BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Nasze przeboje dupne i "walka" z wetem
Autor Wiadomość
Sierra 

Barfuje od: 01.12.2018
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 04 Gru 2018
Posty: 778
Wysłany: 2022-02-06, 11:31   

Zastanów się logicznie - jak stały dostęp (lub jego brak) do jedzenia może wpływać na nerki, będące osobnym układem :lol: ?
Dopóki ktoś mi tego nie udowodni, łącznie z przedstawieniem odpowiednich badań naukowych, tylko będzie wrzaskiem próbował udowodnić swoją rację to będzie to dla mnie mit.

Moje koty mają ciągle jedzenie w miskach. Nerki i koty zdrowe 8-) .
 
 
Hebe 
Ekspert


Barfuje od: 01.2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1042
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2022-02-06, 11:54   

Sierra, a mnie się gdzieś rzuciło w oczy (ale nie jestem w stanie sobie przypomnieć gdzie), że właśnie dla nerek takie powolne i systematyczne podjadanie jest dobrze, bo sobie tam spokojnie i systematycznie filtrują tą wodą co do paszczy wpadnie.
_________________
Kalkulator barfnyswiat.org - czy to koci czy psi - nie zwalnia z myślenia, jest to tylko maszynka pomocnicza. Pamiętajcie o tym :) Masz jakieś pytanie - pytaj na forum barfnyswiat.org

Aplikacja BARFny Kalkulator Kot:
Android
iOS
 
 
Pieszczoch 

Barfuje od: Od teraz
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 22 Gru 2016
Posty: 644
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2022-02-06, 13:36   

Nigdy nie chowałam misek z jedzeniem.Zawsze coś jest wrzucone!
U mnie jest odwrotnie,to ja biegam z jedzeniem za kotem,bo kot chory.
Nie napełniam całej miski,tylko np.po małej łyżeczce.Jak chce jeszcze,to dokładam następną.
Wrzucam następną małą porcyjkę,i on póżniej sobie powolutku znowu podjada.
Zawsze taka mała łyżeczka jedzonka jest wrzucona.
 
 
Sierra 

Barfuje od: 01.12.2018
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 04 Gru 2018
Posty: 778
Wysłany: 2022-02-06, 14:29   

Hebe napisał/a:
Sierra, a mnie się gdzieś rzuciło w oczy (ale nie jestem w stanie sobie przypomnieć gdzie), że właśnie dla nerek takie powolne i systematyczne podjadanie jest dobrze, bo sobie tam spokojnie i systematycznie filtrują tą wodą co do paszczy wpadnie.


A jakieś badania :twisted: ?

A tak na serio to by mnie to nie zdziwiło - koty w naturze jadają wiele małych posiłków dziennie, do tego skonstruowany jest ich żołądek (i cała reszta też :-P ). Zmuszanie kotów do 2 posiłków dziennie jest z jednej strony okropne (to tak jakby człowiek jadał raz na dzień-dwa), a z drugiej (moim zdaniem) niebezpieczna. Wystarczy, że kot ominie 1-2 posiłki, a zaczyna działać się w jego organizmie źle :hair: .

Dwa razy dziennie to ja sprawdzam czy wszystkie koty coś zjadły oraz wymieniam jedzenie na świeże. Bez tego moja anorektyczka już chyba zdążyła by się zagłodzić :roll: .
 
 
małga 


Barfuje od: 11.2014
Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 20 Lis 2014
Posty: 839
Skąd: znad morza/W-wa
Wysłany: 2022-02-07, 02:12   

Tak się podobno karmi psy. Znalazłam wytłumaczenie dotyczące pracy wątroby http://www.sangoma.pl/pol/saba_pol.htm
_________________
Instrukcja Obsługi Wyszukiwarki THE TRUTH IS OUT THERE
 
 
marelka 

Wiek: 63
Dołączyła: 06 Sty 2022
Posty: 3
Wysłany: 2022-02-09, 00:11   

Dziękuję Wam za odpowiedzi. Dziś byłam z moim nerkowcem na kolejnych badaniach (EKG prze zabiegiem ) u kardiologa i jeszcze raz konkretnie dopytałam. Powiedziała jasno, że lepiej jest dawać małe porcje a częściej, tak żeby zjadał tylko tyle na ile ma akurat ochotę. Że to jest jej zdanie i nie tylko jej a do mnie należy decyzja po obserwacji kota , który sposób karmienia bardziej mu odpowiada. Ten wet u nas namieszał mi tylko w głowie. Oczywiście, gdyby było jakieś potwierdzenie naukowe ,że przy chorych nerkach trzeba karmić rzadziej to musiałabym jakoś kociaki przestawić na ten sposób, ale skoro inny lekarz i Wy mówicie, że to bzdura to kamień z serca..
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne