BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Poznajcie Migotkę :)
Autor Wiadomość
magdalenn 

Wiek: 30
Dołączyła: 28 Sie 2018
Posty: 44
Wysłany: 2020-03-06, 14:26   

migotka992 napisał/a:
Która frakcja? F3 czy F4 (czyli „Friends”). F3 spoko, F4 działa pobudzająco – dla już pobudzonej Migotki nie za bardzo.


to była frakcja F3 w stężeniu 2%. Podobno kiedyś były dostępne o stężeniu 4%, ale przeczesałam internet wzdłuż i wszerz, i nie znalazłam niestety :(

migotka992 napisał/a:
W jakiej dawce? Ta kocia 75mg jest o tyłek rozbić w wielu przypadkach. Znajoma działająca w fundacji mówiła mi, że u nich przy nerwowych kotach to od razu 225 mg (niby te dla średnich psów) leci i wtedy jest jakiś efekt. Tu nie namawiam, bo niby to więcej, niż zaleca producent, no ale wiesz, tak tylko wspomniałam o praktykach doświadczonych kociarzy 😉


Parę dni temu byłam z Migotką u weterynarza na badaniach i pytałam Panią weterynarz o tą dawkę zylkene. Powiedziała, że w ulotce jest informacja, żeby zweryfikować działanie leku po jakimś czasie i dostosować w odpowiedniej dawce. Sama powiedziała, że często u kotów stosuje dawkę 225mg, więc zaleciła, żebym przez dwa tygodnie podawała po 150mg i jeśli nie będzie efektu, to wtedy zwiększyć do 225 na kolejne dwa i później obserwować i ewentualnie zmniejszyć, jeśli w końcu zacznie reagować. Chyba tak też zrobię.
A masz doświadczenie z jakąkolwiek obróżką wyciszającą? Ja wiem, że nie jest to bezpieczne rozwiązanie, ale jeśli mogłoby pomóc, to może też powinnam spróbować? Wiem tylko, że zdarza się, że koty dostają podrażnienia od obróżki i często jest z tym więcej problemów niż pożytku...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne