BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Jadłospis dla 30 kg goldena
Autor Wiadomość
goldasek 

Barfuje od: 19.10.2012
Udział BARFa: 90-100%
Dołączył: 20 Paź 2012
Posty: 8
Wysłany: 2012-10-22, 21:02   Jadłospis dla 30 kg goldena

jestem mega początkujący w kwestii Barfa. proszę o opinie co do pierwszego jadłospisu dla goldena 7 miesięcy, waga 30 kg

1 dzien 400 dag serc drobiowych + jajko ze skorupką, 500 gram serc drobiowych
2 dzien 500 gram mielonych skrzydelek i kawalek wolowiny tlustej, 500 gram mielonych skrzydelek i kawalek wolowiny tlustej
3 dzien "500 gram Mielonka wołowa ( serca wołowe, II wołowe, nerki wołowe, chrząstka, wątroba" z firmy poldrobex, 250 gram zołądków drobiowych, 200 gram kości mięsnych cielecych
4 dzien 500 gram mielonych udek, 500 mielonych podudzi z kurczaka
5 dzien 500 gram zmielonych warzyw, 500 gram milelonej koniny + jajko ze skorupką
6 dzien 500 gram zmielonych owoców z jogutrem, 500 gram mielonej koniny
7 dzien 250 gram skrzydelek + 250 gram owoców i warzyw 500 gram kości miesnych wołowych
suplementy: droźdże i olek z watroby dorsza
 
 
 
koniczynka 
Ekspert


Barfuje od: 3 lata
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 887
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2012-10-22, 21:34   

Na pierwszy, szybki rzut oka moim zdaniem jadłospis wygląda całkiem nieźle o ile te kości cielęce i wołowe zawierają dużo mięsa na sobie. Dziewczyny Cię pewnie zrugają za mielenie mięsnych kości i mięsa ;-) , ponieważ dobrze jest aby pies żuł i gryzł jak najwięcej. Jedną z porcji skrzydełek zamieniłabym na coś bardziej mięsnego, ponieważ skrzydła zawierają mało tego mięsa.

Do jadłospisu dodałabym jeszcze przynajmniej algi i olej z łososia oraz szczyptę soli do każdego posiłku. Jeśli korzystasz z kalkulatora to możesz sobie mniej więcej wyliczyć ilości. Unikaj podawania drożdży do posiłków z całym jajkiem. Oleje jest dobrze dodawać do warzyw.

Jeśli psiak lubi same owoce i warzywa to najlepiej jest je podawać osobno od posiłków mięsnych.

To tak na szybko.
 
 
isabelle30 
Ekspert

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 2612
Wysłany: 2012-10-22, 21:51   

Koniczynka ma rację....nie widzę potrzeby mielenia dla tak wielkiej i silnej paszczy jak 30kilogramowy pieszczoszek :mrgreen:
Goldeny bardzo pięknie gryzą same....a jak już się nagryzą kości to nogi od komody odpoczywają :faja:
 
 
ciocia_mlotek 
Ekspert


Barfuje od: 25.07.12
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 4452
Skąd: góry Szkocji
Wysłany: 2012-10-22, 21:52   

Tak jest, nie mielić :P
Polecam zaopatrywać się w ćwiartki kurczęce (cała noga). Taka ćwiartka plus skrzydełko i już piękny posiłek. Wiele psiaków lubi też dostać całą rybę. W ogólę polecam dawać jak największe kawałki. Czyści zęby, daje stymulacje psychiczną. Mój pies mielonkę wciąga niemal nosem w 30sekund i ogląda się za dokładką. A jak dostanie porządny kawał mięcha lub mięcho na kości, jak musi trochę nad tym popracować to zaraz spokojniejszy, bardziej zrelaksowany się robi
_________________
Taz i Cu sith na surowo
 
 
goldasek 

Barfuje od: 19.10.2012
Udział BARFa: 90-100%
Dołączył: 20 Paź 2012
Posty: 8
Wysłany: 2012-10-22, 22:16   

Cytat:
o ile te kości cielęce i wołowe zawierają dużo mięsa na sobie.
zawierają bardzo dużo mięsa, nawet 80 %
Cytat:
Jeśli korzystasz z kalkulatora
czekam na potwierdzenie i dostęp :)
Cytat:
skrzydła zawierają mało tego mięsa
skrzydełka są z kurczaka zagrodowego i jak sprawdząłem to jest tego mięsa minimum 50 połowa. ale z czasem wprowadzę na pewno indyka i inne mięsa takze odpuszcze trochę skrzydełkom

Cytat:
Tak jest, nie mielić :P
to początki i bałem się że nie da sobie rady ale jak zobaczyłem jak tnie kości to obawa minęła . podoba mi sie określenie 30 kilogramowy pieszczoszek :)

zastanawiam się czy 1 kg dziennie to nie za mało dla tego kolosa bo według zaleceń wychodzi do 18 miesiaca 5 % masy ciał czyli obecnie około 1,5 kg. ale nie wyglada na szczególnie głodnego ...jeśli goldeny moga w ogóle wyglądać na najedzone :) ale biegajac po podwórku zawsze coś tam znajdzie w kompoście albo ukradnie 3 kotom także bede obserwował :)
szukam jeszcze dostępu do żoładków wołowych
 
 
 
isabelle30 
Ekspert

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 2612
Wysłany: 2012-10-22, 22:26   

Ja mam 38 kg pieszczoszka :mrgreen: Też goldasa...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne