BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Wykładzina sizalowa dla kotów
Autor Wiadomość
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2016-09-30, 12:33   Wykładzina sizalowa dla kotów

Czy byłby ktoś zainteresowany wykładziną sizalową ? (wykładzina na fotce jest w lekkim powiększeniu)
Ja zamierzam to użyć do obicia boków kanapy, bo jak pisałam w którymś wątku koty niestety je zdemolowały :evil:




Doprecyzowałam tytuł wątku
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
Ostatnio zmieniony przez dagnes 2017-01-18, 20:23, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
doradora 

Barfuje od: 09.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Cze 2014
Posty: 1593
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2016-09-30, 13:19   

Skipper, szukasz chętnych do wspólnego zamówienia? mało jasny komunikat napisałaś
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2016-09-30, 14:51   

Doradora, ja jadę w poniedziałek po tę wykładzinę, bo muszę ją obejrzeć (nie wiem czy da się obić boki kanapy czy musieliby mi dociąć do kształtu i obszyć na miejscu). Sklep niestety nie prowadzi sprzedaży internetowej a to co mają to są akurat końcówki i pani w sklepie była na tyle miła, że odłożyła mi 3 rolki (bo są różne odcienie i wielkości rolek).

Kupować wykładzinę i tak i tak będę tylko na miejscu zdecyduję, który odcień, więc jeżeli ktoś byłby zainteresowany zakupem takiej wykładziny mogę wziąć po prostu większą rolkę i się podzielić (niestety z zakupem wykładziny sizalowej na metry jest naprawdę duży problem).

Ja dla swoich kotów zamierzam poprosić dodatkowo o obszycie jakiegoś większego prostokąta albo kwadratu (niestety do tego trzeba mieć sprzęt odpowiedni - mój tapicer powiedział że nie da rady tego zrobić na maszynach, które ma), bo one bardzo lubią drapać płaskie poziome powierzchnie; podstawę takiego pionowego kota - drapaka z Zooplusa wykonaną z pluszu po prostu rozszarpały pazurami :twisted: Tak że przy okazji naprawię drapaczek, bo jest naprawdę fajny.

Wykładziną taką można obić np. deskę dociętą pod wymiar czy rogi mebli, które koty drapią. Grubość wykładziny jest ok. 5 mm, podłoże lateksowe, tak że nie powinno się suwać po podłodze gdyby ktoś chciał to użyć jako drapaczek do położenia na podłogę. I generalnie z tego, co zaobserwowałam przez 4 lata posiadania kotów, wykładzina zużywa się znacznie mniej niż lina sizalowa.
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-10-01, 07:25   

jaka cena jest takiej wykładziny?
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2016-10-01, 09:28   

18-20 zł. za m2, zależy jaka rolka
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
traganek 


Barfuje od: 12.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 31 Mar 2015
Posty: 365
Wysłany: 2016-12-27, 22:47   

Skipper, Czy tę wykładzinę sizalową można jeszcze w Tym sklepie kupić? Choruję na taki dywan, bo psy ślizgają się po podłodze.
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2016-12-28, 22:18   

Traganek, przypuszczam że z resztek (takich o większym metrażu) to już mogą nic nie mieć bo to co ja brałam to było prawie 3 miesiące temu i wtedy wybór był niewielki.

Z tego co pamiętam to mieli wprowadzać jakąś nową kolekcję, ale ceny wykładziny sizalowej (takie poza wyprzedażą resztek) są niestety wysokie :-/ (rozumiem, że chodzi Ci o jakiś większy kawałek niż małe dywaniki o wymiarach ok. 40-50 cm x 60-70 cm).
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
doradora 

Barfuje od: 09.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Cze 2014
Posty: 1593
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2016-12-29, 08:31   

Skipper, a gdzie ten sklep jest? podałabyś adres?
w comforcie ceny wykładziny sizalowej zaczynają się od 100 zł/m2
 
 
traganek 


Barfuje od: 12.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 31 Mar 2015
Posty: 365
Wysłany: 2016-12-30, 08:49   

:) Narazie kupiłam "dywan" z juty w ikei. Ale to nie ten splot. Pokój wygląda jak leśny domek :)
Też byłabym chętna wybrać się to tego sklepu - jeśli jest blisko wa-wy :)
Mogę prosić o namiary? :kwiatek:
_________________
Dokąd idą psy, gdy odchodzą?
No bo jeśli nie idą do nieba,
to mnie tam także iść nie potrzeba.
 
 
Margot 
Ekspert

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 01 Paź 2011
Posty: 1532
Wysłany: 2016-12-30, 14:43   

traganek napisał/a:
Narazie kupiłam "dywan" z juty w ikei. Ale to nie ten splot.


Mam taki dywan z juty 2x3m z Ikei, który nabyłam jeszcze zanim pojawiły się u mnie koty, jakieś 11-12 lat temu. Bardzo go lubiłam i fajnie się prezentował w niedużym pokoju/biurze, wypełniając całą wolną powierzchnię podłogi i nadając przytulności. Niestety nie tylko mnie się podobał, ale również od początku przypadł do gustu moim kotom. Zapewniam, że nie ma lepszego drapaka jak właśnie ten dywan, każdy inny przegrywał z nim na przestrzeni lat. Jest obrabiany przez moje futra regularnie.
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2016-12-31, 19:35   

traganek napisał/a:
:) Narazie kupiłam "dywan" z juty w ikei. Ale to nie ten splot. Pokój wygląda jak leśny domek :)
Też byłabym chętna wybrać się to tego sklepu - jeśli jest blisko wa-wy :)
Mogę prosić o namiary? :kwiatek:

Sklep jest niedaleko Pruszkowa - tutaj podaję namiary.
Dzwoniłam wczoraj - aktualnie mają na stanie wzorniki wykładzin sizalowych i ściągają pod zamówienie (minimalnie 1 m długości z tym, że szerokość wykładzin jest 4 m). Jeżeli chodzi o ceny to nowa kolekcja i w związku z tym, że zaczyna się nowy rok a nie do końca dogadali się jeszcze z producentem, informacji będą w stanie udzielić pod koniec przyszłego tygodnia.

Z resztek coś tam jeszcze mają, ale to najlepiej byłoby po prostu podjechać i zobaczyć.

W październiku dokupiłam kotom 2 dywaniki o wymiarach ok. 50 x 70 cm z brzegami wykończonymi grubą taśmą, piękne kolory i bardzo ładny gruby splot. Położyłam na podłodze w salonie - rwą pazurami jak wściekłe.
Nota bene uwielbiają się na nich wylegiwać (tego to już zupełnie nie rozumiem :hmm: - wykładzina sizalowa jest twarda i szorstka )
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
Laidee 

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 09 Paź 2014
Posty: 180
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-01-17, 16:51   

Skipper, a czy a wykładzina jest sztywna? Czy w tym sklepie ją jakoś podszywają od spodu?

Chodzi o to, że mam już chodniczek sizalowy, ale jest zbyt elastyczny, ślizga się i ściąga, więc Księgowa go nie drapie. Zajadle drapie za to każdy dywan i tapicerkę krzeseł czy oparcie fotela. Wcześniej masakrowała dywanową podstawę drapaka. Taki sizalowy dywanik byłby dla mnie wybawieniem. Jeżeli królowa ciemności raczyłaby go zaakceptować oczywiście.

Cena tego resztkowego dywanika też mnie kusi. Jak się nie przyjmie to przynajmniej mój portfel tego nie odczuje.
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2017-01-17, 21:43   

Dywanik jest dość sztywny, można zakupić z wykończonymi brzegami - u mnie wygląda to jak na fotce. U mnie dywanik rwą pazurami, podobnie jak widoczny na zdjęciu bok kanapy (też wykończony wykładziną sizalową tylko o innym wzorze i w innym kolorze)

_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
ebeata 

Dołączyła: 05 Gru 2016
Posty: 16
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2017-01-18, 17:04   

A wykończenie robią od ręki czy trzeba za dwa dni przyjechać?
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2017-01-18, 17:17   

Zadzwoń i zapytaj (numer telefonu jest na stronie internetowej), ja sobie wybrałam z tych co mieli na stanie wykończone.
Albo pojedź i zobacz - z Warszawy daleko nie masz.
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne