BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Próba ułożenia jadłospisu
Autor Wiadomość
diyala 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 4 lat
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 11 Lip 2012
Posty: 189
Wysłany: 2013-03-14, 23:38   

Tilia napisał/a:
Ja kupuję produkty z linków, z AsPolu. Nie są podstawą, ale też je podaję. Faktycznie, niektóre produkty mają moim zdaniem o wiele za dużo kości - np indyk z kością to taki blok bardziej kostno-mięsny niż mięsno - kostny. Kupuję tego indyka i po prostu traktuję go jako "wkład kostny" do mielonek z samego mięsa (niekoniecznie AsPolowych), tzn rozmrażam jakieś mięso i tego indyka i mieszam w takich proporcjach, by mi to odpowiadało (na oko i pamiętając efekty tzn kupy po poprzednich takich miksach). Dolewam do tego olej rybny, dodaję troszkę tłuszczu (np z tłustych ścinków wołowych albo z łoju ze strusia z Primexu).

Ja kupuję mrożonki z AsPolu już ze 2 lata. I z tego co zauważyłam, po qupach moich psów, to:
wołowina/indyk z kością, jeleń z kością i królik z kością muszą mieć mniej kości niż: szyje z kaczki, porcje rosołowe z kaczki, skrzydła z kaczki, szyje z indyka, porcje rosołowe z kurczaka, ponieważ po tych gatunkach mrożonek z kością, które wymieniłam, moje psy mają bardziej miękkie (i lekko ciemniejsze) qupy niż po całych elementach wymienionych powyżej (te kupuję na bazarku).
 
 
ciocia_mlotek 
Ekspert


Barfuje od: 25.07.12
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 4452
Skąd: góry Szkocji
Wysłany: 2013-03-15, 00:07   

To też użyteczna informacja informacja.
Ale nadal nie jesteśmy w stanie zbyt dokładnie określić skłądu, i dla osoby początkującej, która chce sobie proporcje łądnie policzyć, oże to być ciężkie.
Ja sama nie korzystam z mielonek z kością. Raz, ze i tak musiałabym je mieszać z czystym mięsem lub podrobami (przy takich ilościach kości na raz z psa się potem sypie dosłownie) to jakoś nie jestem przekonana do podawania kości w formie grubo mielonej. Wolę dać porządny gnat z porządną warstwą mięcha
_________________
Taz i Cu sith na surowo
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne