BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Witam ja i Feluś
Autor Wiadomość
anikaka 

Dołączyła: 05 Lut 2018
Posty: 64
Wysłany: 2019-11-14, 21:55   

shana55 napisał/a:
Konkretne mięsa i ich wagę, podroby i ich wagę

Przepraszam już się poprawię :oops: Na zakupy mięsne mogę się wybrać w przyszłym tygodniu to wtedy napisze ile czego zakupiłam.
shana55 napisał/a:
Wątroba jest suplementem witaminy A a nie D... D suplementujemy tranem lub olejem z dzikiego łososia

Wszystko mi się myli ,im więcej czytam ,tym mniej wiem :-/ Tylko ,ze mój maluch nie chce jeść mieszanek miesno rybnych .Wcina rybki ale osobno i boję sie ,że nie tknie mieszanki z rybim olejem.
shana55 napisał/a:
Mogę Ci zrobić tzw. przepis wymyślony ale jak czegoś nie dostaniesz to trzeba będzie przerabiać, a to juz strata czasu. Decyduj !!

:oops: Masz rację ,nie pomyślałam ,jeszcze raz przepraszam :kwiatek:
shana55 napisał/a:
Wieprzowiny nie używamy z powodu wirusa choroby Aujeszkyego.

Swojego poprzedniego i jak do tej pory jedynego kotka karmiłam wieprzowiną prawie 17 lat i nic mu nie było.Feluś tez będzie jadł wieprzowinkę ,od czasu do czasu,ze sprawdzonego źródła,bałabym się podać za to surowej dziczyzny.
Jak zrobię zakupy to mam poprosić o przepis na mieszankę w tym wątku ?https://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=2582.
Czy ciągnąc go tutaj?
Wszystko co złego zabieram ze sobą :kwiatek:
PS. Wracając do alg ,to czy takie mogą być ?
https://allegro.pl/oferta/spirulina-proszek-250g-algi-morskie-w-proszku-6946563530
Najwyżej jak Felek się do nich nie przekona to sama je będę jeść :-D
 
 
Anilina 

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 24 razy
Dołączyła: 20 Lip 2017
Posty: 995
Wysłany: 2019-11-15, 12:35   

anikaka napisał/a:
Wszystko mi się myli ,im więcej czytam ,tym mniej wiem
.
RÓB NOTATKI. Trzeba sobie to wszystko w głowie poukładać. Robienie notatek bardzo w tym pomaga - nikt nie jest w stanie od razu wszystkiego zapamiętać.

Jeśli chcesz podawać wieprzowinę to ok, decyzja każdego opiekuna. Ale na pewno nie będziemy pomagać w robieniu przepisów z podrobami wieprzowymi, bo w ich przypadku ryzyko zarażenia wirusem jest bardzo realne.

anikaka napisał/a:
mój maluch nie chce jeść mieszanek miesno rybnych

nie musi. Olej możesz podać osobno, na spodeczku,. Albo zdecydować się na jakiś suplement skoncentrowany w kapsułkach, olej z łososia albo z kryla, który wyciśniesz maluchowi z kapsułki. Nastawiasz się negatywnie i z góry zakładasz, że się nie uda. Dla dobra Twojego kociaka, poczytaj sobie proszę, jakie zbawienne działanie na mózg mają nienasycone kwasy tłuszczowe Omega 3. Nie będę się tu na ten temat rozwodzić, bo coś mam wrażenie, że sama Cię nie przekonam. Zresztą, nie mam zamiaru zmuszać Cię do skorzystania z naszych rad.
Zapraszam do działu Suplementy , tam znajdziesz wątek o oleju z łososia, oleju z kryla, mączce z kryla (suplementy Omega3) oraz tranie (witamina D i zamienniki)


Zajrzyj sobie na post Spis suplementów dla zaawansowanych
Spirulina nie jest suplementem jodu.
Poczytaj ten krótki wątek o algach a będziesz wiedziała, czego szukać.
 
 
anikaka 

Dołączyła: 05 Lut 2018
Posty: 64
Wysłany: 2019-11-15, 15:48   

Anilina napisał/a:
Nastawiasz się negatywnie i z góry zakładasz, że się nie uda

A gdzie ja napisałam ,ze nie chce spróbować?Zakupiłam te kapsułki https://www.ceneo.pl/15081797#
i pytałam jak mam je podawać.Zakupiłam nawet algi choć Felka od nich odrzuca ,chociaż ryby je :shock: (algi jeszcze do mnie idą).Co do wieprzowiny rozumiem ,każdy ma prawo do swoich osądów,ja na pewno nie podałabym dziczyzny na surowo a sa tacy co podają.
Anilina napisał/a:
Nie będę się tu na ten temat rozwodzić, bo coś mam wrażenie, że sama Cię nie przekonam. Zresztą, nie mam zamiaru zmuszać Cię do skorzystania z naszych rad.

Za wszystkie rady jestem bardzo wdzięczna i nikt mnie nie zmusza.Jak by mi nie zależało to bym nie pojawiła się na forum.
Anilina napisał/a:
RÓB NOTATKI. Trzeba sobie to wszystko w głowie poukładać

ja zakupiłam nawet książkę o BARFIE a i tak wiedzy jest tyle ,że ciężko sobie to wszystko szybko przyswoić(piszą w tej książce,że wieprzowina jest u nas w Polsce bezpieczna)tym bardziej ,że ma sie jeszcze inne obowiązki a mało czasu :cry:
Dziękuję Anilina za porady i proszę o jeszcze :kwiatek:
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2019-11-15, 17:36   

anikaka :kwiatek:
Tego kryla wychodzi 1 kapsułka nawet na 3 dni.
EPA ma kot dostawać 20-25mg na kg wagi ciała na dzień, wg forumowej wiedzy: ilosc 50mg dotyczy EPA+DHA łącznie.
Myśle, że w ilości zjadanej mieszanki przez Felusia to sie to zupełnie straci.

Nie ma na rynku żadnej godnej książki do nauczenia sie Barfa.
To Forum jest skarbnicą wiedzy i tylko tu znajdziesz odpowiednia wiedzę.
 
 
anikaka 

Dołączyła: 05 Lut 2018
Posty: 64
Wysłany: 2019-11-17, 00:36   

shana55 napisał/a:
Tego kryla wychodzi 1 kapsułka nawet na 3 dni.

To jak go podawać?
A może coś takiego?
https://allegro.pl/oferta/lunderland-olej-omega3-dla-90-ml-szklana-butelka-8416213870 Tylko czy ten olej się nie popsuje i czy można go podawać samego lub tylko z rybami ,żeby nie mieszać z mięsem.Ryby Feluś je dwa razy w tygodniu jako jeden posiłek dziennie.

Teraz już chyba wiem gdzie popełniłam błąd, koleżanka mi dała spiruline a nie algi.Zamówiłam już takie algi i zobaczymy czy Felusiowi podejdą
https://allegro.pl/oferta/lunderland-algi-morskie-dla-psow-i-kotow-200-g-7523790926

shana55 napisał/a:
Nie ma na rynku żadnej godnej książki do nauczenia sie Barfa.

Ta książka to taka pigułka tego co jest na forum i nawet się ze sobą zgadzają.Na szybko jak coś chce sprawdzić to mam pod ręką i mogę zajrzeć.
Czy suplementy same można jakoś zamrozić? Bo hemoglobiny(wieprzowa)mam 500g i termin ważności do czerwca 2020,tak samo tauryna 500 g tylko ,że do maja.A kotek raczej nie da rady tyle tego zjeść(chyba)
 
 
Saga 

Barfuje od: 07.2016
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 03 Sie 2016
Posty: 1489
Wysłany: 2019-11-17, 13:13   

Algi dodaje się do barfa w bardzo niewielkiej ilości, więc one znikają w całości. Oczywiście bardzo wyczulony nos koci to wyczuje ;-) ale myślę, że tak źle nie będzie i kotek zje. Moje na zapach alg też uciekają a w mieszance nie zauważają.
Co do kryla. Moje koty nie znoszą olejów rybnych, z łososia itp. absolutnie w mięsie to nie przejdzie. Natomiast kryla chętnie jedzą i dodaję normalnie do barfa :-) . Kryl ma nieco inny zapach.
 
 
anikaka 

Dołączyła: 05 Lut 2018
Posty: 64
Wysłany: 2019-11-17, 19:26   

Saga napisał/a:
Algi dodaje się do barfa w bardzo niewielkiej ilości, więc one znikają w całości. Oczywiście bardzo wyczulony nos koci to wyczuje

Właśnie się tego obawiam ,tym bardziej ,ze jest głuchy więc węch może mieć bardziej wyczulony.Algi już zamówiłam te Lunderland i zobaczymy może sie uda bo ze spirulina sie nie udało.Odrzuciło go od niej na kilometr.
Saga napisał/a:
Moje koty nie znoszą olejów rybnych, z łososia itp. absolutnie w mięsie to nie przejdzie

Mój maluch uwielbia ryby ale same w sobie,jak zmieszam z mięsem to be.Nie wiem jak to pogodzić aby było dobrze skomponowane.Mam już kalkulator i właśnie go poznaję :roll:
 
 
anikaka 

Dołączyła: 05 Lut 2018
Posty: 64
Wysłany: 2019-11-17, 23:01   

A gdzie w kalkulatorze wpisać na ile dni che zrobić mieszankę z podanych składników,bo mnie z automatu podało na 60 dni 25g na kg kota a ja chcę zrobić tylko na 14 dni.Czy to zależy od ilości wpisanego mięsa ?
 
 
Saga 

Barfuje od: 07.2016
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 03 Sie 2016
Posty: 1489
Wysłany: 2019-11-17, 23:08   

Tak, zależy od ilości mięsa i podrobów :-) . Kalkulator sam wylicza na ile dni jest mieszanka w oparciu o składniki. Domyślnie przelicza 25 g na kg kota.
 
 
anikaka 

Dołączyła: 05 Lut 2018
Posty: 64
Wysłany: 2019-11-23, 18:36   


Fitness w wykonaniu Felka ,facet che mieć bicepsy :mrgreen:

Po ćwiczeniach trzeba odpocząć :sleep:
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2019-11-23, 19:21   

:love: :love: :love:
Toć to jakby brat bliźniak Tosi (kobitka obecnie tak ma na imię) zgarniętej przez mnie 2 lata temu z parkingu. Przy jego umaszczeniu to na 100% jakieś dzikie geny musi w sobie mieć ;-)
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
anikaka 

Dołączyła: 05 Lut 2018
Posty: 64
Wysłany: 2019-11-23, 19:34   

Wszystkie buraski są podobne i wyjątkowe.Toć to przecie pierwotna szatka umaszczenia kociego. Można powiedzie ,że to kocia arystokracja :mrgreen:
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2019-11-23, 19:49   

Jeżeli chodzi o te dzikie geny to żbika miałam na myśli :mrgreen:
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
Saga 

Barfuje od: 07.2016
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 03 Sie 2016
Posty: 1489
Wysłany: 2019-11-23, 19:52   

Ma cudne oczy :love: a on jest szarak czy raczej taki burasek? Bo na jednym jest bardziej szary a na drugim w kierunku buraska :-)
 
 
anikaka 

Dołączyła: 05 Lut 2018
Posty: 64
Wysłany: 2019-11-23, 22:28   


Taki malutki słodziak był

Ta rybka na zdjęciu ma 14cm ,to prawie cała długość Felusia jak do mnie trafił.
A teraz :-D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne