpisal ze to tajemnica f-my - myslalem ze na d... usiade jak przeczytalem - zadzwonilem , opiep... ze zglosze do roznych instytucji, a on ze musi na produkcji zapytac - to co oni kwitu do tego nie maja zadnego (karty chatakterystyki produktu itp?), czy jak im sie sypnie albo czego wiecej maja tego wiecej do mieszanki laduja - dla mnie to jakis cyrk wrecz, a tym bardziej ze produkt sygnowany jakimis ministerialnymi dyrektywami bo przeznaczony/dedykowany do szkol i przedszkoli :(
na temat innych dodtakow odp. ze jakby byly to by musieli napisac, konczac odp mu ze nawet karma dla zwierzat ma podane ilosciowy/procentowy udzial skaldnikow w produkcie:(
no ale moze jak to jest susz a nie melasa lub chrupek lub proszek - to Klient ma sobie odsypac np. 10 g - powybierac ziarenka - poodwazac i mu wyjdzie srednio ile czego jest :)

co do szynkowaru polecam ten z tworzywa (no tak plastik - nie wiadomo czy zdrowy) tescoma presto - niedrogi a dzieki temu ze plastik latwo sie wyjmuje gotowa szyneczke (mozna robic i mielona i w calosci), no i waski garnek starczy do pazenia, te metalowe np. z tradismak.pl (fajne przyprawy tam maja ale z E) sa plaskie i szerokie wiec plytki ale szeroki garnek musi byc no i w workach foliowych z tego co wiem trzeba w nich robic bo przywiera (czyli w sumie tez plastik)
 
 
Dieselka 


Barfuje od: maj 2011
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 39
Dołączyła: 29 Gru 2012
Posty: 1350
Skąd: prawie Wrocław
Wysłany: 2016-02-13, 13:58   

nie no ze nie powiedzą ci ile jest marchewki a ile pietruszki w takiej przyprawie to rozumiem. jest to tajemnica produktu + jednak każda paczka minimalnie będzie się jednak rózniła. nawet na niektórych opakowaniach widziałam info, że zawartość % może się różnić

ale ile jest warzyw a ile dodatków to już muszą wiedziec
_________________
Paulinka i Dieselek
 
 
prymek 

Dołączył: 08 Lut 2015
Posty: 154
Wysłany: 2016-02-13, 15:28   

to nie przyprawa - tylko warzywa - same bez dodatkow - dla mnie nie zrozumiale ze nie podaja i ze niby nie musza choc tego facet nie byl pewien :(
poza tym uzywajac dla psa takiej mieszanki chcialbym wiedziec ile jest np. cebuli, pora - czyli nie koniecznie dobrze iwdzianych w diecie psiej komponentow - chociaz nie wiem - bo jak zdalem takie pyt. to "madre" glowy stad mi nie odp. czy to prawda z tymi warzywami a skupialy sie czyj jest jakis podlinkowany sklep online :)
 
 
prymek 

Dołączył: 08 Lut 2015
Posty: 154
Wysłany: 2016-02-16, 19:54   

wracajac do kwestii Prymat/Kucharek :)
Odp. od producenta ponizej (zapewne juz dawno nie z pl kapitalem):

W załączniku przesyłam specyfikację:

(Patrz załączony plik: FPS_PL_337 Włoszczyzna.pdf)

Jeśli chodzi o recepturę:
Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 1169/2011 z dnia 25 października 2011 r. w sprawie przekazywania konsumentom informacji na temat żywności, nazwa produktu WŁOSZCZYZNA nie zobowiązuje nas do podania procentowej ilości poszczególnych składników.

Nie ma to jak tworzyc przepisy pod "swoje" f-my zeby karmic tepe demoludy "resztkami" na ktorych mozna przyciac kilkaset procent :(

[ Komentarz dodany przez: Snedronningen: 2016-02-16, 21:48 ]
Po napisaniu kolejnego posta, zanim klikniesz "wyślij" upewnij się, że robisz to we właściwym temacie. Jeżeli Twój post jest kontynuacją poprzedniej Twojej myśli to sprawdź najpierw, gdzie poprzedni post się znajduje i tam wstaw kolejny.
 
 
scarletmara 


Barfuje od: 01.11.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 06 Lis 2012
Posty: 1419
Skąd: LUBLIN
Wysłany: 2016-02-16, 20:08   

A tak z ciekawości jest tam w tej specyfikacji coś ciekawego czego nie ma w opisie na opakowaniu czy e tam ?
 
 
prymek 

Dołączył: 08 Lut 2015
Posty: 154
Wysłany: 2016-02-16, 20:27   

Załącznik nr 10 do procedury PS-07
Aktualna wersja
Informacje zawarte w dokumencie są poufne. Mogą być wykorzystywane tylko przez klientów Grupy Prymat i nie mogą być udostępniane osobom
trzecim bez wcześniejszej zgody na piśmie udzielonej przez Grupę Prymat. Niniejszy dokument informuje naszych klientów o aktualnym statusie
produktu, może zostać skorygowany, albo zmieniony w każdym momencie w przypadku zmian zarówno w prawie polskim jak i UE.
Powyższa elektroniczna wersja specyfikacji jest ważna bez podpisu.
Specyfikacja produktu Specyfikacja numer: 337/w.2
Włoszczyzna suszona
PRYMAT
Obowiązuje od: 16.02.2016
1. Opis produktu
Włoszczyzna suszona Prymat – kompozycja suszonych warzyw.
Produkt przeznaczony do spożycia przez ludzi zgodnie z punktem 11.
Produkt nie nadaje się dla grupy alergików zgodnie z informacją podaną w punkcie 5.
2. Składniki
Składniki: marchew, pasternak, por, cebula, natka pietruszki, korzeń selera, korzeń pietruszki.
3. Wymagania organoleptyczne
Parametr Wartość
Wygląd: właściwy dla danego produktu, konsystencja sypka, bez trwałych zbryleń
Barwa: właściwa dla danego produktu
Smak: charakterystyczny dla danego produktu, bez posmaków obcych
Zapach: charakterystyczny dla danego produktu, bez zapachów obcych
4. Wymagania fizyko-chemiczzne i mikrobiologiczne
Parametr Wartość Jednostka
Zawartość wody max. 12,0 %
Zawartość zanieczyszczeń ferromagnetycznych niedopuszczalne elementy o rozmiarach powyżej 1 mm -
Salmonella spp. nieobecna w 25 g -
5. Deklaracja o obecności alergenów
Alergeny wystepujące w recepturze: seler.
Może zawierać: gluten, jaja, soję, mleko (łącznie z laktozą), gorczycę i sezam.
6. Deklaracja GMO
Produkt nie jest genetycznie modyfikowany i nie został wyprodukowany z organizmów modyfikowanych genetycznie w rozumieniu obowiązujących
przepisów polskich i UE w tym zakresie.
Jeśli sytuacja ulegnie zmianie, zostanie przesłana informacja zgodnie z obowiązującymi przepisami Polski i UE.
7. Zawartość metali szkodliwych, zanieczyszczenia chemiczne i biologiczne
Zgodnie z obowiązującymi przepisami UE.
8. Opakowanie
Opakowanie jednostkowe stanowią torebki zgrzewane z folii laminowanej lub inne opakowania zgodne z aktualnymi przepisami prawa polskiego i UE.
- wiaderko 1,9 kg
Dopuszcza się 5% wyrobów w opakowaniach wadliwych, nie mających wpływu na stan higieniczny produktu.
Opakowania transportowe stanowią kartony tekturowe zabezpieczone przed otwarciem.
9. Data minimalnej trwałości
24 miesiące od daty produkcji, w opakowaniach zamkniętych.
10. Warunki przechowywania i transport
Pomieszczenia przeznaczone do przechowywania produktu powinny być czyste, suche, przewiewne, skanalizowane, bezwonne, zacienione oraz
zabezpieczone przed gryzoniami.
Środki transportu powinny być suche, czyste, pozbawione obcych zapachów i zabezpieczone przed wpływem czynników atmosferycznych oraz
spełniać wymagania aktualnych przepisów prawa polskiego i UE.
11. Sposób przygotowania / Zastosowanie
Produkt stosować jako dodatek do przyrządzania wszelkiego rodzaju zup.
 
 
scarletmara 


Barfuje od: 01.11.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 06 Lis 2012
Posty: 1419
Skąd: LUBLIN
Wysłany: 2016-02-16, 22:47   

czyli niby coś ale tak na dobra sprawę jednak nic. Równie dobrze mogli po prostu napisać, że spełnia normy i wymogi prawa polskiego i EU.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne