BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Klub Hashimoto i nie tylko
Autor Wiadomość
Iowa 

Barfuje od: 6.12.2011
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2017-04-16, 10:54   

Takie wyniki daje subkliniczna postać niedoczynności, co po miesiącu od odstawienia leków chyba nie powinno dziwić. U osób chorych na niedoczynność w trakcie leczenia FT3 i FT4 powinny być powyżej środka normy. Jeśli źle czułaś się na naturalnej tarczycy, może dawka była nieprawidłowa, albo masz dodatkowo problem z żelazem lub kortyzolem.

Tufitka 

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 18 razy
Wysłany: 2017-04-17, 17:18   

AniaR, moja niedoczynność jest na tle autoimmunologicznym, nie pamiętam jaki poziom TSH miałam (zdiagnozowano mnie w 2003 roku). Ale miałam bardzo wysoki poziom przeciwciał przeciwtarczycowych.
Zasięgnij porady lekarza, bo z tarczycą nie ma żartów. Na portalu endokrynologia jest ogólna wiedza na temat hormonów tarczycy.

AniaR 

Barfuje od: 2005
Wysłany: 2017-04-17, 17:49   

Dziekuje.

Tufitka 

Wysłany: 2017-04-19, 12:48   

dalej drążę temat żywienia i natknęłam się na Żywienie w chorobach tarczycy cz 2. -hashimoto
Ostatnio zastanawiałam się czy mogę (bo nie były wykluczone) pić herbatki owocowe i ziołowe i tutaj znalazłam potwierdzenie, że tak. Znajduje się też spis jakie zioła można używać w kuchni.

karakalek 

Wysłany: 2017-04-19, 20:04   

Ania, polecam jeszcze stronę Tłuste życie, na której obszernie potraktowano temat chorób tarczycy, w tym Hashimoto
http://www.tlustezycie.pl...rczycy.html?m=1

Tufitka 

Wysłany: Dzisiaj 7:50   

Okazuje się, że przy hashi mogą również niedomagać nadnercza, niestety lekarze (większość) nie przywiązuje do nich większej uwagi. Jeśli sa "tylko przemęczone" to nie jest dla nich istotne. Dopiero poważne zmiany mogą przyciągnąć ich uwagę. Trzeba poszukać lekarza, z którym o tym można porozmawiać. Aby stwierdzić, czy nadnercza pracują prawidłowo trzeba zbadać poziom kortyzolu w organizmie. Można to zrobić z krwi, dokładniejszym badaniem jest badanie śliny pobieranej kilka razy dziennie do testera. Badania nie są tanie (ok 400-500 zł) np. Pro Medica Media czy ALAB.
Ciekawa strona omawiająca zagadnienia diet przy chorobach autoimmunologicznych to paleoSMAK
Znalazłam przepis jak samemu zrobić mleko kokosowe i jak do tego pozyskać z kokosa wiórki - moje poszukiwania w sklepach mleka kokosowego (migdałowego) bez żadnych dodatków skończyły się niepowodzeniem (nawet w działach "bezglutenowych"). Zawsze coś było dodawane, czego nie chciałabym przyswajać.
Przymierzam się do wprowadzenia AIP.

doradora 

Barfuje od: 09.2014
Pomogła: 3 razy
Wysłany: Dzisiaj 10:57   

Tufitka, mleka migdałowego bez dodatków nie ma, bo zawiesina mączki migdałowej w wodzie nie daje emulsji
ale prawdziwe mleka kokosowe w handlu są co najmniej trzy (albo 4 nie pamiętam dokładnie)
- mleko z rossmanna http://www.rossmann.pl/Pr...-ml,285748,5562 SKŁADNIKI: orzechy kokosowe 65% z kontrolowanej biologicznie uprawy, woda 35%.
- teal thai
- trzeciego nie pamiętam

Odpowiedz do tematu