BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Cześć!
Autor Wiadomość
Friga 

Wiek: 27
Dołączyła: 13 Wrz 2023
Posty: 5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-09-28, 20:01   Cześć!

Hej :macha:

Bardzo mi miło, że mogłam dołączyć do społeczności Barfnego Świata. :love:

Przychodzę na forum jako opiekunka dwóch kotek (9 l i 2 l)i pieseła (11 l). Chciałabym zacząć wprowadzać u swoich zwierzaków dietę BARF.
Obecnie zmagamy się z często nawracającym kamieniem na zębach (u starszyzny). Pies od niedawna przyjmuje lek na niedoczynność tarczycy. Starsza kotka straciła już 6 zębów. Jest kotem bardzo szczupłym i na pewno powinna nabrać ciałka aby ważyć chociaż 3 kg. Apetyt ma, energię również, tarczyca w normie. Kontrolne USG wykazało asymetryczność nerek, zmiany zwyrodnieniowe związane z wiekiem oraz osad niemineralny w pęcherzu (obecnie czekamy na wyniki moczu).
Koty jedzą dwa razy dziennie karmę mokrą oraz mają stały dostęp do karmy suchej. Chciałabym u nich puchy zastąpić BARFem. Pies je dwa posiłki dziennie, głównie suchą karmę i tu również chciałabym zacząć podawać mu BARF.
Młoda kotka jest zdrowa.
Na razie przyswajam wiedzę dostępną na forum, ale na pewno będę potrzebowała wsparcia merytorycznego podczas komponowania pierwszych dań.

Ganesha 9 l.

Dzidzior 2,5 l

Wisznu 11 l
 
 
Friga 

Wiek: 27
Dołączyła: 13 Wrz 2023
Posty: 5
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2023-09-28, 21:51   

Dodam jeszcze, że Ganeszę adoptowałam około 3 lata temu, Dzidziora odchowałam od jej 2 doby życia - znajomy weterynarz przeprowadzał cesarkę ze sterylizacją i zapytał, czy się podejmę wykarmienia kociąt a pieska adoptowałam 6 lat temu.
 
 
dlm79 

Barfuje od: dopero zacz
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 45
Dołączyła: 04 Paź 2023
Posty: 1
Skąd: Zgierz
Wysłany: 2023-10-04, 20:00   

Cześć mam na imię Dorota i jestem posiadaczką 3 letniej Devonki o imieniu Franciszka.
Franka od jakiegoś czasu ma problemy alergiczne zaczęła sie wylizywać na łapie ciało pokryły nieładne krostki. Drogą eliminacji doszliśmy do tego że jest uczulona na drób i ryby. Przez jakiś czas była na mokrej karmie z konia i suchej z owadów. Niestety te dwie karmy doprowadziły ją do wymiotów. Dlatego też zdecydowałam sie na robienie pokarmu sama. Franka bardzo lubi surowe mięso wiec nie będzie problemu z przejściem na Barfa. I tak oto trafiłam do was dziękuję za przyjęcie :-)
_________________
Dorota
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne