BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zaburzenia gospodarki elektrolitowej
Autor Wiadomość
Początkujaca 

Barfuje od: 2013
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 20 Maj 2013
Posty: 13
Wysłany: 2013-11-17, 14:42   

Dziękuje za odp. Czy oprócz zeskrobin zrobić psu morfologie? Co myślicie o biochemii, może niedoczynność tarczycy lub problem z nadnerczami? Bo mial wysoki fosfor. Teraz chcę też ten fosfor zbadać. Jesteśmy z łodzi. Czy możecie mi poradzić gdzie tanio kupić konine,jagniecine. Dla kota kupuje po 25 zł jagniecine. Pies waży 60 pare kilo,więc on na prawdę je sporo mięsa.
Kotka nie sterylizowana,bo od 2 lat ciągle coś łapie,nie mam nawet kiedy dac ja na zabieg bo ciągle na jakiś lekach. Był posiew z pyszczka, były gronkowiec,pseudomonas. Dostala antybiotyki celowany, lincospectin, encorton. Kiedyś z 1,5 roku temu lincospectin pomógł,teraz już nie. Zastrzyki b. bolesne,kot się bal,unikał nas. Koszmar. Kupię jej olej z dorsza. Ale czym dalej karmić? Przez 2 dni nie było jagnieciny i dostala rc gastro ociupinke i od razu na pyszczku sie zaostrzylo. Ma też zaropiale lapki lekko,opuszki. Z 1.5 mies. był cały ropny brzuch,ale jakoś przeszło.
Proszę też o info czy będą jakieś grupowe zakupy na Łódź mięsa. To sie piszemy.
Pojde do sowy, jak znacie weta z wiedzą dużą proszę o namiary. A o ziolach to gdzie można zasięgnąć porady? Chcialam dobrze dla psa, tyle zmian a i tak dupa z tylu:( najgorsze że co wet to inne uwagi,często wykluczajace się.
 
 
Sihaya 
Ekspert


Barfuje od: 08/2008
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1721
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-11-17, 18:05   

Nie widzę pilnej potrzeby wykonania morfologii u psa. Co do niedoczynności tarczycy - w którym miejscu są zmiany i jak wygląda skóra w tych miejscach? Za młody pies jak na niedoczynność według mnie, a wysoki poziom fosforu u szczeniaka nie powinien specjalnie dziwić. Zacznijcie od badań skóry i zmiany mięsa w diecie.
W przypadku kotki będzie trudniej. Porozmawiałabym z wet. Spocińskim lub Pawlikowską, może będą mieli więcej koncepcji.
Co do wspólnych zamówień dla Łodzi na mięso, mamy takie możliwości jeśli chodzi o koninę i jagnięcinę - w dziale delikatesów.
 
 
kelpie87 
BARFny Hodowca

Barfuje od: VIII 2010
Udział BARFa: 75-90%
Dołączyła: 29 Wrz 2012
Posty: 257
Skąd: Ostrowiec Św.
Wysłany: 2013-11-17, 18:46   

Ja bym u psa jeszcze zatoki okołoodbytowe sprawdziła, to może mieć związek z zapaskudzonymi uszami i drapaniem po zadzie.
_________________
Ania & czarne ruskie
www.infiniventus.pl
 
 
Sihaya 
Ekspert


Barfuje od: 08/2008
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1721
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-11-17, 20:22   

Początkujaca napisał/a:
Ma też zaropiale lapki lekko,opuszki. Z 1.5 mies. był cały ropny brzuch,ale jakoś przeszło.

Teraz doczytałam o tych łapkach i brzuszku. Niedobrze to wygląda. Szczerze mówiąc o kota martwiłabym się bardziej niż o psa w tej sytuacji. Zasugerowałabym wetowi pobranie fragmentu zmienionych tkanek na skórze i błonach śluzowych. Warto zrobić dobre badanie histopatologiczne. Te zmiany mogą sugerować chorobę autoimmunologiczną skóry.
Jagnięcina, jeśli pomaga, to stosowałabym wyłącznie to mięso, ale oczywiście nie samo tylko z zalecanymi w BARFie suplementami. Czy kota jest wysterylizowana?
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-11-17, 20:25   

Cytat:
Kotka nie sterylizowana,bo od 2 lat ciągle coś łapie,nie mam nawet kiedy dac ja na zabieg bo ciągle na jakiś lekach.
nie jest sterylizowana
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
Sihaya 
Ekspert


Barfuje od: 08/2008
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1721
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-11-17, 20:27   

Warto byłoby poddać ją zabiegowi w miarę szybko. Hormony często zaostrzają takie stany skórne u kocic.
 
 
Początkujaca 

Barfuje od: 2013
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 20 Maj 2013
Posty: 13
Wysłany: 2013-11-18, 00:29   

I o kota martwie sie bardziej. Tylko do tej pory nic o niej nie wspominałam, bo była wg zaleceń weta na rc, zaufałam lekarzowi.Wczesniej dawałam ryby, wołowine, ale były straszne biegunki, zołądki tez drobiowe. Dziekuje za rady. A czy mozna prosic o linka do działu z zamówieniami miesa, bo sie tutaj troche gubię. Ew prosze o jakis mail, telefon, to zadzwonie i sie juz bezposrednio umówie z kim trzeba.
Czy u kota zaostrzenie moze byc tez spowodowane stresem, w domu pies, on jej troche dokucza, tym wielkim nosem czasem ja szturchnie, chce sie bawic, ale ona biedna tego nie rozumie. Szczeniaka mam od pazdziernika 2012 a zaostrzenie zaczeło sie w grudniu 12 r.
Jakie suplementy biorac pod uwagę stan kotki podawac?
Tak jeszcze na koniec, kicia nasza jak widzi miesko to tak smiesznie tupie, aby jej szybko nakładac, a na swoje miejsce jak ide z talerzykiem to biegnie jak zając, smiesznie to wyglada :)

[ Dodano: 2013-11-22, 02:50 ]
Jakie suplementy polecacie biorąc pod uwagę stan zarówno psa i kota? Prosze o wskazówki.Czy konina jest dobra dla alergika?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne