BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Prowizoryczny "BARF"
Autor Wiadomość
darianna1 


Wiek: 32
Dołączyła: 27 Wrz 2017
Posty: 97
Wysłany: 2017-10-20, 16:28   przepis bez kompletu suplementów

Witajcie :)
jestem nowa na forum i w temacie barfa też dość "swieża" :P
po krótce nasza historia: mam 8.5 miesięczną brytyjkę, odkąd u nas jest podrapywała się, potem drapanie znacznie się nasiliło (dodam, że drapała się głównie w okolicy pyszczka, oczu, uszu), wet wykluczył świeżb i pchły i założył alergię pokarmową i zalecił dietę eliminacyjną. Próbowaliśmy różnych karm jednoskładnikowcych, ale to nie pomagało. Pewna dziewczyna na innym forum uświadomiła mi , że gotowe karmy mogą zawierać coś co uczula i lepiej by było podawać jeden gatunek mięsa plus stopniowo dodawać suple i po np. miesiącu zmienić mięso. I tak przez miesiąc jadła wołowinę z wapniem (b-complex), tauryną, tłuszczem (masłem) i tokovitem. Po miesiącu przez kolejny całą kaczkę z kośćmi i z podrobami i wcześniej wspomnianymi suplami. Ostatnio okazało się, że ma przetrwałe zęby mleczny i stan zapalny i trzeba je usunąć chirurgicznie. Tak też się stało. Stan zapalny się utrzymuje, ale to już inna kwestia.
Do brzegu: chcę zrobić mieszankę, ale nie mam jeszcze wszystkich supli, mam kalkulator, próbowałam przepisy na sucho układać, ale mi nie idzie, wiecznie jakiś stosunek się nie zgadza, a jak już się zgadza to gdzie indziej się rozjeżdza... nie mam już ciepliwości
Czy może mi ktoś pomóc stworzyć przepis na podstawie tych supli co mam? (chciałabym dać np wołowinę mostek, gulaszowe, wieprzowinę szynkę, kaczkę mogą być różne części, kurczaka.. raczej nie chciałabym używać czegoś mniej dostępnego). Czy raczej nie jest to najlepsze rozwiązanie? Z góry dziękuję za pomoc.
 
 
darianna1 


Wiek: 32
Dołączyła: 27 Wrz 2017
Posty: 97
Wysłany: 2017-10-27, 10:53   

to już nieaktualne, robimy pełny barf :food:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne