BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Olej z łososia
Autor Wiadomość
elaiedzia 


Barfuje od: 2 lat
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 31 Maj 2012
Posty: 106
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-02-12, 10:56   

Zofijówka napisał/a:
Ela, a jak sobie poradziłaś z tymi skórami łososiowymi? Bo je można traktować jako źródło oleju.


Zosiu, w ogóle sobie nie poradziłam, wciąż czekają zamrożone, a ja zastanawiam się , jak się do nich dobrać. Chyba odrąbię kawałek i spóbuję zmielić...
 
 
psy-i-koty 

Wiek: 50
Dołączyła: 11 Lut 2014
Posty: 809
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2014-02-15, 22:52   

a czy można stosować taki produkt:
Naturell omega-3 olej kapusłki ?
 
 
Sojuz 
Ekspert


Barfuje od: 09.2012
Pomógł: 10 razy
Wiek: 30
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1432
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-02-16, 01:20   

Zdaje się, że szwedzka firma Naturell ma dobre opinie na całym świecie, więc ten preparat powinien być OK.
_________________
Naturalne stało się sztuczne, a prawdę uznano za kłamstwo.
 
 
gpolomska 
Admin techniczny

Barfuje od: gpolomska
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 07 Sty 2013
Posty: 1740
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2014-02-16, 08:19   

Dobre opinie czasami są efektem dobrego marketingu (patrz RC).

Nie jest to złe, ale jakbym miała wybierać między olejem z łososia takim jak np. Grizzly, to bez wahania wybrałabym olej w normalnej postaci (bez osłonki i ze ściśle podanym składem/analizą pt. 100% olej z dzikiego łososia, konkretna zawartość poszczególnych kwasów omega i określona ilość witamin).
 
 
gerda 


Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1576
Skąd: podlaskie
Wysłany: 2014-02-16, 12:11   

Ech, mam Grizzly, ale mój kot się po nim drapie, chyba nie będę mu mogła dawać ryb, a olej sama wypiję :evil:
 
 
gpolomska 
Admin techniczny

Barfuje od: gpolomska
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 07 Sty 2013
Posty: 1740
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2014-02-16, 12:16   

Po oleju nie powinien się drapać (to olej - bez protein). A na pewno jest to kwestia oleju? Choć z drugiej strony on ma dodatek rozmarynu. Poza tym tam jest spora dawka wit. D - uwzględniałaś? Bo właśnie nadmiar wit. D może się objawiać drapaniem.
 
 
gerda 


Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1576
Skąd: podlaskie
Wysłany: 2014-02-16, 12:27   

Nie uwzględniałam - na początku wlewałam mu do paszczy źeby polubił, bo poprzedni kot sam pił, potem było go troszkę w mieszance juź przeliczony. Mieszankę tą teraz daję mu tylko czasem (źeby zuźyć) i chyba czasem się troszkę drapie (za uzami na szyji zrobi kudełek). Inna sprawa, źe poprzedni kot pił Salmopet nie Grizzly. :confused:
 
 
gpolomska 
Admin techniczny

Barfuje od: gpolomska
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 07 Sty 2013
Posty: 1740
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2014-02-16, 12:32   

Grizzly ma sporo wit. D, a do tego A i D (powyżej jest jak to uwzględnić). Ponieważ zakres jest od 0,5-3mg, a do wpisania podałam przeliczenia dla 0,5mg, to nie powinno się przekraczać normy wit. D w kalkulatorze (bo i tak niechcący może być przekroczona). Problematyczna dawka to 15x norma, ale jeśli się w ogóle wit. D nie uwzględnia, to może się zrobić po czasie problem (wit. D - podobnie jak A czy E) się kumuluje w okresie kilku miesięcy. Poza tym drapanie może być zbiegiem okoliczności. Dlatego byłabym ostrożna w zakresie stwierdzania, że to Grizzly jest winne ;)
 
 
gerda 


Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1576
Skąd: podlaskie
Wysłany: 2014-02-16, 12:40   

Moźe i Grizzly nie jest winny, ale jak mu wlewałam, to się mocno drapał, a teraz się nie drapie, więc wolę nie dawać (do części mieszanki przeliczam Easy) :confused:
 
 
gpolomska 
Admin techniczny

Barfuje od: gpolomska
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 07 Sty 2013
Posty: 1740
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2014-02-16, 13:27   

Easy i Grizzly to na bank za dużo (szczególnie, jeśli dajesz jakiekolwiek żółtka jaj). Niemniej jednak powinnaś w takim układzie dawać Salmopet (jest z łososia hodowlanego i zasada jak w przypadku dodatku ryb: hodowlane mają mniej wit. D niż dzikie).
 
 
gerda 


Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1576
Skąd: podlaskie
Wysłany: 2014-02-16, 13:42   

Teraz jak robię mieszankę z Easy, to kalkulatorbpokazuje mi 0 przy olejach i nie dodaję :kwiatek:
 
 
gpolomska 
Admin techniczny

Barfuje od: gpolomska
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 07 Sty 2013
Posty: 1740
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2014-02-16, 13:49   

Daje się 5-10ml na 1kg mięsa (nie mylić z 1kg mieszanki) i taka jest uwaga w info w zakłądce z olejami. Skąd masz omega 3 w mieszance, bez których kot może się też drapać, mieś problemy ze skórą itp.? Raczej nie używasz samej dziczyzny, która ma lepszy stosunek omega3 do omega 6 niż zwierzęta hodowane przemysłowo (w klatkach i na paszy zamiast naturalnego jedzenia), a kalkulator nigdy mi nie pokazał oleju większego niż 0 :-? kalkulator "krzyczy" o rzeczy newralgiczne, a nie takie, które są nieco mniej ważne - on nie zastępuje samodzielnej analizy itp. - to tylko jakaś z grubsza wskazówka!
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2014-02-16, 13:53   

Dziewczyny :kwiatek:
Już na pierwszych stronach tego wątku Dagnes pisała, że olej z łososia Salmopet nie zawiera witamin!! A tak piszą o nim na stronie zooplusa"
Kod:
Skład:
czysty olej z łososia bez dodatków chemicznych.

Analiza:
kwasy tłuszczowe Omega-3 25 %, kwas eikozapentaenowy 6-7% (całej wartości), DHA 8-9 % (całej wartości), DPA 2-3%, kaloryczność 3750 Kj/ 890 kcal na 100g.

Więc zastanawiam się skąd Wam się te witaminy w nim wzięły??
 
 
gpolomska 
Admin techniczny

Barfuje od: gpolomska
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 07 Sty 2013
Posty: 1740
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2014-02-16, 13:57   

Shana, pisałyśmy o oleju GRIZZLY i to po nim niby kot się drapie (on ma od 0,5 do 3mg na 100g), a nie po SALMOPECIE!!! Przeczytaj jeszcze raz naszą rozmowę (Gerdy i moją).

SALMOPET na stronie jednego z dystrybutorów (nie ZOOPLUS) znalazłam, że ma wit. D poniżej 0,5mg na 100g (czyli może być nawet 0, bo to olej z łososia hodowlanego). Tutaj jest ten sam problem, który był poruszany przy okazji zawartości wit. D w rybach, a szczególnie różnic między łososiem hodowlanym a dzikim. Zresztą tutaj też jest wspomniane o witaminach w SALMOPET - na pewno ma ich mniej niż GRIZZLY.

Witamina D jest jedną z tych rozpuszczalnych w tłuszczach - dlatego nie jest chyba jakieś strasznie zaskakujące, że tłuszcz z czegokolwiek ją zawiera - jest tylko pytanie, ile, bo jak było przy rybach - dzikie mają więcej (hodowlane zresztą są karmione często takimi śmieciami - w tym kukurydzą - że jeszcze trochę to zaczną od tego mutować i mieć pióra zamiast łusek :evil: ).
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2014-02-16, 14:06   

Gerda pisała też o oleju Salmopet.... Na to wychodzi, że ten Grizzly się nie nadaje dla kotów.... skoro są w witaminy to nie są one naturalne i nie powinno ich tam być. :kwiatek: Z resztą olej z łososia nie ma dostarczać witamin, tylko kwasy Omega-3....Tak mi sie zawsze wydawało...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne