BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Naturalne suplementy i sposoby na wzmocnienie stawów
Autor Wiadomość
blaira 
BARFny Hodowca

Dołączyła: 19 Cze 2012
Posty: 49
Skąd: Kraków
Wysłany: 2013-01-22, 15:00   

Dieselka napisał/a:
nawet chyba wiem którą :)
nie wiem czy to marketing, czy faktycznie taka dobra, ale baaaaardzo mocno jest reklamowana w PL :)

/chociaż przyznam że mnie właśnie dlatego to miejsce nie przekonuje. jakoś podchodzę z wielką rezerwą do miejsc idealnych. ale może to po prostu wina gadania fanatyków tego miejsca, a klinika sama w sobie jest ok?/


Wiesz co reklamować nie mogę bo nie skorzystałam, ale będąc w tamtym czasie w rozpaczy rozmawiałam z ludźmi i właśnie trafiłam na osobę która po nieudanej operacji kolana na dolnym śląsku i pogorszeniu stanu zdrowia trafiła tam.
No ale tak jak piszę ja skorzystałam z warszawy, ale z tym lekarzem w czechach byłam w stałym kontakcie.
 
 
Dieselka 


Barfuje od: maj 2011
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 39
Dołączyła: 29 Gru 2012
Posty: 1350
Skąd: prawie Wrocław
Wysłany: 2013-01-22, 15:49   

nie mówię że Ty reklamujesz.
Ale nawet wiem z kim rozmawiałaś. Znam dokładnie ich historię - fakt, że na pierwszy rzut oka ckliwa i mocno przekonująca. Zwłaszcza jak się jest w totalnej rozpaczy (też w tym samym okresie rozmawiałam bo po wszelkich forach szukałam porady, i wyłam po tym jeszcze bardziej) :)
A później to zweryfikowałam i dlatego napisałam to co powyżej (broń Boże nie mówię że klinika zła, ale polscy fanatycy skutecznie mi ją obrzydzili)
_________________
Paulinka i Dieselek
 
 
harpia 
Ekspert


Barfuje od: zawsze
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 8 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 713
Skąd: Libiąż
Wysłany: 2013-02-15, 18:49   

Od wczoraj Zibi dostaje hakorośl, miałam zakupić sproszkowany korzeń, ale zniechęcona opisami o gorzkim smaku, wybrałam już gotowe kapsułki.
Dziennie na chwilę obecną dostaje 2x 500mg czyli dwie kapsułki, jedną rano, drugą wieczorem.
Od pewnego czasu podejrzewam u Zibi jakieś problemy stawowe, coraz mniejsza ochota na długie spacery, obolałość i "łamanie" gdy poleży po wysiłku (biegi, aporty, zabawa z psami, kopanie)
Jest to prawie niedostrzegalne i można by zrzucić na "dorastanie", ale ja widzę swoje i jednak mam rację.
Roślina pomaga, dziś Zibi była wesoła i skora do psot, chciała by na spacerku dłużej niż na ogół (ona potrafiła zawinąć się sama z łąki, "Ty sobie zostań a ja idę")
Dojemy taką dawkę przez 1-2 tygodnie, później zmniejszę na jedną kapsułkę dziennie, chyba dobrze kalkuluje? Niestety nie mam weta, który w ogóle by wiedział co to hakorośl :-|
_________________
Jeśli nie masz po co żyć, żyj na złość innym
 
 
Dieselka 


Barfuje od: maj 2011
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 39
Dołączyła: 29 Gru 2012
Posty: 1350
Skąd: prawie Wrocław
Wysłany: 2013-02-15, 19:58   

myśmy dzisiaj też zaczęli z Dieslem - więc będziemy mogli porównywać :)
tzn ja dzisiaj tak dałam "troszeczkę" żeby zobaczyć czy będzie jadł - mam proszek. Musze jakoś wykombinować odmierzanie (moja waga nie ma takiej dokładności ;/ )
_________________
Paulinka i Dieselek
 
 
diyala 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 4 lat
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 11 Lip 2012
Posty: 189
Wysłany: 2013-02-15, 23:38   

harpia napisał/a:
Od wczoraj Zibi dostaje hakorośl, miałam zakupić sproszkowany korzeń, ale zniechęcona opisami o gorzkim smaku, wybrałam już gotowe kapsułki.
Dziennie na chwilę obecną dostaje 2x 500mg czyli dwie kapsułki, jedną rano, drugą wieczorem.

Ja suce 18-19kg dawałam 1 kaps a 500mg (Puritan's Pride) na dobę. U nas taka dawka była wystarczająca.
 
 
Tilia 


Barfuje od: 11.2008
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 06 Cze 2012
Posty: 356
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-02-16, 08:11   

Różne czytałam opinie dot. czasu podawania czarciego pazura. Dolfos zaleca podawać 7-15 dni w zależności od stanu zdrowia psa, natomiast większość źródeł podaje, że właściwe, zauważalne działanie preparatu następuje dopiero po trzech tygodniach podawania.

Ja podawałam zawsze dłużej (Arthro Dol wspomnianego wyżej Dolfosu, wcześniej miałam jakiś inny preparat), 2x 350 mg suce 38-40 kg, ale czy to on faktycznie łagodził problemy pourazowo zwyrodnieniowe, czy "same przechodziły" tego nie jestem w stanie stwierdzić.
 
 
Dieselka 


Barfuje od: maj 2011
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 39
Dołączyła: 29 Gru 2012
Posty: 1350
Skąd: prawie Wrocław
Wysłany: 2013-02-19, 11:45   

pomocy :(
ma ktoś doświadczenia z tym produktem?

Diesel powinien dostawać 7g. a ja mam wagę z dokładnością do 20.....
boję się podawać to aż tak "na oko".

no i blokada....
_________________
Paulinka i Dieselek
 
 
harpia 
Ekspert


Barfuje od: zawsze
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 8 razy
Wiek: 39
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 713
Skąd: Libiąż
Wysłany: 2013-02-19, 12:48   

Łyżeczka od herbaty to mniej więcej 5-6 gramów, tak będzie najprościej :mrgreen:
_________________
Jeśli nie masz po co żyć, żyj na złość innym
 
 
Dieselka 


Barfuje od: maj 2011
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 39
Dołączyła: 29 Gru 2012
Posty: 1350
Skąd: prawie Wrocław
Wysłany: 2013-02-19, 22:50   

kurcze, cykam się tego pazura....

Diesel chodzi.... no chodzi. Po podaniu antybiotyku zdecydowanie lepiej, chociaż oczywiście jeszcze troche nam brakuje do dawnych dni. Albo jak dzisiaj - połaził, pobiegał, poleżał na zimnie i znowu kuleje....
I teraz pytanie (nigdzie w necie info nie moge znaleźć), ten pazur to ma jakieś działanie lecznicze czy tylko przeciwbólowe?
_________________
Paulinka i Dieselek
 
 
Sihaya 
Ekspert


Barfuje od: 08/2008
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1721
Skąd: Łódź
Wysłany: 2013-02-19, 23:32   

Czarci pazur ma typowe działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Korzeń saute stosować można w bardzo wysokich dawkach bez specjalnego stresu jeśli chodzi o przedawkowanie.
Dalej, w zależności od tego, co się chce uzyskać, można łączyć go z innymi ziółkami np. z adaptogenami. Mam kilka fajnych przepisów, musiałabym do knigi zajrzeć. W zależności od tego czy traktujemy ostry czy przewlekły stan zapalny, czy typową pourazówkę inaczej dobiera się kompozycję ziół i insze dawki ustala. A FIBSem psiaka leczył ktoś? albo okładami z borowiny? - efekty rewelacyjne tylko nie można psa wyziębiać. Preparaty enzymatyczne też cieszą się dobrą opinią zwłaszcza w Niemczech.
 
 
Dieselka 


Barfuje od: maj 2011
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 39
Dołączyła: 29 Gru 2012
Posty: 1350
Skąd: prawie Wrocław
Wysłany: 2013-02-19, 23:46   

Ja Dieslowi stawów po operacji nie badałam (on panikarz jest i nie chce się z nim jeszcze szarpać podczas prześwietlenia). Chodził sztywno przed antybiotykiem i dlatego kupiłam tego pazura. Teraz jak je Keflex chodzi zdecydowanie ładniej ale nie wiem co będzie po jego odstawieniu.

On jest po kuracji kwasem hialuronowym (Bonharen) dlatego zawiesiłam podawanie cortaflexu (który super działał).

Ale przez 7 miesięcy te stawy mocno w tyłek dostawały + jeden jest zjechany przez operacje. Dlatego chciałabym coś co mu pomoże się zregenerować.

Gdybyś mogła to ja bym bardzo chętnie uśmiechnęła się t=do tych przepisów :)

Okłady odpadają bo Diesel, jako malamut, futro ma takie że okład do skóry za nic w świecie nie dojdzie :P

Ale co? myślisz żeby podawać ten pazur teraz czy poczekać aż odstawię antybiotyk i wtedy zobaczyć?
_________________
Paulinka i Dieselek
 
 
Tilia 


Barfuje od: 11.2008
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 06 Cze 2012
Posty: 356
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-02-20, 08:35   

Sihaya, ja też się uśmiecham o przepisy, bo z tych "ziółkowych" jestem, a psy mam urazowe. No i jedną emerytkę, której się niestety czasem to i owo odzywa.
Sezon coursingowy się zbliża... za wszelkie wskazówki, pomysły i porady będę wdzięczna ogromnie.
 
 
Robertx 


Wiek: 31
Dołączył: 07 Lis 2013
Posty: 37
Skąd: Gdynia
Wysłany: 2013-11-10, 18:07   Stawy

Udało mi się ułożyć jadłospis dla psa zgodnie z kalkulatorem (oczywiście mniej więcej :) ), tak żeby niczego psu tam nie brakowało, właśnie zamawiam suplementy z różnych sklepów internetowych. I rzuciło mi się w oczy, że zapomniałem o jakimkolwiek suplemencie na stawy - słyszałem kiedyś, że warto podawać psom dużych ras w fazie wzrostu glukozaminę (czy coś takiego?), co o tym myślicie? Polecacie jakieś sprawdzone środki? Czy to w ogóle jest potrzebne przy BARFie?
_________________
Można żyć bez dobermana... Ale po co?
 
 
isabelle30 
Ekspert

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 2612
Wysłany: 2013-11-10, 18:22   

Mączka z małża nowozelandzkiego będzie w tym przypadku najlepsza.
 
 
koniczynka 
Ekspert


Barfuje od: 3 lata
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 887
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2013-11-10, 19:13   

Popieram- ja też podaję mojemu gargamelowi, a także czarci pazur jeśli jest taka potrzeba bo młody co jakiś czas musi sobie nadwyrężyć coś (ostatnio stłukł sobie łokieć, a dzisiaj obtarł nogę o chodnik :roll: ), bo zachowuje się na dworze jak szalony konik, a nogi długie i nieskoordynowane jeszcze.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne