BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Spóźnione "dzień dobry" :-)
Autor Wiadomość
Dragana 


Barfuje od: 08.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 14 Lip 2015
Posty: 680
Wysłany: 2017-11-14, 12:35   Spóźnione "dzień dobry" :-)

Wypada się w końcu przywitać.



Na początek pragnę podziękować Dagnes za przypomnienie, co tak właściwie oznacza słowo "witam". Zawsze dbam o poprawność wypowiedzi, a tu proszę - zapomniało się :oops: Mam nadzieję, że teraz już nie wyleci z głowy.

Udzielam się na forum już od ponad dwóch lat, a piszę w "Powitalni" dopiero teraz. Jakoś się to odwlekało, ale w końcu zebrałam się w sobie i tak oto - w myśl zasady "lepiej późno niż wcale" - mój pięćsetny wpis będzie w dziale powitalnym. Później założę też swój temat w "BARFnym Życiu".
Jak to się stało, że w ogóle dowiedziałam się o takim sposobie karmienia? Cóż. Ktoś gdzieś napisał, że BARF jest trudny... :mrgreen:
Wcześniej karmiłam koty jakimś dziadostwem z marketu z dodatkiem surowego mięsa, podrobów i kości. Później dowiedziałam się, że powinnam zachowywać odpowiednie proporcje składników i oczywiście nie karmić kotów byle czym. Szybko pozbyłam się reszty syfkarmy i z marszu wprowadziłam pełne mieszanki. Protestu nie było. I tak to leci. Koty piękne, zdrowe, pełne energii :->
Kilka razy zdarzyło mi się przygarniać koty na "tymczas", ale raczej się do tego nie nadaję. Za bardzo przywiązuję się do podopiecznych i za bardzo obawiam się, co z nimi będzie, gdy trafią do innych ludzi.

Uzupełnię wpis o zdjęcia później. Ale będą na pewno :-D
 
 
Anilina 

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 24 razy
Dołączyła: 20 Lip 2017
Posty: 995
Wysłany: 2017-11-14, 13:23   

Dragana,
doskonale Cię rozumiem w kwestii tymczasowania. Też podchodzę do tego zbyt emocjonalnie i po wydaniu zwierzaka do nowego domu zamartwiam się, czy nie dzieje mu się krzywda. Choćby taka "wyimaginowana" typu "bo ja bym to zrobiła inaczej". I za każdym razem obiecuję sobie, że to ostatni raz. Do następnego razu ;-) Teraz, gdy jesteśmy na BARFie jest jeszcze gorzej, większa świadomość, więcej zastrzeżeń do nowych właścicieli.

Niecierpliwie czekam na zdjęcia :-D
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2017-11-14, 21:48   

Dragana :kwiatek:
Nareszcie, jak miło. :mrgreen:
Już myślałam, że nigdy tego nie zrobisz....Czekam na Wasz wątek.
I serdecznie Cię "witam" :kiss:
Zawsze mi mówili, że powinnam się zająć hodowlą albo DT, bo mam wspaniałe podejście...
Ja na to miałam tylko jedną odpowiedź.... nie umiem się rozstać z żadnym kocięciem...ehh :-)
 
 
Arora 

Barfuje od: 24.03.2016
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 22 Lut 2016
Posty: 419
Skąd: Poznań
Wysłany: 2017-11-15, 14:42   

Dragana,
a ja nawet nie pomyślałabym, ze sie nie przywitałas :kwiatek: a tu taki numer... czytam wszystkie przywitania odkąd jesteśmy na forum, ale tych przed nami nie dałabym rady przeczytać, tak więc byłam przekonanam, że na pewno to zrobiłas hihi; czekam jeszcze na zdjecia Twoich pociech i pozdrawiam
 
 
Dragana 


Barfuje od: 08.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 14 Lip 2015
Posty: 680
Wysłany: 2017-11-18, 01:57   

Anilina, właśnie miałam taki przypadek, że osoba, która wzięła ode mnie kociaki, zaczęła nagle karmić zbożowym suchym. To było dla mnie naprawdę smutne, bo bardzo się z nimi zżyłam i zależy mi na ich dobru. Ale udało się jakoś panią ugadać i teraz koty są na mokrym (nie powiem że dobrym, ale przynajmniej bezzbożowym). A jak odżyły :hura:
Tak czy inaczej często myślę o moich tymczasach. Jest to trochę męczące, ale z doprowadzania do dobrego stanu porzuconych kotów płynie pewna satysfakcja. Na razie daję sobie spokój, bo nie jestem w stanie wydać obecnych dwóch. Zobaczymy, jak to się potoczy.

shana55, też momentami myślałam, że mi się to nie uda ;-) Już nawet nie pamiętam, kto mnie zapraszał do Powitalni. Trochę czasu minęło.
shana55 napisał/a:
nie umiem się rozstać z żadnym kocięciem
No i tak to wygląda, że właśnie "utknęłam" z dwoma tymczasami, których chyba się nie pozbędę...

Arora, taka niespodzianka :-D Nie mogłam się zebrać jakoś. Ale ostatecznie uznałam, że lepiej najpierw zajrzeć do Powitalni, a później pisać w BARFnym Życiu :mrgreen:

Dziękuję Wam za miłe powitanie! :love:
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4837
Wysłany: 2017-11-21, 12:00   

Dragano, cóż mam powiedzieć.... Chyba tylko to, że twój temat w Powitalni jest wyjątkowy - bo uświadamia jak cenną Użytkowniczką tego forum jesteś :kwiatek: .

W tym dziale jest mnóstwo wątków liczących 2-3 posty, założonych przez nowych Użytkowników w dniu ich rejestracji lub tuż po nim, którzy swoją działalność na BARFnym Świecie na tym zakończyli. Fajnie, że przywitali się z nami od razu, smutno, że zaraz potem odeszli albo zamilkli.

Bardzo życzyłabym sobie więcej takich "spóźnialskich" na Forum jak Ty, Dragano :kiss: .

Jeśli masz ochotę pokazać nam więcej fotek swojej gromadki, to może skusisz się na założenie swojej prywatnej galerii?
http://www.barfnyswiat.org/album.php
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
aina 

Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 13 Paź 2016
Posty: 327
Wysłany: 2017-11-22, 02:32   

czy to znaczy że jeśli kontaktuję się z kimś na pw albo telefonicznie w sprawach barfowych a i tak mam obiekcje że podmęczam choć może nie ciągle , to bardziej należy uwzględnić udział na Forum ? są różne przeszkody po drodze : nieśmiałość w " wystąpieniach " bardziej widocznych , brak czasu , niedyspozycje zdrowotne , kłopoty poza Forum , emocjonalne przeżywanie problemów zwierząt i opiekunów forumowych , przeznaczanie czasu głównie na czytanie postów zeby " mądrzeć " , żeby wiedza stabilizowała się , usadzała . No a jak trwoga (choroba zwierza ) , to do boga czyli forum :-?
 
 
IzabelaW 


Barfuje od: IX.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 15 Mar 2015
Posty: 996
Skąd: Lublin
Wysłany: 2017-11-23, 07:27   

Dragana, Twój post uświadomił mi, że ja też się nie przywitałam, jak należy, ale jakoś tak wyszło, zaczytałam się w forum i zapomniałam :oops: Będę musiała się poprawić...
Cześć Dragana :kwiatek: Czekamy na obiecane zdjęcia, lubimy je oglądać :-)
 
 
Dragana 


Barfuje od: 08.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 14 Lip 2015
Posty: 680
Wysłany: 2017-11-28, 03:26   

dagnes, jest mi naprawdę miło, że zdecydowałaś się osobiście mnie przywitać i masz o mnie takie dobre zdanie :kwiatek: Bardzo cenię Twoją wiedzę i wysiłek włożony w organizację tego forum.
Chętnie założę swoją galerię, dziękuję za zaproszenie :-D Myślę, że teraz będę się więcej udzielać na forum. Ostatnio miałam sporą przerwę, ale lubię tu wracać.

IzabelaW, przetarłam szlak, teraz możesz się przywitać :-P :twisted:

Raz jeszcze dziękuję wszystkim za miłe spóźnione powitanie. Na pewno podzielę się zdjęciami, jak tylko będę w stanie się do nich dobrać lub zrobić nowe. Cała masa tkwi na dysku, z którego z powodu chwilowej niedostępności kieszeni nie mogę skorzystać. Nie mam jak zrobić nowych, ponieważ uparcie nie chcą mi oddać aparatu z serwisu :roll: drugi miesiąc idzie...
 
 
Dragana 


Barfuje od: 08.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 14 Lip 2015
Posty: 680
Wysłany: 2020-02-20, 23:44   

shana55 napisał/a:
Zawsze mi mówili, że powinnam się zająć hodowlą albo DT, bo mam wspaniałe podejście...
Ja na to miałam tylko jedną odpowiedź.... nie umiem się rozstać z żadnym kocięciem...ehh
No i właśnie. Miał być tymczas, a Dziadostwo chyba zostanie na stałe. Tak chłop zadeklarował, że go zatrzymujemy. Większego mieszkania potrzeba, ot co! Z kocim pokojem zabaw :love:
 
 
Dragana 


Barfuje od: 08.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 14 Lip 2015
Posty: 680
Wysłany: 2020-02-22, 23:59   Zdjęcia gromady

No to wreszcie, po latach dorzucam zdjęcia :-D

Jedyna kotka - Sara


Czarny Lucek - nawet pazury ma czarne :twisted:


Diego - waga ciężka


Borysek - uroczy rozrabiaka


Najnowszy "nabytek" - Karbon
Ostatnio zmieniony przez Dragana 2020-02-23, 00:39, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
Dragana 


Barfuje od: 08.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 14 Lip 2015
Posty: 680
Wysłany: 2020-02-23, 00:01   

Hmm. Coś nie wchodzą te fotki. Spróbuję coś pokombinować...

edit
Ha! Już mam! :hura:
 
 
małga 


Barfuje od: 11.2014
Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 20 Lis 2014
Posty: 839
Skąd: znad morza/W-wa
Wysłany: 2020-02-23, 01:25   

jak kolorowo :love:
uroczy rozrabiaka :mrgreen: one tak mają, jak rozrabiaka to musi być uroczy!
muszę zobaczyć te czarne pazury i porównanie wagi ciężkiej do reszty towarzystwa, bo nie wierzę ;-)
o wspólną fotkę proszę :kwiatek:
_________________
Instrukcja Obsługi Wyszukiwarki THE TRUTH IS OUT THERE
 
 
Pieszczoch 

Barfuje od: Od teraz
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 22 Gru 2016
Posty: 644
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2020-02-23, 07:10   

Dragana,jeszcze dodaj białego!!! :mrgreen:




Fajna gromadka!!!
 
 
Sierra 

Barfuje od: 01.12.2018
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 12 razy
Dołączyła: 04 Gru 2018
Posty: 778
Wysłany: 2020-02-23, 15:32   

małga napisał/a:
jak kolorowo :love:
uroczy rozrabiaka :mrgreen: one tak mają, jak rozrabiaka to musi być uroczy!
muszę zobaczyć te czarne pazury i porównanie wagi ciężkiej do reszty towarzystwa, bo nie wierzę ;-)
o wspólną fotkę proszę :kwiatek:


Popatrz na pudełko pod Diego - rozłazi się w szwach :lol: .

Ps. Popieram, zdecydowanie brakuje Ci czegoś białego :hura:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne