BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Gotowy BARF (mrożonki mięsno-kostne)
Autor Wiadomość
ManEle 

Barfuje od: 01.04.15
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 30 Lis 2015
Posty: 12
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2015-12-15, 08:43   

Witajcie,

nie wiem czy piszę w odpowiednim miejscu.
"Na próbę" kupiłam mięso z Aspolu i muszę powiedzieć, że w dużej mierze to porażka..
Psy zaczęły częściej się wypróżniać, zaczęły o wiele więcej pić i się drapać :-o

Mam tutaj na myśli mielone mięso aspolowskie, jeśli chodzi o te w kawałkach to myślę, że jest ok (głowy ryb, szyje itp. )

Wracamy zdecydowane do Primexowego mięsa.
_________________
Maniek&Elan moja buldożkowa miłość <3
 
 
Rysio 

Barfuje od: 28.12.2015
Dołączyła: 09 Sty 2016
Posty: 6
Skąd: cch
Wysłany: 2016-01-19, 09:33   

przejrzałam forum i jakoś nie znalazłam nic na temat tej strony, czy ktoś z Was kupował tutaj? http://www.lubiezwierzaki.pl/
cena podejrzanie niska, jakieś opinie?
 
 
dorota9612 

Wiek: 27
Dołączyła: 08 Sty 2016
Posty: 28
Wysłany: 2016-03-05, 19:39   

http://www.zooplus.pl/shop/psy/barf

w zooplusie wprowadzili mrożonki barf
 
 
Rysio 

Barfuje od: 28.12.2015
Dołączyła: 09 Sty 2016
Posty: 6
Skąd: cch
Wysłany: 2016-03-06, 13:06   

z ciekawości zamówiłam mrożonki z lubiezwierzaki.pl (wołowina bez kości, mięso mielone 3 kategorii)
- mięso dotarło nierozmrożone
- wygląd i zapach bez zarzutu równiez po rozmrożeniu
- jedzone z chęcią
- brak sensacji żołądkowych
bazuję głównie na mięsie z przydomowych sklepów, ale jako element urozmaicający diety nie wypada źle
 
 
ramon1410 


Barfuje od: 01.11.2015.
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 38
Dołączył: 11 Cze 2015
Posty: 33
Skąd: Bolesławiec
Wysłany: 2016-03-06, 19:27   

dorota9612 napisał/a:
w zooplusie wprowadzili mrożonki barf

Ale tylko dla psa. Dla kota nie znalazłem. Ale i tak zaskoczenie.
 
 
Bartosz066 

Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-04-16, 07:35   Pytanie o kupno gotowego barfa

Witam,

przez przypadek natknąłem się na gotowego barfa.

http://barf.pl/karma-dla-kota/
http://warszawa.mank24.pl/

Są to niby karmy dla psów ale w pierwszym linku piszą że nadają się dla kotów.
Obecnie sam robię mieszankę barf ale wolałbym kupować gotową.

Czy te karmy faktycznie nadają się dla kotów?
Czy te karmy są równie dobre co te robione samemu?
Czy są jeszcze jacyś inni producenci gotowego barfa z możliwością kupna w Warszawie?

Pozdrawiam,
Bartosz066
 
 
scarletmara 


Barfuje od: 01.11.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 06 Lis 2012
Posty: 1419
Skąd: LUBLIN
Wysłany: 2016-04-16, 13:57   

Bartosz066 to nie jest pełny BARF to jest tylko samo mięso do BARFa do tego proporcje mięso:kości:podroby:tłuszcz nie są tam nijak zachowane w tych mieszankach, więc i tak trzeba samemu komponować z tego mięsa odpowiednie mieszanki z uwzględnieniem właściwych proporcji części mięsnych i suplementów, których tam nie ma wogóle. Więc atrakcyjna w tej ofercie jest jedynie cena natomiast co do jakości i składu można mieć pewne wątpliwości szczególnie w mielonkach dlatego na forum polecane jest raczej kupowanie mięsa nie mielonego żeby było wiadomo co tak naprawdę kupujemy.
 
 
KaiTe 


Wiek: 32
Dołączyła: 15 Cze 2015
Posty: 30
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2016-05-01, 18:03   

Wczoraj koleżanka odebrała mi paczkę z Aspolu.
Wszystko ładnie popakowane, na razie otworzyłam tylko :
wołowinę w kawałkach - muszę przyznać że po rozmrożeniu praktycznie 0 wody, trochę soków, zapach i kolor normalny. Mogłabym nawet się pokusić o włożenie tego do ludzkiego gara, gdyby odkroić tłuste skrawki, których (przy kilku kawałkach, które rozmroziłam) było na prawdę niewiele.
- Jeleń po otworzeniu ma całkiem apetyczny zapach (jak na surowe mięso :D ) póki co nie rozmrażałam, jedynie porcjowałam.
-krtań wołowa też zapach ma normalny, kolor również.

Po otworzeniu żwaczy, zapakowałam je podwójnie w reklamówkę i schowałam aż będę miała lepszy dzień, bo smród taki (z zamrożonego opakowania!) że Bogu dziękuję, że otworzyłam toto na dworze :confused: :mrgreen: Już wiem, że żwaczowe posiłki to tylko na balkonie :D

Aaaa no i leniwa jestem, zamówiłam gotowe mieszanki owocowo-warzywne (extra) :oops: Spróbowałam ich nawet po rozmrożeniu, niby jest kilka rodzajów warzyw i owoców

Cytat:
Produkt składa się z jabłka, banana, sałaty zielonej, pietruszki, marchewki, buraka, brokuła.


Ale po wypróbowaniu czuć głównie burak, moje niezbyt wysublimowane kubki smakowe dostrzegły też nieco jabłka. :mrgreen:

Jak reszta, jeszcze nie wiem, ale zapowiada się nieźle!
 
 
Retriver 


Barfuje od: 01.07.2014
Udział BARFa: 50-75%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 12 Lip 2014
Posty: 708
Skąd: lubelszczyzna
Wysłany: 2016-05-02, 10:30   

Którego jelenia zamówiłaś de Lux czy tego tańszego ? jak sądzisz ile jest w nim powięzi a ile mięśnia da się odróżnić przy zmielonym mięsie.
_________________
Retriver
 
 
KaiTe 


Wiek: 32
Dołączyła: 15 Cze 2015
Posty: 30
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2016-05-04, 08:35   

Zamawiałam tego: http://miesodlapsow.pl/jelen-1kg.html
Dziś właśnie go rozmrażam, także dam znać wieczorkiem, lub jutro :-)
 
 
Retriver 


Barfuje od: 01.07.2014
Udział BARFa: 50-75%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 12 Lip 2014
Posty: 708
Skąd: lubelszczyzna
Wysłany: 2016-05-04, 09:50   

Czekam na info wieczorne. Jeżeli możesz to oceń wzrokowo jak tam z ilością tkanki łącznej w tym mięsie. Kupuję psu gulaszowe z jelenia ale jest droższe i ciężko go zdobyć. Ze względu na chorobę nie mogę mu podać mięsa z dużą ilością powięzi dlatego tak podpytuję o jakość tego z AS-Polu. Zastanawiałam się nad tym de lux po 15 zł za kg.
_________________
Retriver
 
 
KaiTe 


Wiek: 32
Dołączyła: 15 Cze 2015
Posty: 30
Skąd: Śląsk
Wysłany: 2016-05-05, 09:20   



Tak wygląda to mięsko po rozgniecieniu palcem. (Jak klikniesz w zdjęcie to będzie powiększone)
Nie wiem czy dobrze zrozumiałam, tkanka łączna to te białe tłuste elementy? Wydaje mi się, że nie było ich wiele, choć zdarzało się, że pies musiał trochę przeżuwać. Ale generalnie mięsko ładne, zapach też nie odrzuca.
 
 
Retriver 


Barfuje od: 01.07.2014
Udział BARFa: 50-75%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 12 Lip 2014
Posty: 708
Skąd: lubelszczyzna
Wysłany: 2016-05-06, 08:27   

Dziękuję bardzo za zdjęcie. jak dla mojego psa to jednak za dużo tam ścięgien. Dostawał jelenia gulaszowego kupowany jak dla ludzi więc zupełnie inna jakoś a i tak nie zdał egzaminu zmęczył 10 kg ale nie da się podejść do psa z tyłu tak wali z pod ogona. Odpuszczam jelenia :-(
_________________
Retriver
 
 
Mazilo 

Dołączył: 29 Wrz 2015
Posty: 31
Wysłany: 2016-06-05, 14:17   Aspoll-jagnięcina z kośćmi

Jak traktować jagnięcinę z kośćmi z Aspoll ??
Jako mięso ? czy kości ?
 
 
Zazulek 

Wiek: 26
Dołączyła: 23 Sie 2016
Posty: 5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-09-30, 10:03   Gotowe mieszanki BARF MANK

Witam, zauważyłam ze jedną z firm produkuje gotowe mięso w paczkach. Myślałam czy by nie przejść na niego z psiakiem i może kotem? Czy ich produkty w ogóle nadają się dla kota? Czy można normalnie je suplementowac? Czekam z niecierpliwością na odpowiedź. Wklejam skład i opis

SKŁAD: mięso i podroby wołowe 17%; mięso i kości kurczaka 82%; olej z łososia 0,5%, olej słonecznikowy 0,5%

SKŁADNIKI ANALITYCZNE: białko surowe 15,9%; oleje i tłuszcze surowe 17,9%; włókno surowe <0,8%; popiół surowy 5,2%

Mank* to kompletny posiłek mięsny gotowy do podania po rozmrożeniu, w temp. pokojowej - bez podgrzewania. Bazę karmy mank stanowi surowe mięso i kości pochodzące z wiarygodnych i sprawdzonych przez nas źródeł.

Karma mank powstała wyłącznie na bazie świeżych składników mięsnych i kości. Jest odpowiedzią na autentyczne potrzeby i instynkt zwierzęcia, najbardziej zbliżona do tego, czym żywią się zwierzęta mięsożerne, czyli również nasze psy. Składniki zawarte w karmie mank wpływają także na regularny wzrost szkieletu i mięśni szczeniaków oraz psów dorastających.

Dla zachowania wszelkich wartości odżywczych karma dostarczana jest w postaci mrożonej i podaje się ją rozmrożoną - w temperaturze pokojowej, bez obróbki termicznej. Proces mrożenia pozwala na zachowanie wartości odżywczych. Gotowa karma mank, tuż po wyprodukowaniu, jest szybko i głęboko zamrażana, dlatego producent gwarantuje i podkreśla jej najwyższą jakość. Wyliczoną porcję karmy podaje się psu, a pozostałą rozmrożoną część można bez obaw przechowywać w lodówce do 48 godzin (w naczyniu pod przykryciem).



*Mank to marka karmy wytwarzanej przez polskiego producenta, a jej skład oparty jest na doświadczeniach holenderskich i licencjonowanej recepturze stosowanej tam niezmiennie od końca lat 70-tych. Już kilka pokoleń psów (w Holandii również kotów) przeżyło całe swoje życie żywiąc się tylko tego typu karmą. To najlepszy dowód, że receptura jest sprawdzona i gwarantuje zwierzakom zdrowie.


Karma mank nie zawiera:
- środków konserwujących
- sztucznych witamin
- syntetycznych minerałów, barwników i wypełniaczy
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne