BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Dawkowanie pokarmu (BARF, mięso, karmy)
Autor Wiadomość
Margot 
Moderator

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 15 razy
Wysłany: 2012-01-25, 19:48   

koniczynko, nie gniewaj się za moją uwagę, ale skoro wyjaśniło się jakie jest dawkowanie mokrego ziwipeaka, to może warto byłoby w takim razie poprawić na stronie ekozwierzaka tę informację ( bo to u was na stronie znalazłam te błędne dane). Informacja o tym, że 170 gr puszki starcza na 2 dni dla 4kg kota wciąż widnieje na samym dole w tabeli (pod dawkowaniem suchej karmy).

koniczynka 
Przyjaciel Forum

Barfuje od: 3 lata
Pomogła: 18 razy
Wysłany: 2012-01-26, 10:13   

Margot napisał/a:
koniczynko, nie gniewaj się za moją uwagę, ale skoro wyjaśniło się jakie jest dawkowanie mokrego ziwipeaka, to może warto byłoby w takim razie poprawić na stronie ekozwierzaka tę informację ( bo to u was na stronie znalazłam te błędne dane).

Oczywiście się nie gniewam (wszelkie takie uwagi są mile widziane) i zostanie to poprawione :) Takie tabele otrzymaliśmy na samym początku i nie zauważyłam, że tabele uległy zmianie i nie zgadzają się z dawkowaniem na opakowaniu...

EDIT: Poprawione :-)

Sarenzir 

Wysłany: 2012-03-18, 08:19   

Pisałyście tutaj że gdzieś temat ile gram Barfa na kg kota powinno się podawać był szeroko wałkowany- mam prośbę, podpowiedzcie w którym temacie, bo nie umiem znalezc :oops:
Znalazłam informację na innym forum, że na dorosłego kota 25 gram mięsa na 1 kg na dzień, bardzo by mi się przydało jednak na początek informacja ile mieszanki z któregoś z gotowych przepisów - tych z naturalnymi suplementami - żeby po zrobieniu mieszanki podzielić porcje dobrze. Jak dojdę do wprawy , to pewnie już będę umiała "na oko" ale teraz nie mam pojęcia. Zwłaszcza że w tej chwili wychodzi mi że objętościowo , mój 4 kg kot powinien jeść tyle co 15 kg pies i coś mi się tu nie zgadza , gdzieś mi się coś miesza chyba...

Iowa 

Barfuje od: 6.12.2011
Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2012-03-18, 08:30   

Tak na szybko, jak masz mieszankę z 1kg mięsa, to wiesz, że np. 4kg kota zje ja w 10 dni (bo 100g mięsa dziennie), więc całość mieszanki dzielisz na 10.

Sarenzir 

Wysłany: 2012-03-18, 08:39   

czyli to 25 gram na 1 kg kota to jest ok :) dzięki :)
jeszcze tylko pytanie co do interpretacji gotowych przepisów przepis nr 7 zawiera poza suplementami :
Przepis nr 7 - z nerkami i krwią wołową
500 g mielonego mięsa wołowego
500 g mięsa z indyka ze skórą (bez kości)
300 g nerek cielęcych
200 g serc z kurczaka
50 g wątroby wołowej
40 g pstrąga

to wszystko liczy się jako mięso do tych 25 gram /1 kg ? czy podrobów nie wliczamy. poza sercami chyba bo serca to mięcho jest czyli wyszłoby mi że ta mieszanka jest z 1240 mięsa tak ? ?

a w przepisie nr 8 - 1340 bez skrzydełek bo nie mam pojęcia jak liczyć skrzydełka?

Przepis nr 8 - ze skrzydełkami i krwią wołową
500 g mielonego mięsa wołowego
500 g mięsa z indyka ze skórą (bez kości)
200 g skrzydełek z kurczaka (zmielić lub podać oddzielnie)
300 g serc z kurczaka
50 g wątroby wołowej lub drobiowej
40 g pstrąga lub 30 g łososia

ale skoro mieszanki różnią się ilością dodawanego mięsa. .to w sumie przy jednej koty powinny jeść - strzelam 200 gram gotowej a przy innej 250 gram- objętościowo ?

Sihaya 
Przyjaciel Forum

Barfuje od: 08/2008
Pomogła: 16 razy
Wysłany: 2012-03-18, 11:45   

W zależności od przepisu, rodzaju zastosowanych w nim mięs, % ilości tłuszczu i ilości dodanej wody wychodzi jakieś 33-40 g gotowej już mieszanki na 1 kg m.c. (w przypadku kota dorosłego o normalnej aktywności).
U nas 1,5 kg kociak potrafi wciągnąć takie porcje X 4-5 przy czym rozwija się świetnie i rośnie jak szalony. Jeden z dorosłych kocurów o wadze 4 kg i o dużej aktywności zjada niewiele mniejsze ilości. Drugi kocur o większej wadze - ponad 5 kg, nieco starszy i z lekką nadwagą i trochę mniej aktywny zjada niespełna połowę tej ilości i wcale nie robi się szczuplejszy :(
Mam wrażenie, że bardzo wiele zależy od indywidualnego metabolizmu zwierzęcia, a dawki, czy to 25 g mięsa, czy to te 33-40 g gotowej mieszanki na kg m.c. są mocno orientacyjne.

Sarenzir 

Wysłany: 2012-03-18, 19:59   

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Zdaje sobie sprawę, że to wszystko od kota zależy , ale mniej więcej chciałam się zorientować na jakie porcje dzielić gotową mieszankę. W takim wypadku orientacyjnie widzę, że najlepiej po 100 gram gotowej mieszanki na oba koty - na jeden posiłek i po prostu patrzeć ile zjedzą.

_Jadis_ 

Barfuje od: 11.2011
Pomogła: 2 razy
Wysłany: 2012-03-20, 05:45   

Sarenzir, t też dużo zależy od tego ile razy dziennie jesteś w stanie karmić swoje koty,ja przy 3 kotach (3,2kg x2 i jakieś 5,5kg) na jeden posiłek wydzielam im porcje odpowiednio ok. 35g x2 i ok75g. wciągają to na raz i tak 3 razy dziennie.Z moich obserwacji zauważyłam , że takie porcje im wystarczają przy większych zaczęły tyć ;/

Sarenzir 

Wysłany: 2012-03-21, 15:32   

Teraz już mogę je karmić kilka razy dziennie, bo pracuje w domu, Na dzień dzisiejszy jedzą chyba z 6-7 razy - widzę jak podchodzą do misek, co 2-3 godziny coś przekąsić. Jak podaje większe porcje to zostawiają , efekt stałego dostępu do suchej karmy. Nie mogę jednak schować suchej , bo jest płacz straszny że jedzenie zniknęło, teraz daje więcej mokrego jedzenia , bo je przestawiam, to suche prawie nie znika, ale stać musi :P . Zamieszanie jest z tym tez dlatego , że surowiznę muszę podawać w zamkniętej łazience - zupełnie gdzie indziej niż koty przyzwyczajone, żeby im pies nie wyżarł.

Szary 

Udział BARFa: 50-75%
Wysłany: 2018-01-10, 19:16   Ile BARFu

Jest u mnie czasowo kocina, ktora szuka domu. Ma 9 lat i lekka niewydolnosc nerek (kreatynina w gornych granicach normy, poza tym wzystko w porzadku). Poniewaz moje dwa koty jedza glownie barf, chce "gosciowi" tez go dawac, ale nie wiem, ile. Kot bowiem jest okropnie zarloczny i bedac u mnie juz sporo przytyl, musze wiec zmniejszyc mu porcje.

Krotko mowiac: kot 9 lat, ile BARFU na 1kg kociej masy?

Z gory dziekuje :)

Anilina 

Barfuje od: 20.07.2017
Pomogła: 3 razy
Wysłany: 2018-01-12, 16:23   

Szary,
to powinien Ci wyliczyć kalkulator, bo mieszanki bywają różne, bardziej lub mniej tłuste, więcej/mniej w nich wody.
Tak na oko, mam 12 letnie koty, mało aktywne, dawki musiałam im obniżyć aż do (mniej więcej) 30 - 33 gramów/ kg masy ciała, bo tyły. Ale ja mam mieszanki dość tłuste (w okolicach 38% tłuszczu), bo nerkowe.

Odpowiedz do tematu