BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
BARF dla początkujących - pytania, problemy
Autor Wiadomość
Gunnila 

Barfuje od: 02.06.2014
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 20 Maj 2014
Posty: 151
Skąd: Mielec
Wysłany: 2014-09-25, 23:03   

Madziar56, nie powinno się WPROWADZAĆ wielu gatunków mięsa jednocześnie, ale jeżeli już są pewne to można spokojnie mieszać - czy to różne gatunki w jeden dzieć, czy w tym samym posiłku. Nie zaleca się tylko podawać mięsa z warzywami na naszym forum, ale w innych miejscach spotkasz sie z "pełnoporcjowymi" mieszankami gdzie masz i kości, i podroby, i warzywa razem.
 
 
Axelka 

Barfuje od: 08.2014
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 31 Sie 2014
Posty: 24
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2014-09-29, 15:03   

Mam pytanie, jeżeli psy dostają mięsne kości to czy trzeba suplementować wapno?
 
 
ciocia_mlotek 
Ekspert


Barfuje od: 25.07.12
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 4452
Skąd: góry Szkocji
Wysłany: 2014-09-29, 16:24   

Wapń :mrgreen: . Wszystko zależy od tego ile czego pies dostaje i jak wygląda w diecie stosunek wapń/fosfor
_________________
Taz i Cu sith na surowo
 
 
Axelka 

Barfuje od: 08.2014
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 31 Sie 2014
Posty: 24
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2014-09-29, 19:29   

ciocia_mlotek napisał/a:
Wapń :mrgreen: . Wszystko zależy od tego ile czego pies dostaje i jak wygląda w diecie stosunek wapń/fosfor


Wapń, wapno..jeden czort :mrgreen:
żeby ten stosunek był. ..stosunkowo poprawny to.....muszę kalkulatorem się posługiwać? :niewiem:

Piechy dostają ze trzy, cztery razy w tygodniu mięcho z kością na jeden posiłek, a poza tym mięso lub mix podrobowy lub mix warzywny. Jakoś nie mam problemów z ułożeniem im jadłospisu, ale ze sprawdzeniem czy tem nieszczęsny stosunek fosfor/ wapń nie jest tragiczny.
 
 
ciocia_mlotek 
Ekspert


Barfuje od: 25.07.12
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 4452
Skąd: góry Szkocji
Wysłany: 2014-09-29, 19:32   

Jeśli bedziesz przestrzegać podstawowych proporcji to nie powinno być problemu. Jeśli chcesz sobie policzyć dla spokoju to mamy na forum temat o wapniu i fosforze http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=335 , albo policz w kalku
A wapń czy wapno to jednak nie taki jeden czort :mrgreen: (tak, tak, wiem, czepiam się :-P )
_________________
Taz i Cu sith na surowo
 
 
madziar56 

Barfuje od: 28.08.2014
Dołączyła: 06 Lip 2014
Posty: 29
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-10-01, 14:53   

Moja psina barfuje już miesiąc. Jak na razie wszystko robię raczej na oko, tzn staram się zachować standardowe proporcje mięsa, kości i podrobów, z suplementów podaję jak na razie olej z łososia grizzly, sól himalajską, kerabol, tokovit. Czekam cały czas na algi, drożdże, hemoglobinę i mączkę z jajek. Psina przez ten miesiąc dostaje wołowinę 2 kategorii, żwacze wołowe, głowy łososia, udziec indyka, szyje indyka, skrzydła kury, nogi kury, ogony cielęce i wołowe raz dostała nogę z kaczki na próbę, serca kury i indyka,serce wołowe, żołądki kury, wątróbkę kury i królika, dzikiem i sarną pogardziła więc zjadła wręcz może kilkanaście gram, jajka.Jeśli chodzi o warzywa i owoce to daje jej je po prostu jako przysmak ale bez wliczania do dziennej dawki pokarmu. Dostaje jeszcze co kilka dni siemię lniane Czy jest to zbyt monotonne jedzenie jak na miesiąc? powinna dostawać więcej rodzajów mięsa?

Niestety przedłuża się wysyłka suplementów stąd zaczynam się martwić czy przez ten miesiąc mogły u psiaka powstać duże niedobory np jodu? cały czas studiuję forum i jak dziś w wątku przeczytałam o brakach jodu że mogę spowodować nawet nagły zgon psa to bardzo mnie to zestresowało :cry: dostaje z ryb głowę łososia w 2 porcjach raz w tygodniu ale dopiero od zeszłego tygodnia więc jodu miała mało.

Mam jej dawać więcej tych głów czy nie panikować? po prostu nie wiem po jakim czasie nie podawania odpowiedniej ilości witamin i minerałów mogą wystąpić u psa jakieś groźne niedobory??? bardzo Was proszę o odpowiedź
 
 
ciocia_mlotek 
Ekspert


Barfuje od: 25.07.12
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 01 Sie 2012
Posty: 4452
Skąd: góry Szkocji
Wysłany: 2014-10-01, 17:24   

Wydaje się, że masz sporo elementów kostnych.
Ogólnie nie wydajemi się aby bylo jakoś bardzo słabo zróżnicowane. Może trochę mało rodzajów podrobów, ale skoro podajesz już część i będziesz podawać inne suple to wyrównasz.
Na razie bym nie panikowała. W miesiąc pies raczej nie nabawi się dramatycznych niedoborów
_________________
Taz i Cu sith na surowo
 
 
madziar56 

Barfuje od: 28.08.2014
Dołączyła: 06 Lip 2014
Posty: 29
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-10-01, 17:58   

ciocia_mlotek napisał/a:
Wydaje się, że masz sporo elementów kostnych.
Ogólnie nie wydajemi się aby bylo jakoś bardzo słabo zróżnicowane. Może trochę mało rodzajów podrobów, ale skoro podajesz już część i będziesz podawać inne suple to wyrównasz.
Na razie bym nie panikowała. W miesiąc pies raczej nie nabawi się dramatycznych niedoborów


Dzięki za odpowiedź. Może się wydawać że dużo w tym kości ale tak właściwie nie dostaje ich dużych ilości ze względu na to że ma tendencję do zatwardzeń. Ogólnie nawet jak liczę np ogon gdzie wokoło niego jest sporo mięsa (górna część) to liczę go w calosci jako kości bez odejmowania procentowo mięsa. Czy wtedy wychodzi jednak ich za mało? Nie wiem tylko jak głowy łososia liczyć bo tam kości jakieś też przecież są (chyba) przynajmniej w zębach ;) to liczyć to jako mięso?
Jakie podroby warto by było jeszcze dodać? Będę miała teraz dostęp do cielęciny więc myślałam o płucach tylko czytałam że nie mają zbyt dużych wartości co jest wartościowego poza wątróbka, sercami?
 
 
Kirke 


Barfuje od: 23.09.2014
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 9
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-10-05, 15:13   

Witam

Potrzebuję pomocy w związku z BARF-em.
Mam 17 tygodniowego Labradora i zanim wszedł on do naszej rodziny dużo czytałam o BARF, niestety chyba coś jest nie tak :(. Do naszego domu wszedł 19.09.2014 , między 19 a 23 jadł purine pro plain od 23 .09 przeszliśmy na BARF no i się zaczęło.

Aha dla jasności kupuję produkty PRIMEX- może to ma znaczenie.

Po 2 dniach Morgan zaczął sie drapać , w piątek 26 miał już poważne rozwolnienie i bardzo czerwone oczka ( ropka w oczach) . Oczywiście natychmiast udaliśmy się do lekarza i całkowicie odstawiła wołowinę i cielęcinę ( begining i pochodne) , przepisała nifuroksazyd i krople do oczu. Kupiliśmy strusia bez kości i baraninę , to było 3.10 - niestety nic nie pomaga ..

Proszę powiedzcie co mam robić aby było dobrze, jak prawidłowo i czym karmić Morgana ?? Może coś robię nie tak, może to wina tego mięsa ? Nie wiem co robić, nie chcę przechodzić na suchą karmę , gotując mu posiłki nie uda mi się ich zbilansować. Bardzo proszę o info na mail od osób które naprawde wiedzą jak mi pomóc.
 
 
 
immortal 

Dołączyła: 04 Kwi 2013
Posty: 453
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-10-05, 19:45   

niestety - można przypuszczać, że pełnowartościowe mięso w mielonkach występuje w ilościach niewielkich czy wręcz śladowych - nieznana jest nam proporcja składników, udział tłuszczu, tkanki łącznej itp - absolutnie nie zbilansujemy diety zwierzaka karmiąc go wyłącznie mielonkami

kup psu normalne mięso ze sklepu, ubojni, zamów z primexu, aspolu - ale w kawałkach - niech mielonki nie stanowią głównego elementu diety
 
 
barbabella 
BARFny Hodowca

Barfuje od: 2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 01 Sty 2014
Posty: 104
Wysłany: 2014-10-06, 00:29   

Spróbuj z jednrm rodzajem mięsa i faktycznie na razie odstaw mielonki, tylko daj cos w kawałkach. Może zacznij od żwaczy z treścią. Taka reakcja wskazuje na alergie ale wcale niekoniecznie na pokarm. Pies moze miec alergie kakże na coś innego np na pyłki a reakcja alergiczna ogła zbiec się w czasie ze zmiana pokarmu.
 
 
mirela 


Barfuje od: 09-2011
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 22 Wrz 2011
Posty: 144
Skąd: śląsk
Wysłany: 2014-10-06, 09:45   

Przeciez zdarzają się uczulenia na mięso. U nas wieprzownina podawana ponad tydzień uczuliła psiaka. Znajomej bulek uczulony jest z kolei na kurczaka. Spróbuj pojedynczo próbować kazdego rodzaju mięś. Np. dwa tygodnie kurcza, potem wołowina itd. Obserwuj w tym czasie psa.
Aga... u nas zmiana proszku w którym prałam jego koc również przyczyniła się do alergi.
 
 
Sojuz 
Ekspert


Barfuje od: 09.2012
Pomógł: 10 razy
Wiek: 30
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1432
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-10-06, 21:11   

Przecież ten szczeniak ma odwróconą dietę o 180 stopni, jak dobrze rozumiem, w jeden dzień! Moim zdaniem za szybko wprowadzono BARF, stąd biegunki. Zabrania się radykalnej zmiany diety (a taka nastąpiła w tym przypadku), zwłaszcza u rosnących zwierzaków. Proszę pamiętać, że układ pokarmowy to system który adaptuje się do pokarmu. Nagła zmiana jego składu to szok dla organizmu, czego efektem jest alergia, biegunka, odwodnienie.

Kirke, musisz natychmiast wrócić do chrupek i zacząć od początku, po woli. Poczekaj aż psu ustabilizuje się praca jelit i żołądka. Miej też na uwadze, że wprowadzanie BARFa to czas między dwoma tygodniami a nawet i trzema miesiącami. Jest to kwestia indywidualna każdego organizmu, ale trzeba zachować te minimum dwa tygodnie płynnej zmiany diety.
_________________
Naturalne stało się sztuczne, a prawdę uznano za kłamstwo.
 
 
Verano
[Usunięty]

Wysłany: 2014-10-07, 07:33   

Kirke, napisz co dawałaś dokładnie przez te 2 tygodnie. Myślę, że tak będzie łatwiej i Tobie, i osobom które chcą Ci doradzić. Mieszanka mieszance nierówna, bo są takie tylko z 2 mięs, a są i takie z warzywami, algami i jeszcze nie wiadomo czym, że o różnej zawartości chrząstek i kości nie wspomnę. Trudno dociec ,co tak naprawdę psu nie podeszło bez takich informacji.

Ja też jestem początkująca i nie będę udawać, że dużo wiem, ale u mojego szczylka jak się pokazał problem to bardzo pomagały żwacze. Zaczynałaś w ogóle od nich? Wiem, że jest tu sporo osób, które uważają żwacze za mało wartościowe i niepotrzebne, ale u mnie sprawdzały się w 100%. Nie wiem jak one dokładnie działają, ale działają :-P
Na Twoim miejscu nie wracałabym do chrupek, ale potrzymała psiaka na tych żwaczach ze 3 dni i obserwowała zwierza. A potem dopiero wprowadzała kolejne gatunki mięs żeby wiedzieć jaka reakcja jest po czym.
Napisz co masz i co pies dostawał to jest szansa na poradę czym i jak zmienić.
 
 
Kirke 


Barfuje od: 23.09.2014
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 05 Paź 2014
Posty: 9
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-10-07, 08:37   

Sojuz dziękuję za odpowiedź .. no tak teraz jestem mądra po szkodzie, zacznę jeszcze raz ale później , teraz jest antybiotyk, minerały i inne cuda wianki na całokształt. Gdyby hodowcy uczciwie pogrywali i mówili czym karmią to może i problem byłby mniejszy. Popełniłam błędy a teraz Morgan się męczy .. na szczęście dziś jest trochę lepiej. Co do chrupek to też nie do końca są super bo po purinie zaczął się drapać :((. Chwilowo zwyczajnie w świecie będzie gotowane mięso indycze i ochrona stawów.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne