BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rozpuszczone koty i psy ;-)
Autor Wiadomość
kianne 


Barfuje od: 03.2011
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 21 Paź 2011
Posty: 7
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-04-04, 10:17   Rozpuszczone koty i psy ;-)

Natknęłam się dziś na coś takiego: http://www.tokfm.pl/Tokfm...puszczone_.html

Co Wy na to?

Cytat:
Ogromna metamorfoza zachowań kotów. "Są leniwe i rozpuszczone"

W ciągu ostatnich dwudziestu lat koty domowe stały się prawdziwymi pantoflarzami, są leniwe i rozpuszczone - wynika z badań włoskich naukowców. Stwierdzili oni jednoznacznie, że właśnie u tych czworonogów zauważono największą metamorfozę zachowań.

Zoolodzy, etolodzy (specjaliści od badania zachowań zwierząt) i weterynarze podkreślili, że współczesne koty całkowicie "przestawiły się" na wykwintne jedzenie z puszek, nie łapią myszy, nie chodzą po dachach czy drzewach, psy lekceważą, a większość czasu spędzają wśród poduszek na kanapach i fotelach.

Kot samotnik? Nie! Koty kochają domowników

Największą kocią wadą jest lenistwo - koty poruszają się już niemal wyłącznie między swoim wygodnym legowiskiem a miską. Ponadto zauważono całkowitą zmianę przyzwyczajeń żywieniowych. Większości nie smakuje już surowe mięso ani ryby, a jeśli już, to musi to być przysmak z kaczki lub łosoś w galarecie.

Co więcej kot, zwierzę uchodzące do tej pory za typ samotnika, często cierpi właśnie z powodu samotności i uwielbia obecność domowników.

- To zwierzę uprzywilejowane, nad wyraz rozpieszczone, przekarmione i trochę znudzone - stwierdziła etolog Eugenia Natoli. Jej zdaniem należy także obalić stereotyp, zgodnie z którym jest to czworonóg-indywidualista, niespecjalnie przywiązany do człowieka. Okazuje się bowiem, że koty rozwinęły głęboką więź z innymi domownikami i ze wszystkimi rywalizują o jedzenie, wygodne miejsce i uczucie.
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2012-04-04, 13:09   

kianne napisał/a:
W ciągu ostatnich dwudziestu lat koty domowe stały się prawdziwymi pantoflarzami, są leniwe i rozpuszczone- wynika z badań włoskich naukowców

Dodałabym od siebie nieco przewrotnie...."Jaki pan taki kram"

Też coś w sieci znalazłam :-D
Cytat:
Podobno koty upodabniają się do swoich właścicieli, ale nie przyjmują tego tak spokojnie i bezrefleksyjne jak psy, walczą ze swoim wewnętrznym właścicielem, nienawidzą go w sobie, chcą go zniszczyć. Z tego wynika chęć kotów do podporządkowywania sobie właścicieli, w rezultacie ten, który miał być ich panem staje się ich własnością.
To oczywiście teoria, do tego nie moja..., ale skłaniam sie ku niej.

kianne napisał/a:
koty rozwinęły głęboką więź z innymi domownikami i ze wszystkimi rywalizują o jedzenie, wygodne miejsce i uczucie

A pod tym się podpisuję....
A kot samotnik ? Tylko wtedy jeśli nie stworzymy z nim stada i sami wybierzemy mu taki model zycia :-(
Ostatnio zmieniony przez Sandra 2013-07-24, 19:25, w całości zmieniany 1 raz  
  Zaproszone osoby: 2
 
Geza 
BARFny Hodowca

Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 54
Skąd: Z Ptaszków
Wysłany: 2012-04-05, 09:17   

Sandra napisał/a:

A kot samotnik ? Tylko wtedy jeśli nie stworzymy z nim stada i sami wybierzemy mu taki model zycia :-(


Nie wolno nam zapominać o kocich charakterach - koty też bywają lękliwe, z niskim poczuciem własnej wartości, albo po prostu wybrały postawę wycofującą ze świata, co my określamy słowem "samotnik".

Na temat rozpuszczonych kotów było już w dziale "Neotenia". Dziś, niestety, kot biegający po ogrodzie, łące i łowiący myszy jest w powszechnej świadomości kotem tzw. zaniedbanym, któremu to właściciel nie potrafi zapewnić dobrego domu, czyli - znów w powszechnej świadomości - pełnej miski i wygodnego posłanka, oraz całej armii kolorowych myszek, z różnymi fantazyjnymi piórkami i plastikowymi oczkami, które fajnie się wydłubuje i zjada.

Jak zwykle sprawa jest jednak złożona. Powyższe jest jedynie bardzo uproszczonym modelem.
 
 
kot 

Barfuje od: obserwuje
Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Mar 2012
Posty: 28
Wysłany: 2012-04-14, 12:22   

Czy może tak być, że kot upodobni się do człowieka ? Psiarze tak twierdzą, że w ich przypadku to działa.
 
 
Terhie 


Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 25 Wrz 2011
Posty: 402
Wysłany: 2012-04-14, 13:28   

Na moje "oko", koty, jak psy, bardzo dobrze wczuwają nastroje ludzi. I coś z tych nastrojów przejmują. Myśli, emocje, charakter, nawyki, tryb życia - tak, wg mnie kształtuje to koty. A jak wiadomo, koty lubią pisarzy, bo papier dobrze izoluje i cudownie jest się rozłożyć na stosie kartek (zwłaszcza mój Sanji tak ma - papier, książki, ulotki, wszystko dobre).

Jeśli pytasz, czy upodobniają się fizycznie ;-) to nie zauważyłam.
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2012-12-10, 16:08   

Posty przeniesione z wątku o BARFie na innych forach

ciocia_mlotek napisał/a:
Ja i tak wydaję na kundla więcej niż wielu

.....znaczy się proszę Pani...."pański piesek" ten kundel jest ?
Ostatnio zmieniony przez dagnes 2015-03-03, 11:36, w całości zmieniany 2 razy  
  Zaproszone osoby: 2
 
ciocia_mlotek 
Ekspert


Barfuje od: 25.07.12
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 4452
Skąd: góry Szkocji
Wysłany: 2012-12-10, 16:25   

Nie bardzo rozumiem.
Ale tak mój pies mój.
A wydaję więcej niż wiele osób nie dlatego, żem taki burżuj tylko dlatego, że takie mam źródła. Wiele osób, naprawdę dużo dostaje ogromne ilości "resztek" od rzeźników i sklepów rzeźnickich. Owe sklepy muszą płacić za każdy kilogram odpadów, które się wywozi, więc wolą oddać komuś dla psa. Niestety mój lokalny rzeźnik zdaje sie odpadów nie produkować wcale a nawet za takie rzeczy jak płuca kasuje niemało. Choć i tak jak czytam ile osoby z forum wydają na mieso dla psiaków i kotów to stwierdzam, ze nie mam na co narzekać :)
_________________
Taz i Cu sith na surowo
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2012-12-10, 16:59   

ciocia_mlotek napisał/a:
Nie bardzo rozumiem.

Użyłam powiedzenia "pański piesek" aby podkreślić, że Twój kundel dobrze ma u Ciebie i dostaje dobre jedzonko :-P
Gdyby było określenie "pański kotek" to na pewno odnosiłoby się do mojego Pinto, który jest wybredny/rozpaskudzony i uwielbia lepsze kęski.
  Zaproszone osoby: 2
 
isabelle30 
Ekspert

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 2612
Wysłany: 2012-12-10, 17:17   

Taaaa, te nasze pluszaki to same "pańskie" są...Brutus w tym roku dostanie na gwiazdkę dwie nowe obroże, smycz i nową miskę do wody....Dodam, że miska już szósta, smycz dziesiąta, a obroża....pudełko stoi na balkonie, jest teraz za zimno żeby policzyć która ale blizej 20
 
 
ciocia_mlotek 
Ekspert


Barfuje od: 25.07.12
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 4452
Skąd: góry Szkocji
Wysłany: 2012-12-10, 17:34   

A, że on księciunio jest to insza inszość. Nosem potrafi mi kręcić jak jedzonko nie wystarczająco wykwintne. Ostatnio ma totalnego focha na wątrobę. Do tego miejsce do spania. Absolutną koniecznością jest, zeby było miękkie i juz wcześniej zagrzane. Generalnie w nocy sypia ze mną - ma swoją kołderkę na moim łóżku, w którą się zakopuje. Ale wystarcz, ze ja usnę i chwila moment leży na mojej kołdrze w zgięciu moich kolan (cóż sam sobie potem winien, że kopy dostaje - ja się bardzo kręce w nocy i ta osobna kołderka byłą dla jego własnego dobra :twisted: ). Kilka dni temu przed pójściem spać wieszałam pranie i biedny piesio musiał na podłodze czekać (sam nie pójdzie do wyrka, zawsze pod nogami gdzieś się ułoży czekając). A jęczał, a wzdychał, a się kręcił. W końcu fuknął i poszedł się położyć na łóżku synka mojego, w samiutkich nogach.
No mówię, ksieńciunio :lol:
_________________
Taz i Cu sith na surowo
 
 
isabelle30 
Ekspert

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 2612
Wysłany: 2012-12-10, 17:38   

Twój księciunio czeka na kołderkę a mój czeka aż mu kołderkę odgarnę i sama się ułoże. On musi na przescieradle, w nosem wtulony w moją szyje spać...i często z kopytami na moim nosie
 
 
ciocia_mlotek 
Ekspert


Barfuje od: 25.07.12
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 4452
Skąd: góry Szkocji
Wysłany: 2012-12-10, 17:43   

My to mamy beczkę śmiechu patrząc jak on się układa. Kopie, nogą, nosem przesuwa, leciutko w zabki weźmie żeby na pewno wszystko było idealnie. A jak już jest super i się ułoży.... to wstanie jeszcze z 10 razy żeby poprawić. Przekomiczny z tym jest :lol:
_________________
Taz i Cu sith na surowo
 
 
isabelle30 
Ekspert

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 2612
Wysłany: 2012-12-10, 17:45   

To delikatny księciunio. Mój się wali jak stoi...jak się kładzie na podłodze to łomot idzie po całym bloku
 
 
ciocia_mlotek 
Ekspert


Barfuje od: 25.07.12
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 4452
Skąd: góry Szkocji
Wysłany: 2012-12-10, 17:55   

No nie to mój bezwzględnie królewicz na ziarnku grochu. A i po błtku niebardzo i łapeczki marzną łatwo. Zapomina o tym wszystkim dopiero jak smycz odczepię w dzikim polu. Wtedy nieważne - leje, wieje, wrzosowisko czy bagnisko - fiiiiiiiiiiiiiiiiiuuuuuuuuuuu
_________________
Taz i Cu sith na surowo
 
 
coztego 


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 07 Paź 2011
Posty: 262
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2012-12-10, 19:55   

To mnie fascynuje, moje to samo, będą się zapierać, żeby nie iść na spacer w deszczu, łapeczki marzną na śniegu, ale niech no tylko wyjdą na łąki, smycz odpięta, wszystkie niedogodności natury przestają istnieć, można szaleć godzinami :lol:
Ostatnio zmieniony przez Sandra 2013-07-24, 19:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne