BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Krew świeża, surowa
Autor Wiadomość
immortal 

Dołączyła: 04 Kwi 2013
Posty: 453
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-07-28, 21:39   

Gdzie mogę kupić krew wołową świeżą lub suszoną? Przeszukałam wsio, wszędzie tylko wieprzowa :-/
 
 
Bianka 4 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 12/2010
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Wiek: 59
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1067
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-07-28, 21:43   

Suszoną na naszym forum http://www.barfnyswiat.or...?t=264&start=45
a świeżą możesz dostać tylko jeżeli zaprzyjaźnisz się z jakąś budką na bazarku, która sprzedaje swoje mięso lub bierze z malutkiej ubojni...
 
 
 
immortal 

Dołączyła: 04 Kwi 2013
Posty: 453
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-08-27, 21:23   

Kupiłam dzisiaj krew cielęcą. Stała w chłodni cały dzień. W pojemniku były duże skrzepy, ale pływały one w jakby nieco jaśniejszej "wodzie", która skrzepnąć nie chciała w ogóle. Czy to jest normalny stan? Pani twierdziła, że krew jest bez absolutnie żadnych dodatków. Ta ciekła substancja mogła być nieskrzepniętą krwią? Jak wyglądała Wasza krew, którą kupiliście?
 
 
immortal 

Dołączyła: 04 Kwi 2013
Posty: 453
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-08-27, 22:45   

Znalazłam coś takiego (opis krwi w przemyśle spożywczym):

"KREW PEŁNA - płynna tkanka organizmu zwierzęcego złożona ze składników upostaciowanych i z części płynnej - osocza.
KREW SKRZEPNIĘTA - galaretowata masa z naturalnego procesu krzepnięcia (...)"

Rozumiem więc, że ta "woda" jest naturalnym składnikiem organizmu zwierzaka.

Mam jeszcze jedno pytanko, może ktoś będzie wiedział. Zamroziłam krew po 20 g. Mój pies potrzebuje ok. 10 g na dzień. Czy mogę dawać mu 20 g co dwa dni? Czy jednak lepiej to rozdzielać, by nie przedawkować z żelazem?
 
 
ciocia_mlotek 
Ekspert


Barfuje od: 25.07.12
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 4452
Skąd: góry Szkocji
Wysłany: 2013-08-27, 23:11   

Możesz mu nawet dawać 100ml co 10 dni :mrgreen: jeśi tak ci wygodniej. To nie jest trucizna, którą można przedawkować tak na raz. Z psiakami mamy o tyle łatwiej, że one nie potrzebują takiego ścisłego codziennego bilansowania jak koty. Wieksza ilość krwi na raz co najwyżej spowoduje, że kupa będzie bardzo ciemna, ewentualnie jekieś małe rozwolnienie (ale wątpliwe jeśli pies nie ma skłonności do rozwolnień).
_________________
Taz i Cu sith na surowo
 
 
isabelle30 
Ekspert

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 2612
Wysłany: 2013-08-31, 21:13   

Te skrzepy to były elementy upostaciowane pływające w surowicy... z krwi bez dodatków robi się właśnie taka zupa
 
 
michalina36 


Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 01 Lis 2013
Posty: 296
Skąd: Bukowina
Wysłany: 2014-02-17, 22:32   

Jakie jest dawkowanie świeżej krwi w mieszankach ?Może być średnie oczywiście :)
Pytam bo nie wiem ile wziąć z ubojni na początek :?:
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2014-02-18, 14:24   

Kalkulator wylicza tę pozycje -Krew wołowa świeża (płynna)
Należy wrzucić do kalkulatora mięso z jakiego będzie robiona mieszanka, a kalkulator sam policzy ile potrzeba.
Każde mięso ma inną zawartość żelaza, a to jest uwzględnione w kalkulatorze więc aby policzyć ilość krwi należy najpierw znać rodzaje mięsa.
  Zaproszone osoby: 2
 
immortal 

Dołączyła: 04 Kwi 2013
Posty: 453
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-09-01, 15:16   

Jak myślicie - lepiej w ogóle nie suplementować żelaza i mieć nadzieję, że pies wyciągnie go sobie dostateczną ilość z często podawanych serc czy suplementować go chemicznie - tabletkami z apteki, jeśli pies uczulony jest na woła i świnię a nikt nie raczy "spuścić" krwi z innego zwierzaka nawet za większa opłatą? :roll: Od dłuższego czasu jedziemy na pierwszej opcji i ilość żelaza we krwi psa jest w normie. Nie chciałabym podawać mu chemii - już wystarczająco się tego nabrał w życiu a naturalnej alternatywny krwi woła i świni raczej nie znajdę. Męczy mnie ten temat od dłuższego czasu, bo pies jest dość chorowity i tym bardziej nie chciałabym u niego żadnych niedoborów
 
 
NSO 


Barfuje od: 24.01.2014
Dołączyła: 28 Sty 2014
Posty: 606
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-04-09, 07:16   

Cześć, mój Ori zawsze jadł dużo mięsa czerwonego (zwłaszcza konina, cięlęcina, baranina i od czasu do czasu dzik) i nigdy w badani nie wyszedł mu niedobór żelaza. A jak zaczęłam supelementować hemoglobinę suszoną, to w dwa miesiące zrobił mu się nadmiar żelaza we krwi i to dość wysoki.
Wetka powiedziała mi że jak pies je dużo mięsa, to nawet jak ono jest mocno skrwawione, to i tak w nim jest wcale nie tak mało żelaza i kazała zupełnie odstawić hemoglobinę.
Ale to opinia jednego weta, może ktoś inny się wypowie :-)
 
 
Snedronningen 
Ekspert

Barfuje od: 06/2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 2811
Wysłany: 2014-04-09, 07:21   

immortal, a spróbuj podejść na wieś i podpytać czy przy uboju kaczek by dla was nie mogli krwi spuścić. Lub poszukaj, gdzie w Warszawie możesz dostać krew na czerninę, ona nie nadaje się dla psa, ale możesz się dowiedzieć skąd mają i tam bezpośrednio uderzyć.
 
 
 
immortal 

Dołączyła: 04 Kwi 2013
Posty: 453
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-04-09, 14:32   

NSO, ciekawy przypadek. U nas przy podawaniu dłuższy czas świeżej krwi za czasów tolerancji na woła ilość żelaza we krwi była idealna, teraz - jest bardzo minimalnie niższa - jak najbardziej na prawidłowym poziomie.

Sne, dzięki za odpowiedź, tak zrobię :-)
 
 
NSO 


Barfuje od: 24.01.2014
Dołączyła: 28 Sty 2014
Posty: 606
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-04-09, 14:52   

Wyczytałam że dużo dobrze przyswajalnego żelaza jest w algach morskich. Może nimi spróbuj uzupełnić psu żelazo?
 
 
immortal 

Dołączyła: 04 Kwi 2013
Posty: 453
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-04-09, 14:54   

Algi dostaje, ale nie uważam, żeby było to wystarczające - odpisałam w wątku o algach
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4837
Wysłany: 2014-04-23, 15:43   

immortal napisał/a:
lepiej w ogóle nie suplementować żelaza i mieć nadzieję, że pies wyciągnie go sobie dostateczną ilość z często podawanych serc czy suplementować go chemicznie - tabletkami z apteki, jeśli pies uczulony jest na woła i świnię a nikt nie raczy "spuścić" krwi z innego zwierzaka nawet za większa opłatą? Od dłuższego czasu jedziemy na pierwszej opcji i ilość żelaza we krwi psa jest w normie.
immortal napisał/a:
U nas przy podawaniu dłuższy czas świeżej krwi za czasów tolerancji na woła ilość żelaza we krwi była idealna, teraz - jest bardzo minimalnie niższa - jak najbardziej na prawidłowym poziomie.

Już w wielu miejscach na forum pisałam i znów powtórzę: poziom żelaza we krwi nie jest wskaźnikiem zaopatrzenia organizmu w ten pierwiastek! Tylko badanie ferrytyny jest miarodajne i na jej podstawie można stwierdzić, czy w diecie jest za dużo, za mało, czy idealnie żelaza.
Co do tabletek z żelazem - to odradzam bardzo mocno. Żelazo niehemowe może tylko narobić szkód w jelitach. Natomiast nie należy także zyć nadzieją, że pies wyciągnie sobie z mięsa tyle żelaza ile wyciągnąłby z krwi.


NSO napisał/a:
mój Ori zawsze jadł dużo mięsa czerwonego (zwłaszcza konina, cięlęcina, baranina i od czasu do czasu dzik) i nigdy w badani nie wyszedł mu niedobór żelaza. A jak zaczęłam supelementować hemoglobinę suszoną, to w dwa miesiące zrobił mu się nadmiar żelaza we krwi i to dość wysoki.
NSO napisał/a:
Wetka powiedziała mi że jak pies je dużo mięsa, to nawet jak ono jest mocno skrwawione, to i tak w nim jest wcale nie tak mało żelaza i kazała zupełnie odstawić hemoglobinę.

Nadmiar żelaza we krwi nie jest miarą przedawkowania żelaza w diecie. A mięso, w tym czerwone, wcale nie zawiera dużo żelaza, wystarczy przejrzeć bazy danych zawartości substancji odżywczych w różnych mięsach i przeliczyć ile żelaza pies zje jedząc tyle mięsa ile normalnie je oraz porównać to do wyznaczonych naukowo norm zapotrzebowania.
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne