BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Psia kupa na BARFie
Autor Wiadomość
Czarownica Mona 


Barfuje od: 09.2014
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 34
Dołączyła: 28 Sie 2014
Posty: 4
Skąd: Płock
Wysłany: 2014-11-12, 14:10   

Mięso: jeden rodzaj na dzień ok. 60g/dziennie
wołowina - jeśli jest kość, to mały kawałek,
kurczak - filet z uda, skrzydełka,
kaczka - skrzydełko,
ryby - filety
Do tego warzywa i co drugi dzień owoce, w sumie ok. 100 g tygodniowo.
Dodatkowo raz w tygodniu 1-2 jajka, czasem odrobina jogurtu nat i 2x w tygodniu żwacz.
Nie podaje jej dodatkowo kości lub mączki. Nie mam niestety dostępu do gotowych mieszanek, ponieważ z tego co się orientuję w moim mieście, czyli w Płocku, nie ma dystrybutora.
Ilość mięsa i dodatków wyliczałam w kalkulatorze BARFowym. Suczka waży 4,5kg.
 
 
motyleqq 


Barfuje od: 3,5 roku
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 02 Sty 2014
Posty: 425
Skąd: Łuków/Warszawa
Wysłany: 2014-11-12, 17:53   

musisz zaobserwować, po czym było to zatwardzenie. co jadła w niedzielę?

kalkulator to jedno, ale organizm jest żywy i każdy inny :) dlatego jeśli po wyliczonej ilości kości Twój piesek ma problemy, to jest to dla niej za dużo. czy codziennie jej dajesz coś z kością?
_________________
"ludzie, którzy patrzą na relację z psem przez pryzmat siły, i tak zobaczą tylko to, co chcą. szkolenie to nie pole bitwy. po prostu ucz swojego psa"
 
 
Czarownica Mona 


Barfuje od: 09.2014
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 34
Dołączyła: 28 Sie 2014
Posty: 4
Skąd: Płock
Wysłany: 2014-11-13, 07:13   

Niecodziennie, raczej co drugi
 
 
Lena06 


Barfuje od: 28.07.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Lip 2014
Posty: 1292
Wysłany: 2014-11-13, 08:43   

Wg kalkulatora wychodzi, że Twój pies powinien dostawać 94,5 g kości na tydzień (15% produktów pochodzenia zwierzęcego), a jeżeli dajesz warzywa i owoce wychodzi ich jeszcze mniej. Oczywiście to jest kalkulator, a żywienie trzeba dostosować do psa. Jeżeli dajesz psu kościste elementy co drugi dzień wychodzi, że dajesz ich za dużo, no bo przecież nawet takie 90 g to jedno skrzydełko z kurczaka...
Zmniejsz ilość kości i myślę, że nie będziesz miała problemu z zatwardzeniami :)
 
 
motyleqq 


Barfuje od: 3,5 roku
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 02 Sty 2014
Posty: 425
Skąd: Łuków/Warszawa
Wysłany: 2014-11-13, 12:57   

zgadzam się z Leną, spróbuj do kostnego posiłku(np skrzydełko), dodać trochę mięsa, albo po kostnym posiłku robić kilka bezkostnych
_________________
"ludzie, którzy patrzą na relację z psem przez pryzmat siły, i tak zobaczą tylko to, co chcą. szkolenie to nie pole bitwy. po prostu ucz swojego psa"
 
 
Sojuz 
Ekspert


Barfuje od: 09.2012
Pomógł: 10 razy
Wiek: 30
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1432
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-11-19, 20:54   

Może pora się podzielić małym odkryciem, które "umili" sprzątanie mocno śmierdzącej kupy.
Zapach odoru (Carmen gdy była szczeniakiem nierzadko robiła kupę w domu...) dla gatunku ludzkiego dobrze maskuje świeża skórka z cytrusa przyłożona do nozdrzy, np. cytryny lub pomarańczy. Nie niweluje zapachu fekaliów (lub robi to w niewielkim stopniu), ale wycisza odruch wymiotny. :idea:
_________________
Naturalne stało się sztuczne, a prawdę uznano za kłamstwo.
 
 
malgorzatka17 

Dołączyła: 11 Sty 2015
Posty: 40
Skąd: Pabianice
Wysłany: 2015-02-19, 07:39   

Ja jako początkująca z dietą Barf też mam problem z kupolami mojej małej Ajszy. Barf u nas przyjął się super. Mała wcina aż jej się uszy trzęsą. Nie podaję jej na razie żadnych kości bo mi się zatykała. Uzupełniam niedobory mączką kostną i mączką ze skorupek. Wszystkie suplementy podaję wg wyliczeń kalkulatora. Kupole małej są bardzo ciemne, prawie czarne. ( niemal identyczne jak na zdjęciu Verano kilka stron wcześniej.) Psina zachowuje się normalnie jest wesolutka skora do zabaw i psot tylko te kupy mnie trochę niepokoją. A w zasadzie ich kolor bo konsystencja jest idealna. Tak sobie myślę, czy do tego koloru może przyczyniać się krew suszona którą suplementuję mięsko psiny?.
 
 
Snedronningen 
Ekspert

Barfuje od: 06/2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 2811
Wysłany: 2015-02-19, 07:46   

malgorzatka17, poczytaj w temacie Verano skąd ten kolor u niej (w sensie, że u Petry a nie Verano) był: http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=4643
 
 
 
Verano
[Usunięty]

Wysłany: 2015-02-20, 01:18   

Snedronningen, dzięki za to sprostowanie... :mrgreen:
malgorzatka17, Jeżeli dajesz extra hemo albo krew to jest to absolutnie normalne i nie ma się co przejmować.
 
 
malgorzatka17 

Dołączyła: 11 Sty 2015
Posty: 40
Skąd: Pabianice
Wysłany: 2015-02-20, 06:15   

Tak też przypuszczałam że to po hemo ale wolałam się upewnić. Od dwóch dni zmniejszyła ilość hemoglobiny i kupol już miał jaśniejszy kolor.Dzięki Verano
 
 
HoWaKo 


Barfuje od: 01.2015
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 07 Lut 2015
Posty: 267
Skąd: Zamość
Wysłany: 2015-03-10, 01:03   

Korzystając, że jest ten smrodliwy, ale jakże pożyteczny wątek, ośmielam się zadać pytanie: jak wygląda kupa okraszona wydzieliną z gruczołów okołoodbytowych?
Pytam, bo mam pierwsze w życiu psiaki i zero doświadczenia od tej strony. Pobieżnie sprawę znam od siostry, która gania z suczką do weta na wyciskanie (nigdy takiego zabiegu nie widziałam). W którymś wątku czytałam, że jak psy pałaszują kości, to jest duża szansa, że gruczoły same się oczyszczają.

Pytanie: jak rozpoznać poprawną kupę z wydzieliną? Co by hipochondrycznie nie uznać, że psiskom coś dolega :roll:
Nie muszą być zdjęcia, ale mogą, szczególnie wrażliwa na tym punkcie nie jestem.
_________________
BARFny tercet egzotyczny: Honor-Wandysław-Kokoska :mrgreen:
 
 
 
Verano
[Usunięty]

Wysłany: 2015-03-10, 12:00   

HoWaKo, prawidłowa kupa wygląda jak...prawidłowa kupa :-P To znaczy wydzieliny z tych gruczołów nie powinnaś widzieć, bo mają na celu dać jedynie "poślizg". Tak jak napisałaś- jeżeli pies pałaszuje kości to nic mu wyciskać nie trzeba :mrgreen:
Śluz w widocznej ilości jest sygnałem powiedzmy "ostrzegawczym". Nie ma powodu do paniki jak się pojawi jednorazowo, ale jeżeli pies robi tak codziennie i np. saneczkuje to trzeba się problemowi przyjrzeć koniecznie. Zazwyczaj pojawia się jak psiulek wtranżolił coś czego nie powinien lub coś z karmy nie strawiło się tak jak należy i został w kuponku jakiś "twardy kawałek". Tu masz przykład:

 
 
Axelka 

Barfuje od: 08.2014
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 31 Sie 2014
Posty: 24
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2015-03-10, 19:38   

HoWaKo, moja suczka pomimo prawidłowej qpy na barfie ma problem z gruczołami i trzeba jej oczyszczać. Qpa jest zwarta, sucz pałaszuje kości, a gruczoły się zapychają. Objawem jest to, iż zaczyna interesować się bardzo okolicą ogona i się co chwila tam wylizuje. Jak zaczyna mi się nadmiernie drapać to też jest oznaką zapchanych gruczołów.

Nie zawsze widać prawidłowe wypróżnianie powoduje samoczynne oczyszczanie gruczołów u psa i trzeba mu w tym pomóc.
 
 
Lena06 


Barfuje od: 28.07.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Lip 2014
Posty: 1292
Wysłany: 2015-03-10, 19:50   

Axelka, a czy nie będzie miało to jakiegoś związku z ewentualną alergią u Twojego psa? To też jest objaw alergii.
 
 
Axelka 

Barfuje od: 08.2014
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 31 Sie 2014
Posty: 24
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2015-03-10, 20:35   

Lena06, nie sucz nie jest alergiczką. Po opróżnieniu gruczołów nie drapie się ani nie wylizuje.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne