BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
BARF w chorobach dolnych dróg moczowych
Autor Wiadomość
IzabelaW 


Barfuje od: IX.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 15 Mar 2015
Posty: 996
Skąd: Lublin
Wysłany: 2016-08-22, 07:50   

A gdzie jest napisane, że kot ma stwierdzone PNN czy chore nerki, bo ja chyba nie doczytałam?
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-08-22, 10:36   

Meluzyna napisał/a:
Bronek dojada próbkę suchej dla nerkowców, decyduję nie kupować takiej samej tylko przestawić wszystkie koty na mokrą (na razie nie BARF tylko puszkę Carny)
może poleciałam za daleko z interpretacją tego PNN ale dojada karmę dla nerkowców. Carny to nie jest szczęśliwy wybór. Czytałaś wątek o gotowych karmach? http://www.barfnyswiat.org/viewforum.php?f=22
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2016-08-22, 14:30   

Meluzyna :kwiatek:
W/g mnie to odstawić bezwzględnie suchą karmę. Przejście na Barfa i to szybko ze wszystkimi koteczkami to najlepsza opcja.
Zastanowiłabym się też nad ograniczeniem im łażenia luzem po osiedlu. Łatwo nałapać chorób, zjeść coś niewłaściwego, przeziębić się, bo o stresie już nie wspomnę.
Barf pod kątem chorób układu moczowego mogą jeść wszystkie koty zarówno chore jak i zdrowe. No i oczywiście zwiększona podaż wody jest niezbędna. Wyniki mogą świadczyć zarówno o SUK (Struwity) i (krew w moczu to może być Idiopatyczne Zapalenie Pęcherza), jak i przy tym wszystkim bakteryjnej infekcji pęcherza (Flora bakteryjna dość liczna).
Wskazana by była dalsza diagnostyka jak sugeruje Tufitka. I obserwacja tego co się dzieje dookoła kota.
 
 
Meluzyna 


Dołączyła: 19 Sie 2016
Posty: 3
Skąd: zewsząd
Wysłany: 2016-08-22, 23:11   

Dziękuję bardzo za odpowiedzi :-)

Istotnie, pani wet stwierdziła idiopatyczne zapalenie pęcherza i te kryształy amonowo-magnezowe. Stąd polecenie by karmę weterynaryjną - by zakwaszać mocz żeby się nie tworzyły większe skupiska kryształów. Co macie na myśli mówiąc 'dalszą diagnostykę'? Kolejne badanie moczu czy wnikliwsze czy u innego weta czy badanie krwi?
Jak sądzicie, wspominać wetowi, że zmieniam dietę, ale nie stosuję się do jego poleceń i karm zakwaszających?

BARF na pewno w naszej przyszłości gdzieś tam się tli, na razie muszą zjeść zakupione puszki, a ja muszę się przygotować - zarówno teoretycznie jak i praktycznie - czuję, że w tym miesiącu i tak zrobiłam im lepiej niż w poprzednich latach ;-)

W sprawach chodzenia po dworze myślę, że są szczęśliwe :) Mają drabinkę na balkon, 10m od niej zarośla, wychodzą i wracają kiedy chcą i nigdy jeszcze nie chorowały (poza domatorem). Ale wiadomo, ryzyko jest znacznie większe niż gdyby siedziały w domu.

Pozdrawiam!
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-08-23, 08:09   

Meluzyna napisał/a:
BARF na pewno w naszej przyszłości gdzieś tam się tli, na razie muszą zjeść zakupione puszki, a ja muszę się przygotować - zarówno teoretycznie jak i praktycznie - czuję, że w tym miesiącu i tak zrobiłam im lepiej niż w poprzednich latach ;-)
Nie muszą jeść kupionych puszek - możesz je dać np. jakiemuś stowarzyszeniu. Zajrzyj do wątku http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=3427 tam znajdziesz przepisy, które inni konsultują, sporządzają. Na początek mogą chyba być dla Twoich kotów (może z jakąś drobna modyfikacją) lepsze niż kupiona karma. W międzyczasie czytaj, zapisuj a niedługo sama zrobisz przepis.
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
Schrodinger 

Barfuje od: 10.2016
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 27 Wrz 2016
Posty: 95
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 2016-09-30, 21:32   Śmietanka, jogurt

Czy koty nerkowe i te ktore maja struwity mogą jesc śmietankę z jogurtem?
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2016-09-30, 21:38   

Ja swoim daję od czasu do czasu do polizania śmietankę kwaśną albo kozie mleko i mają się dobrze. Ale to jest naprawdę od czasu do czasu :food:
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
Schrodinger 

Barfuje od: 10.2016
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 27 Wrz 2016
Posty: 95
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 2016-09-30, 21:55   

Skipper, do polizania to ile, moje przyzwyczajone do dowolnych ilości. Lubia też serek ziarnisty ze śmietanką. I co teraz już koniec ze śmietanką?
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2016-09-30, 22:16   

Ja karmię moje koty mając na uwadze wyniki ich badań. Mając na uwadze spożycie produktów mlecznych w moim gospodarstwie domowym to na rzeczy typu śmietanka, kozie mleczko, serek kociszcza załapią się raz na tydzień albo dwa :mrgreen:

Poszukaj w necie jakie są wartości odżywcze śmietanki i jogurtu tj. ile ma białka, fosforu, wapnia itp. i mając na uwadze jakie są wyniki badań Twoich kotów oraz ich ewentualne problemy zdrowotne i reakcję na podawanie pokarmów nie wchodzących zwyczajowo do kociego menu (moje koty na przykład nie mają absolutnie żadnych rewelacji żołądkowych po spożyciu świeżego koziego mleka) podejmiesz decyzję co warto dawać, w jakich ilościach i z jaką częstotliwością :-D
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
Schrodinger 

Barfuje od: 10.2016
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 27 Wrz 2016
Posty: 95
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 2016-10-01, 07:17   

Dziękuję Ci Skipper, miałam nadzieję że się mylę co do śmietanki.
 
 
Schrodinger 

Barfuje od: 10.2016
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 27 Wrz 2016
Posty: 95
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 2016-10-02, 17:38   Felini Renal

"Silvena" napisała:

Jeśli kot nie ma problemów z nerkami to możesz użyć Fellini Complete (chociaż jest też wersja dla kotów nerkowych już dostępna w Zooplusie w Polsce), jeśli podejrzewasz jakieś problemy to bezpieczniejszy będzie Easy Barf (ale ostatnio ciężko go w Polsce dostać... można zamówić od producenta - z Lilly's Bar; dziewczyny z forum niedawno robiły zamówienie) + suplement wapnia np. skorupki z jajek albo cytrynian wapnia.
Barf nawet z gotowym premixem suplementów i tak wychodzi zdrowiej niż puszki czy chrupki :-)

Ja zaczynałam od Easy Barfa i koty go uwielbiały. Przez dobry rok robiłam mieszanki pół na pół z EB i naturalnych suplementów.

:kwiatek: Silvena pomóż, też chcialam kupic Easy Barf , ale niestety jest problem z kupnem. Przeczytalam u Ciebie o preparacie Felini dla nerkowcow, był dostepny i kupilam. Mam preparat, ale nie wiem jak skomponowac mieszanke. Niedość , że to dla mnie poczatek, to jeszcze moje kotki maja chore nerki i struwity. Tyle się o tym naczytałam na tym forum i jeszcze z innych zrodel, że bardzo sie boje zaszkodzic moim kotkom. Mam tez maczke ze skorupek , tauryne, sol himalajska, algi, olej z łososia.

TeraMy-Ocicats
 
 
Mglista 

Dołączyła: 18 Mar 2014
Posty: 27
Wysłany: 2016-11-07, 18:34   

Słuchajcie, mamy z moją kicią problem - kotka lat 8+, dziś dostała nagłego ataku bólu - brak apetytu od rana i skulona pozycja ciała. Pojechaliśmy do weta - podwyższona kreatynina, kot odwodniony, mocznik i profil wątrobowy w porządku. Na USG w pęcherzu dwa cienie, najprawdopodobniej kamienie... Kota dostała rozkurczowe, przeciwgorączkowe (miała 40,5) i na razie jej lepiej, je i ugniata. Mocz złapany i przed chwilą zawieziony do weta, więc zobaczymy co wyjdzie, ale dostałam lekki opierdziel od weta za barfa... Kot na barfie (drób + FC + tauryna) od lat 4, do każdego z 4 posiłków dolewana woda (posiłki w formie zupy dosłownie) bo kocina nic nie chce pić, ani z kranu, ani z fontanny, tym bardziej z miski, jedyne co jej pięknie wchodzi to kocie mleko, ale wiadomo... Wet niezadowolony z kociej diety, bo rzekomo w kocim barfie jest za dużo popiołu (?) i że barf dla kotów jest fe. I co ja mam teraz zrobić? Czy to ja doprowadziłam kocinę do kamicy? I czy będę musiała wrócić do puszkowego żarcia dla nerkowców? Myślałam, że robię dobrze...
 
 
Roksia 

Barfuje od: 5.9.2016
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 28 Cze 2016
Posty: 8
Skąd: Białystok
Wysłany: 2016-11-07, 20:41   

Witam!

Mój Cezar ma struwity. Teraz podaję mu Urinovet (już chyba 5 op) ale myślałam o silintong. Jest na allegro za 25zł. Jak to dawkować?
 
 
Mglista 

Dołączyła: 18 Mar 2014
Posty: 27
Wysłany: 2016-11-08, 21:11   Jak zakwasić mocz?

Moja kotka ma pH moczu 9, w pęcherzu dwa małe kamyki ok 1mm. Na barfie od lat 4, kurczak i indyk plus FC plus tauryna wg kalkulatora. Co mam zrobić, żeby pH spadło do 7? Zmniejszyć białko? Bylo zazwyczaj ok 60%. Proporcje wapnia, fosforu? Magnez? Jak to ugryźć? Nie wiem jakie dokładnie te kamienie bo nie ma w moczu kryształów. Proszę o pilną pomoc!
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2016-11-08, 23:32   Re: Jak zakwasić mocz?

Preparatami z L-methioniną można mocz zakwasić, dla moich kotów była zalecana ale one nie miały nigdzie kamieni, pojedyncze kryształy od czasu do czasu. Tylko pH 8,5.

Na kamienie w układzie moczowym (widziałam, że pisałaś o tym tutaj) dobrze działa Shilintong - wpisz to w wyszukiwarkę i przejrzyj posty, będziesz miała wszystko łącznie z tym gdzie kupić i z zalecanym dawkowaniem.
O preparacie tym było pisane w tematach BARF w chorobach dolnych dróg moczowych (przejrzyj dokładnie ten wątek, tam jest bardzo dużo informacji, które mogą Ci pomóc) i BARF i suplementy przy hiperkalcemii.

A jak kicia się czuje ?
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne