BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Mika i Mruczek
Autor Wiadomość
..Asia.. 


Dołączyła: 17 Paź 2016
Posty: 322
Wysłany: 2016-12-07, 13:08   Mika i Mruczek

Dzień dobry :macha:


Przedstawiam moje dwa zwierzaki:
Pies - Mika (14 lat)
Kot - Mruczek (9 miesięcy)


3 miesiące temu przybłąkał sie do nas mały kociak. Postanowiłam dać mu dom :hura:
Szukając informacji o tym czym żywi sie kot natknęłam sie na hasło "BARF".
Tak oto kotek przybłęda jest karmiony BARF'em, a pieska staram się przestawić na to żywienie.
Spędziłam mnóstwo czasu na tym forum. Jest bardzo rzeczowe, wysoki poziom kultury zachęca do czytania.

Bardzo sie cieszę, że kociak od najsłodszych lat jest karmiony zdrowo, jednak zdałam sobie sprawę jak wiele czasu straciłam na marketowe puszki dla psa. Piesek stary, schorowany....już dawno mogłam go lepiej żywić :oops:
Kiedyś próbowałam przejść na inne żywienie psa, ale często reagował biegunkami i dałam sobie spokój, bo "nic mu przecież nie było po zwykłej karmie". Dzis, kiedy pies jest stary i zaczyna chorować, wiem, że kluczem do zdrowia jest dobre żywienie.

Obecnie pies je gotowane mięso i warzywa. Początkowo były lekkie biegunki, teraz sie uspokoiło.
Zaczęłam dodawać odrobinę surowego mięska do każdej porcji jedzenia. Ku mojej radości pies super reaguje - nie ma biegunek (niestety ma okropne gazy)
Mój plan jest taki, aby sukcesywnie zwiększać porcje surowizny w posiłku, az do całkowitego wyeliminowania gotowanych potraw.

Każdemu zwierzakowi podaje suplementy (KOT - Felini Complete , PIES - Fortan Cafortan)
Pewnie z czasem przejdę na bardziej naturalne suplementy, na razie jednak posiłkuje sie tym, co gotowe.



Załączam fotkę moich zwierzaków :

 
 
gerda 


Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1576
Skąd: podlaskie
Wysłany: 2016-12-07, 18:13   

Witamy :kwiatek: Jak pies przyjął kociaka ?
 
 
Dragana 


Barfuje od: 08.2015
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 14 Lip 2015
Posty: 680
Wysłany: 2016-12-08, 14:08   

Dzień dobry :mrgreen:
Kotek będzie miał u Ciebie dobrze! Pieskowi też powinno się polepszyć.
A jaka wieża świetna.
 
 
..Asia.. 


Dołączyła: 17 Paź 2016
Posty: 322
Wysłany: 2016-12-08, 18:00   

Mika początkowo bardzo nie lubiła Mruczka. To był ciężki okres dla mnie. Bardzo to przeżywałam, bo martwiłam się czy w końcu się dogadają. Naprawdę przypłaciłam to zdrowiem, ale udało się, pies akceptuje kota, jedynie nie pozwala zbliżyć mu się do swojego legowiska. Mruczek bardzo chce się bawić z Miką, nie rozumie, że ona nie chce. Ale organizuję mu czas tak, aby w godzinach, kiedy jest aktywny, bawił się z nami i nie nudził się.

Zastanawiam się czy dobrze robię z dietą psa dodając do gotowanego mięsa po kawałku surowizny.
Dziś Mikusia zjadła całe serduszko drobiowe i nic jej nie było. Poprzednio miała biegunkę nawet po wylizaniu deski, na której przygotowywałam surowe mięso dla Mruczka.
Nie bardzo wiem jak szybko zwiększać jej proporcje surowego do gotowanego.
Nie dodałam, że psiak ma problemy ze stawami, ma za wysoki poziom mocznika we krwi (fosfor jest ok) i zaburzenia neurologiczne (czasem jakby tracę z nią kontakt, potrafi stać i przechylić się na jedną stronę, drętwieć, przewrócić się, kiedy ją dotknę wraca do siebie).
Na razie podaję jej żołądki i serca drobiowe, wołowinę, cielecinę, uda indyka i gotowane warzywa. Wet twierdzi, że podrobów (nerki, płucka, wątróbka itp) mam jej nie dawać ze względu na ten mocznik i ryzyko wzrostu fosforu we krwi.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne