BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Potrójnie witamy!
Autor Wiadomość
yamo12 


Dołączyła: 23 Lip 2017
Posty: 7
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2017-07-27, 23:58   Potrójnie witamy!

Witamy, czyli ja i moje maluchy :love:



To jest Pitu


A to Koko


Nie są braćmi, choć na takich wyglądają :-) . Mają 2 miesiące, a są ze mną dopiero od dwóch tygodni. Pitu znalazł gdzieś w dziczy poza miastem mój syn, a Koko przywędrował do nas dzień po, wzięty z ogłoszenia ale też znajda. Pitu okazał się tak wspaniałym i niewymagającym kotkiem że postanowiłam sprawić mu towarzysza (no i sobie też). Pierwsze 3 dni fuczeli na siebie, a teraz to starzy kumple :beer: . Pitu jest bardzo bystry i żywiołowy, zupełne przeciwieństwo Koko. Koko natomiast jest uroczy i cierpliwy, zwłaszcza dla mojej 2 letniej córki która go trochę molestuje swoją miłością ;-)

Nie pamiętam już gdzie natrafiłam pierwszy raz na informację o barfie (w każdym razie było to niedawno, dopiero jak zaadoptowałam koty, mam słabą pamięć :mrgreen: ) , ale temat okazał się na tyle interesujący że postanowiłam go zgłębiać i tak trafiłam tu. Mimo że staram się czytać jak tylko mam czas to dalej czuję się zielona w temacie a że lubię pytać to na pewno będę nie raz prosić o radę kochane i kochani :kwiatek: .

Póki nie poczuję się na tyle pewna i nie będę miała sporej wiedzy (a to nie nastąpi szybko, forum ogromne i nie raz skrajne opinie) to nie przestawię kotów na czysty barf, na razie zamierzam karmić sierściuchy suchą karmą na zmianę z mięchem. Karma to Power of nature Meadowland mix, ktoś ją chwalił mocno na tym forum (choć nie wiem czy dam radę ja kupować stale, droga jest :-( ). A mięsko to różne mięska, plus Felini complete, tauryna i olej z łososia. Bałam się że nie będą chciały jeść mieszanki po tym co czytałam o suplach ale te dosłownie ja pożarły, na suche nie reagują z entuzjazmem. Dziś dałam im na próbę skrzydełka z kuracza żeby sprawdzić jak poradzą sobie z kośćmi i zajadały z mruczeniem, sporo kości ubyło. Tak więc start w barfie mamy udany :-D . Pozdrawiamy!
_________________
"Posiadanie jednego kota prowadzi do posiadania następnego." Ernest Hemingway
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2017-07-28, 19:44   

I tak właśnie trzymać!! Nie kupuj FC ani suchej karmy, lepiej od razu w suple naturalne zainwestuj, wcale nie są aż tak drogie a karmienie kociaków znacznie tańsze się zrobi niż te karmy gotowe.
Jak młode i jedzą mięso z chęcią to masz pierwszy problem z przechodzeniem na Barf z głowy.
Pytaj co chcesz wiedzieć nauczysz się prędziutko a kociska zdrowiem Ci się odwdzięczą.
Bo cudne masz Maluszki :love: :love:
 
 
yamo12 


Dołączyła: 23 Lip 2017
Posty: 7
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2017-07-29, 00:45   

Ale ja już kupiłam FC, no i taurynę, i olej, i dobrą karmę. Używane więc nie zwrócę ;-) . Suple naturalne - tak, ale potem, jak dobrze ogarnę temat, no i jak jak kasa będzie na to bo trochę tego jest. Samo opanowanie kalkulatora nie jest proste. Czasu mam mało a mnóstwo zainteresowań :mrgreen: Na razie lepsze mięcho z fc i karmą niż byle jakie żarcie, nieprawdaż? :peace:
_________________
"Posiadanie jednego kota prowadzi do posiadania następnego." Ernest Hemingway
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2017-07-29, 01:41   

yamo12 :kwiatek:
Maluchy jedzą sporo :mrgreen: to Ci to FC zniknie szybko. Będziesz się trzymać przepisu producenta czy kombinować z naszym kalkulatorem? Bo jak przepisu producenta to tylko tłuste mięso 800g + serc 200g, + FC 12,5g + woda 200ml i to wszystko.
A jeśli chcesz kombinować z kalkulatorem to musisz mieć też trochę naturalnych supli.
I lojalnie ostrzegam zbilansowanie takiego przepisu jest kłopotliwe. Ale z drugiej strony Ty dostaniesz czas na naukę :mrgreen: No to do dzieła! :twisted:
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2017-08-01, 20:16   

Śliczne kociaki i bardzo podobne - może ktoś po prostu rozdzielił je i wyrzucał pojedynczo, jednego tu, drugiego gdzie indziej :evil:
Ja wczoraj też wzięłam z parkingu przy pracy malutką koteczkę na dom tymczasowy (a mam już 3 wypasione i wyrośnięte kocury) i powiem Ci, że wczoraj na kolację dostała kilka porcji BARF-a moich chłopaków (dawałam co jakiś czas małe porcje, bo nie wiedziałam, ile czasu kicia głodowała i żeby się nie przejadła za bardzo) i wciągnęła jak odkurzacz :hura: Bez żadnych problemów i żadnego marudzenia. Dzisiaj też już dostała kilka małych porcji i za każdym razem wylizuje miseczkę do czysta. Pisane już było na forum, że im wcześniej dasz BARF-a, tym łatwiej kot zaakceptuje.
W zeszłym roku we wrześniu też wzięłam podrzuconą kotkę (ok. 2-3 miesiące) na DT i też wcinała BARF-a od razu i bez problemów.
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne