BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Dinozaur i Suk na BARF plus może kotałki kiedyś.
Autor Wiadomość
psy-i-koty 

Wiek: 50
Dołączyła: 11 Lut 2014
Posty: 809
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2014-03-06, 07:27   Dinozaur i Suk na BARF plus może kotałki kiedyś.

Potrzebuję swojego tematu żeby się dzielić moimi BARFnymi wyczynami, przeszkodami i innymi takimi. Z chłopem nie porozmawiam bo on temat surowego mięsa omija szerokim łukiem.
Psy od 3 tygodni żrą surowe. We wtorek zdobyłam te legendarne żwacze, które okazały się ohydne w obsłudze. Fuj.
Generalnie psom wszystko co surowe wchodzi, niezależnie od rodzaju mięsa. Suce nawet raz bardzo gwałtownie wyszło przez oba końce ciała :evil: Narożnik był do profesjonalnego czyszczenia.
Suplementy też są smaczne, Gruby zasysa na sucho, Sonia musi mieć wymieszane z olejem.

Oprócz psów mam 3 koty. Na razie jestem na etapie dodawania im surowego mięsa do mokrej karmy. Nie wiem czy kiedykolwiek dojdziemy do pełnego BARFa bo mnie koci BARF przeraża i przytłacza. :hair:

[ Dodano: 2014-03-06, 07:38 ]
Agrafka

Lokki

Donegal
 
 
Ines 
BARFny Hodowca
Ekspert


Barfuje od: 12.12.13r
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Sty 2013
Posty: 2660
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-03-06, 10:55   

No widzisz, a mnie przytłacza barf psi. Tam wszystko jest na czuja, a ja nie lubię na czuja. Mam słabego czuja. W kocim - odliczę, odmierzę, odważę i jest mieszanka :mrgreen: zobaczysz wkrótce, jakie to proste, szybkie i przyjemne. Powodzenia :kciuk:
_________________
Instrukcja obsługi Kalkulatora
  Zaproszone osoby: 187
 
psy-i-koty 

Wiek: 50
Dołączyła: 11 Lut 2014
Posty: 809
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2014-03-06, 11:19   

No wiesz, można spokojnie sobie wyliczyć w kalku i się trzymać tych proporcji. Ale w miesięcznym rozliczeniu. Jak czytam o kocim to się mnie włos na głowie jeży...

[ Dodano: 2014-04-05, 11:01 ]
chciałam tylko zameldować, że u nas chyba się sytuacja ustabilizowała w kwestii diety. Psy żrą surowe plus suple. Ja się już trochę nauczyłam co im szkodzi i w jakich ilościach, a co mogą jeść bez problemu. Na razie efektów na plus BARFa nie widzę :). Gruby nie schudł, suka ma mega łupież. Poza tym labek dostał znowu jakiegoś syfu w uszach. Mam nadzieję, że jak minie trochę czasu to się nam zalety BARFa w całej okazałości objawią.
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4838
Wysłany: 2014-04-05, 14:36   

Na wszystko potrzeba czasu. Szybkie efekty dają tylko "magiczne" tabletki u weta ;-) .

A w kwestii przerażenia kocim BARFem - nie ma nic bardziej logicznego od jego zasad. Logiczne jest bowiem to, że za pomocą dostępnych w sklepach mięs, podrobów i suplementów "konstruujemy" kotom mysz :mrgreen: (pokarm, który składem jest możliwie mocno zbliżony do składu naturalnych kocich ofiar). Cała reszta to już szczegóły ;-) .
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
psy-i-koty 

Wiek: 50
Dołączyła: 11 Lut 2014
Posty: 809
Skąd: Przemyśl
Wysłany: 2014-04-05, 18:27   

Ja się nie upieram przy tym, że już-zaraz coś się zmieni. Nawet jak nic się nie zadzieje to ja i tak jestem zadowolona, że karmię ich mięchem. Mam przez to mniejsze wyrzuty sumienia niż przy suchej karmie. Suka przytyła na tym BArfie, chyba muszę jej zmniejszyć porcję bo się okrągła robi.
Koci BARF u nas to raczej się nie zdarzy. Od dwóch miesięcy nie mogę kotów przekonać do surowego mięcha. Żrą z łaski i to tak jakby ich w zęby gryzło. :-/

[ Dodano: 2014-04-05, 20:57 ]
No i Gruby ma sraczkę, nie wiadomo od czego bo jadł tylko gulaszowe z indora dzisiaj i dwa skrzydełka z kurczaka. Zwariować można. :cry: :shock:
 
 
NSO 


Barfuje od: 24.01.2014
Dołączyła: 28 Sty 2014
Posty: 606
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-04-06, 13:36   

Moze za bardzo im urozmaicasz? Np jednego dnia jeden rodzaj miesa? Albo np przez caly tydzien jeden rodzaj miesa?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne