BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
TC Premix
Autor Wiadomość
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4838
Wysłany: 2013-10-16, 23:05   

vesela krava napisał/a:
Mam pytanie odnosnie TC Premix No Ovo. Producent na stronie infomuje, ze ta wersja produktu pozwala na samodzielne dodanie zoltek i oleju z lososia, niestety nie pisza w jakich proporcjach. Na stronie ekozwierzaka znalazlam te proporcje, ale nurtuje mnie jeszcze jedna rzecz. Czy dodawanie zoltka i oleju z lososia jest tylko zalecane czy obowiazkowe w no ovo? I czy dodawac mozna oba skladniki do jednej mieszkanki czy trzeba wybrac jeden?

Nasuwa mi się pytanie - po co kupować NoOvo, które celowo jest pozbawione żółtek po to, by je później dodawać samemu? Czy nie prościej byłoby kupić podstawowe produkty TC zawierające w swym składzie żółtka?
NoOvo także nie zawiera oleju z kryla, który dodawany jest do innych produktów, z tego co pamiętam. Dlatego proponują jako zamiennik olej z łososia.
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
vesela krava 
Ekspert


Barfuje od: 10/2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Gru 2011
Posty: 952
Skąd: Francja
Wysłany: 2013-10-17, 07:16   

Dagnes, No Ovo to chyba jedyna wersja TC Premix ktora jest pozbawiona jakichkolwiek produktow mlecznych, dlatego tez mnie interesuje.
 
 
kryska 


Barfuje od: 03.2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2013
Posty: 252
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-11-11, 02:24   

Mam pytanie chyba do Dagnes : skąd taka ilość wątroby ( 100g na 1000g mięsa) zalecana przez producenta TC Premixów?
Od kilku miesięcy stosuję zamiennie premixy plus i fibre i nie przyszło mi do głowy, że stosując się do zaleceń, zdrowo przedawkowuję vit.A . Zapewne ilość wątroby liofilizowanej w premixie plus też odpowiada 100g surowej.
Czy mam się bać o zdrowie moich kotów żywionych tak od kilku miesięcy?
Czy można stosować premixy plus a przy fibre olać zalecenia producenta?
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4838
Wysłany: 2013-11-11, 09:29   

kryska napisał/a:
Mam pytanie chyba do Dagnes

A to raczej pytanie do producenta TC Premix :lol: .

Uważam, że tej wątroby w TC Premix jest za dużo, ale moje wpływy nie sięgają za ocean ;-) .
W USA stosuje się nieco "dziwny" model BARFa, jeśli mierzymy go europejską miarą. Najczęściej zaleca się tylko bardzo chude mięso oraz właśnie dużo wątroby (inna rzecz, że tam jest to zwykle jedyny produkt z gamy podrobów). Stąd takie zalecenia producenta TC Premix (który wprawdzie na rynek europejski produkowany jest w Niemczech, ale sama receptura i licencja znajduje się w rękach amerykańskiej firmy, która opracowała tą miksturę).

Cóż, naturalną witaminę A zawartą w wątrobie nie jest aż tak łatwo przedwkować, jakby nam się wydawało, czego dowodem są chociażby barfujące koty w Ameryce Płn. Z drugiej jednak strony nie ma sensu przesadzać z tą wątrobą, bo nie wiadomo dokładnie gdzie dany kot ma swoją granicę (a wiadomo, że każdy jest inny).
Wg. naszych zaleceń ilość watroby powinna zawierać się w przedziale 2-7% wagi mięsa i reszty podrobów (gdzie te 7% to już naprawdę max). W TC Premix mamy ciut ponad 11% (licząc z dołu).

Decyzję o tym, ile wątroby używać wraz z TC Premix pozostawiam jego użytkownikom.
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
kryska 


Barfuje od: 03.2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2013
Posty: 252
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-11-11, 21:28   

Dzięki za odpowiedź. Myślałam, że skoro wiarygodny producent tak zaleca to może ja nowicjuszka w barfie czegoś nie zrozumiałam, tym bardziej, że w suplementach dla początkujących wspominasz o tej ilości wątroby bez uwag. http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=364
Zanim zacznę sama suplementować, muszę więc stosować TC Premix bez wątroby czyli dostępny ten z psyllium. I znowu mam pytanie czy stały dodatek psyllium nie szkodzi ?
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4838
Wysłany: 2013-11-12, 10:01   

kryska napisał/a:
w suplementach dla początkujących wspominasz o tej ilości wątroby bez uwag

Z zasady nie zmieniam niczego (i takich zmian też nie sugeruję innym) w oryginalnych przepisach pochodzących ze źródeł spoza BARFnego Świata. Nie uważam, że mam monopol na rację ;-) i skoro inni mają odmienne zdanie czy zasady, to być może ja jestem w błędzie, a przynajmniej taką opcję zawsze muszę brać pod uwagę. Mogę jedynie napisać jakie jest moje zdanie i je uzasadnić. W przypadku wątroby zalecenia stosowane na BARFnym Świecie mają przełożenie na naturalne proporcje kocich ofiar oraz na dane naukowe dotyczące zapotrzebowania na witaminę A publikowane w podręcznikach weterynaryjnych.

Odnośnie psylium - to, czy stałe podawanie będzie szkodziło zależy od konkretnego kota. Jedne jedzą non-stop i jest OK, a innym składnik ten podrażnia żołądek i powoduje wymioty. Koty wymiotujące po psylium są wprawdzie w mniejszości ale to właśnie było powodem wycofania tego dodatku z większości odmian TC Premix (początkowo wszystkie go zawierały).
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
mruczek 

Barfuje od: zaczynam:)
Dołączyła: 06 Lis 2013
Posty: 73
Skąd: Gdynia, Sopot
Wysłany: 2014-01-04, 12:41   

kolejne moje pytanie :
2. kupiłam ten premix no ovo , ma w składzie mielone kości ale nie napisali jakie , czy wiecie jakie to kości(wołowe, wieprzowe?) Pytania oczywiście ciągle z tej samej dziedziny czy będą uczulać?
mamy uczulenie na kurczaka, jagnięcinę,wodorosty,jajko,kukurydzę i niby kaczkę(w hydrolizowanych karmach nic się po kaczce nie dzieje)
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-01-04, 21:22   

mruczek napisał/a:
premix no ovo , ma w składzie mielone kości ale nie napisali jakie , czy wiecie jakie to kości(wołowe, wieprzowe?)
może zapytać producenta?
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
mruczek 

Barfuje od: zaczynam:)
Dołączyła: 06 Lis 2013
Posty: 73
Skąd: Gdynia, Sopot
Wysłany: 2014-01-04, 21:33   

Tufitka ....nie pomyslałam...dzięki!!!!
 
 
mruczek 

Barfuje od: zaczynam:)
Dołączyła: 06 Lis 2013
Posty: 73
Skąd: Gdynia, Sopot
Wysłany: 2014-01-08, 12:08   

mogę mieć swój pierwszy wkład w to forum: producent TCpremix odpowiedział ,że kości w mieszance są wołowe:) (co mnie cieszy niezmiernie)
 
 
michalina36 


Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 01 Lis 2013
Posty: 296
Skąd: Bukowina
Wysłany: 2014-01-26, 18:19   

Mam prośbe o analizę składów Premixów. :)
Zauważyłam ze różnia sie składem posczególne odmiany nie tylko tym czy zawieraja: wątrobe, jajka i mączke z kryla... Nie rozumiem np. gdzie wskładzie TC PREMIX BASIC jest żródło żelaza lub np. witaminy D czy chloru, potasu jodu(jód pewnie z alg morkich) Daje mi to do myślenia że producent nie pisze nic na temat witaminy D w przypadku TC PREMIX BASIC a np już w TC PREMIX PLUS z wątrobą z kurczaka wymienia ją w składzie. Czy w takim razie PREMIXY mają jednak jakieś braki i w takim razie trzeba cos suplementować dodatkowo??

Dodam że sama zainteresowana jestem TC PREMIX BASIC ale bardzo prosze o ocene i komentaż :
który z PREMIXÓW jest optymalny.
Mam zdrowe koty nie uczolone na sladniki.
Pozdrawiam i z góry dziekuje z analizę
 
 
michalina36 


Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 01 Lis 2013
Posty: 296
Skąd: Bukowina
Wysłany: 2014-01-30, 16:52   

http://tcfeline.com/general-premix-info/

Cześć wszystkim,

Wklejam link do analizyw artosci odżywczych TC PREMIX. Prosze o odniesienie sie do tego dlaczego np. w wiekszej ilośći wody podaja zmniejszone wartości odżywcze całego jednego posiłku....jeśli wyarażnie określaja ilość wody którą należy dodać do 60gram TC PREMIX bądż (jak w innych wariantach TC PREMIX )40 gram. Może ktoś rozumie ...
pozdrawiam
 
 
Silvena 
Ekspert


Barfuje od: 28.04.2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 18 Kwi 2013
Posty: 1216
Skąd: UK
Wysłany: 2014-01-30, 22:14   

Chodzi o tą tabelkę za strony?

Wiadomo, jak się da więcej wody, to w 100g gotowej mieszanki będzie mniej białka/tłuszczu. Stąd te różnice w tabelce.
Tych premixow już niczym się nie suplementuje. Robisz jak jest na opakowaniu, dzielisz na porcje i dajesz kotom jeść :-)
W premixie z wątróbką jest wymieniona wit D w składzie, bo wątroba (wołowa i z kurczaka) zawiera oprócz dużej ilości wit A także troszkę wit D. Po prostu jak masz wersje PLUS to nie dajesz już wątróbki.
Jak używasz premixu to nie musisz analizować składu, on ma mieć wszystko co niezbędne. Nie robisz tylko cały czas z tego samego mięsa mieszanek, żeby ewentualne braki zostały uzupełnione; albo gotowce albo przepisy z kalkulatora kociego.
 
 
 
vesela krava 
Ekspert


Barfuje od: 10/2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 08 Gru 2011
Posty: 952
Skąd: Francja
Wysłany: 2014-02-03, 21:43   

Ostatnio meczylam troche niemiecka producentke pytaniami o TC Premix, swoja droga to osoba ktora zawsze odpowie na wszystkie pytania, wiec michalina36 jezeli masz jakies watpliwosci, pisz do nich smialo, mozesz po angielsku.

TC Feline to nie jest produkt identyczny z TC Premix, roznice wynikaja z dostepnosci produktow i osobistych przekonan producenta. W ramach ciekawostki, na stronie TC Feline mozna znalezc taka analize myszy: http://tcfeline.com/nutritional-analysis-of-mice/
Po wprowadzeniu tych danych do kalkulatora mozna dojsc do ciekawych wnioskow, wiele parametrow swieci sie na czerwono, np wapn i fosfor.
Tutaj znajdziemy czesciowe analizy roznych premiksow TC Feline i wnioski po wprowadzeniu do kalka sa podobne jak w przypadku myszy. Chetnie sie dowiem, jak sie nalezy do tego ustosunkowac. Nie wiem jak wyglada chocby czesciowa analiza TC Premix, producentka z roznych wzgledow postanowila jej nie podawac. Mnie ciekawil poziom witamin i jezeli chodzi o ich poziom podany przez producenta, to sa tylko wartosci dodatkowe, nie calkowita ich ilosc. Jezeli chodzi o wartosci dla witaminy A dostepne w ekozwierzaku, to podobno nie sa one prawidlowe, w zadnym premiksie nie ma dodatkowej witaminy A. Jedyne premiksy zawierajace dodatkowa wit D3 to dwa plusy.

Tak wiec michalina36 robiac kotu jedzenie z uzyciem TC Premix musisz zaufac producentowi i niczego juz nie musisz suplementowac. Jak wygladalaby sytuacja po wprowadzeniu dokladnej analizy do kalka, tego nie wie nikt ;-) Natomiast nalezy pamietac, ze koty zalozycielki marki sa tak zywione od 11 lat i podobno maja sie dobrze :-)
 
 
michalina36 


Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 01 Lis 2013
Posty: 296
Skąd: Bukowina
Wysłany: 2014-02-10, 23:22   

Dobry wieczór,
Tak sobie myśle nad TC PREMIXEM i gatunkami mięsa. Wychodzi na to że producent przedkłada wartość samych suplementów nad mięsem ponieważ podaje jeden jedyny przepis 1000 gram dowolnego mięsa + 60 gram premix.
Czy zatem jest to takie dobre wyjście ? Gdzie miejsce na różne podroby (producent uwzględnia jedynie wątrobe w swoim przepisie).
Czy to jest zbilansowana dieta: wszystko jedno jakie mięso + stała do niego dawka premixu.Przecież różne mięsa i podroby mają różną wartość odżywczą itd.
Co sądzicie?
pozdrawiam
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne