BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Popierdółki o wszystkim i o niczym
Autor Wiadomość
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-08-12, 10:10   

dzisiaj w radiu mówili, że wąż żywił się kotami (chyba w Australii, ale głowy nie dam, bo pracowałam i jedno ucho słuchało. Jak pada słowo kot, to robi się czulsze, ale też widocznie nie za bardzo wyłapało gdzie to zdarzenie miało miejsce :evil: ). Ktoś go miał w domu, ale wyprowadził się. Węża zostawił i ten musiał sobie radzić sam. Po zaginięciu w okolicy kilkunastu kotów jakaś pani zgłosiła ten fakt służbom i węża złapali.
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
ciocia_mlotek 
Ekspert


Barfuje od: 25.07.12
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 4452
Skąd: góry Szkocji
Wysłany: 2014-08-12, 12:00   

Jestemm jestem. Spacer nie był długi bo nam sie ścieżka skończyła.Nie miałam jak potem dojść do komputera
Mamy szczęście, że "nasza" rzeka ma łądne szerokie koryto/rozlewisko. Ogólnie poszerzyła się o jakieś 20m plus do góry o dobry metr. Ścieżka "nad brzegiem" w kilku miejscach sie rwie więc sporo czasu szłyśmy po prostu polem. Nasza kamienna plaża nie istnieje w tej chwili, drzewa stoja po kolana w wodzie.
W końcu doszłyśmy do mostu pod torami ale tam ścieżka była zupełnie zalana i nie dało się dalej iść
Ale owce całe i zdrowe na polu. Pole podmoknięte ale nie od rzeki tylko kałuże się od deszczu porobiły
Dziś sytuacja pogodowa wygląda już lepiej. Rano jeszcze padało i duło ale teraz już spokojnej
A te foty co wczoraj wstawiałam to nie moje. Z okolicy ludzie wstawiali na FB
_________________
Taz i Cu sith na surowo
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4837
Wysłany: 2014-08-13, 09:01   

Dobrze, że jesteś :-D :kiss: . Bo po takiej fotorelacji ta wyprawa nad rzekę wyglądała groźnie...
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
ciocia_mlotek 
Ekspert


Barfuje od: 25.07.12
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 4452
Skąd: góry Szkocji
Wysłany: 2014-08-13, 11:15   

Wyobrażam sobie. Ja też zrobiłam kilka zdjęć ale nie są tak dramatyczne. Ot, drzewa po kolana w wodzie i woda brudna (bo wzburzona i tony piachu i chwastów niesie). Wrażenie robi największe na tych, którzy ten fragment rzeki znają i wiedza, że ok 10m linii brzegowej z każdej strony zniknęło
_________________
Taz i Cu sith na surowo
 
 
Retriver 


Barfuje od: 01.07.2014
Udział BARFa: 50-75%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 12 Lip 2014
Posty: 708
Skąd: lubelszczyzna
Wysłany: 2014-08-13, 11:57   

Miejscowość Wilków lubelszczyzna, dwa lata temu miejscami woda sięgała do wysokości słupów w chmielnikach około 5 metrów pod wodą.
_________________
Retriver
 
 
Nina_Brzeg 


Barfuje od: 10.2013r
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 33
Dołączyła: 26 Wrz 2013
Posty: 862
Skąd: Brzeg
Wysłany: 2014-08-13, 14:53   

Zna ktoś jakąś książkę o kotach, w której jest porządny dział o żywieniu?
Nie może to być nic typowo o barfie, raczej o tym, że suche nie jest do końca wskazane, itp.
Szukam czegoś do podrzucenia bardzo upartemu teściowi.
W dziale bibliografii nie znalazłam niestety.
Chodzi o normalne, drukowane książki przełożone na polski. Znajdzie się coś w ogóle?
_________________
Ze mną Brzeskie Koty Mięsożerne: Mefisto, Mia, Manga, Bambo, Nyks, Hades i Gizmo. [*] Maura [*][*Mocca[*]
Tymczaski: Krówka, Odra i Bruno.
Fundacja Brzeskie Koty
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2014-08-13, 17:05   

Ja mogę podać książkę o anty-żywieniu :mrgreen:
Wydawnictwo Rea, tytuł Żywienie twojego kota. Na okładce napis "Smaczne, zdrowe i pełnowartościowe pożywienie to wyraz miłości do naszego pupila". Z pewnością spostrzeżenie słuszne, ale nie daj Boże żeby ktoś na podstawie tej lektury kota żywił.

Książeczkę przejrzałam pobieżnie i dojrzałam kilka ciekawych rzeczy np. że węglowodany to najważniejsze źródło energii dla kociego organizmu :shock:
A hit to przepis na ryżowe kotlety z serem i kapustą. Skład kotletów: szklanka gotowanego ryżu, 2 serki topione, 50 dag kapusty... :confused:
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-08-13, 17:06   

Jak chcesz mogę Ci podesłać rozdział z książki "Rady dla miłośników kotów"
autorstwa Annemarie Vogel
Heinz-Eberhard Schneider z 1981r.
Rozdział zaczyna się tak:
Koty na wolności odżywiają się drobnymi ssakami, głównie gryzoniami i ptakami, rzadziej jaszczurkami, rybami i żabami. Zjadając je w całości, spożywają wszystkie niezbędne składniki odżywcze łącznie z witaminami i związkami mineralnymi.
Koty, które żywi człowiek, mają potrzeby bardzo podobne do wymagań ich krewniaków żyjących na wolności. Dlatego też, żeby właściwie żywić koty, trzeba znać choć podstawy fizjologii żywienia.

Następna pozycja: :"Co dolega mojemu kotu" z 1997r.
autorstwa Doris Quinten-Graef
rozdział " Żywienie:
początek rozdziału: Określenie kota jako zwierzę mięsożerne nie jest całkowicie zgodne z rzeczywistością., Lepiej byłoby go nazwać zwierzęciem żywiącym się swoim łupem. Naturalnym bowiem pożywieniem kota są drobne ssaki (np. myszy) i czasem ptaki. To upolowane przez kota pożywienie składa się nie tylko z mięsa, ale również z wnętrzności, kości (składników mineralnych, jak wapń i fosfor), krwi (soli) i substancji balastowych w postaci sierści i piór.
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
Nina_Brzeg 


Barfuje od: 10.2013r
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 33
Dołączyła: 26 Wrz 2013
Posty: 862
Skąd: Brzeg
Wysłany: 2014-08-13, 18:08   

Tufitka, poszukam drukowanych wersji i jak nie znajdę to się uśmiechnę o pomoc :-)
Dzięki za tytuły.
To mega uparty człek i bazuje na książce kupionej naście lat temu (z pierwszym kotem), w której twierdzą, że koty mogą jeść wyłącznie przemrożoną wołowinę a reszta mięs jest zakazana :roll: Tym sposobem dwa młode, zdrowe koty jedzą RC urinary. Dostają też mokre (kiepskie) i mięso (przekonałam, że nie tylko wół jest ok). Usiłuję namówić go do wywalenia suchego.
_________________
Ze mną Brzeskie Koty Mięsożerne: Mefisto, Mia, Manga, Bambo, Nyks, Hades i Gizmo. [*] Maura [*][*Mocca[*]
Tymczaski: Krówka, Odra i Bruno.
Fundacja Brzeskie Koty
 
 
Lena06 


Barfuje od: 28.07.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Lip 2014
Posty: 1292
Wysłany: 2014-08-14, 09:55   

Ja jeszcze kiedyś słyszałam, że można z kurczakiem zrobić taki teścik: położyć go na plecach i popatrzeć na piersi. Jak jedna jest większa od drugiej to znaczy, że kurczak na antybiotykach. Podobnie z nogami. Łapiemy kurczaka za nogi i podnosimy do góry tak, by zwisał. Jak łapki są innej długości to też oznacza, że kurak musiał szybko dorastać...

[ Komentarz dodany przez: Sandra: 2014-08-14, 21:25 ]
Od tego postu za zgodą userów posty przeniesiono z Kurczaka
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2014-08-14, 09:59   

Lena06,
.....z tymi nierównymi piersiami, to coś....chyba koło chirurgii plastycznej :mrgreen:
A tak poważnie to coś na rzeczy jest. Jak taki kurak musi przyrosnąć szybko to na pewno coś ma nierówne...ale jak on się da położyć na plecy :roll:
  Zaproszone osoby: 2
 
Retriver 


Barfuje od: 01.07.2014
Udział BARFa: 50-75%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 12 Lip 2014
Posty: 708
Skąd: lubelszczyzna
Wysłany: 2014-08-14, 10:01   

Lena 06 to ja jestem chyba fermowym kurczakiem :oops: tak na poważnie, mięsko kury ze wsi karmionej paszą naturalną (nie kupowaną) zieleniną ono nawet inaczej pachnie, skóra jest żółciutka i takiego samego koloru jest tłuszcz, mięsko jest twardsze i bardziej zbite, jednak i na wiejskie tereny zawitały gotowe pasze do karmienia kur i psują jakość mięsa, choć i tak jest ono dożo lepsze niż fermowe. Ale czy mamy jakiś wybór. :?:

[ Dodano: 2014-08-14, 11:02 ]
Sandra, po uśmierceniu się da :twisted:
_________________
Retriver
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2014-08-14, 10:12   

Zgoda, ale to sie nazywa molestowanie po śmierci (bezczeszczenie zwłok), obmacywanie, a jak żyw jeszcze, to jedynie gwałt :lol:
  Zaproszone osoby: 2
 
Retriver 


Barfuje od: 01.07.2014
Udział BARFa: 50-75%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 12 Lip 2014
Posty: 708
Skąd: lubelszczyzna
Wysłany: 2014-08-14, 10:40   

Pamiętam z dzieciństwa, hipnotyzowanie kurczaków, wystarczyło złapać kuraka, posadzić go na kolanach i palcami wskazującymi wykonywać okrężne kółeczka wokół oczu kurczaka, po kilku minutach kurczak był tak skołowany, że siedział w bezruchu, nie uciekał, można go było na boczek jeden, drugi, na plecki jak chcesz :-P

Sandra, do kuraka to delikatnie trza coby mięsa nie zepsuć zestresowane mięsko niedobre jest ;-)
_________________
Retriver
 
 
Lena06 


Barfuje od: 28.07.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Lip 2014
Posty: 1292
Wysłany: 2014-08-14, 12:12   

Sandra, oczywiście pisałam o kuraku już uśmierconym ;D Ten na pewno da się na plecy położyć... :)
Retriver, po głębszych przemyśleniach stwierdzam, że też jest mi do kurczaka fermowego bliżej... W końcu tyle chemii się człowiek naje w życiu, że musi coś krzywo i nie tak urosnąć...
Ostatnio przebywam na wsi... Szkoda, że to wieś bez kur bo bym tego hipnotyzowania spróbowała :) Z dzieciństwa tego nie pamiętam.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne