BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Zamrażarki
Autor Wiadomość
Retriver 


Barfuje od: 01.07.2014
Udział BARFa: 50-75%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 12 Lip 2014
Posty: 708
Skąd: lubelszczyzna
Wysłany: 2014-08-12, 10:51   

Hekate811, nie ma szan aby zareklamować zamrażarkę w szybkim tempie, mięso popłynie, pojemniki ze styropianu to na kilka godzin, może masz kogoś znajomego w sklepie, maja duże zamrażarki i na ten moment przechowają Ci mięso, tylko nie wiem czy będą chcieli, Sanepid działa prężnie i będzie problem.
Tak jak pisze doradora, zepsuła się przed chwilą i już ...
Amica choć piszą, że to dziad działa jak trzeba. ;-)
_________________
Retriver
 
 
Hekate811 

Barfuje od: 25.10.2013
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 25 Paź 2013
Posty: 220
Skąd: Lędziny (śląsk)
Wysłany: 2014-08-12, 12:06   

No właśnie nie mam komu podrzucić zawartości :roll:
 
 
Retriver 


Barfuje od: 01.07.2014
Udział BARFa: 50-75%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 12 Lip 2014
Posty: 708
Skąd: lubelszczyzna
Wysłany: 2014-08-12, 17:41   

Kurczę, za daleko, zresztą istnieje ryzyko, że przyjmę a nie oddam :twisted:
_________________
Retriver
 
 
Hekate811 

Barfuje od: 25.10.2013
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 25 Paź 2013
Posty: 220
Skąd: Lędziny (śląsk)
Wysłany: 2014-10-17, 10:15   

Pamiętacie jak pisałam o skraplaniu się wody na drzwiach zamrażarki, a wyglądało to mniej więcej tak (później potrafiły się robić duże sople lodu)


Trochę się zeszło w czasie, gdyż serwisantowi umknęła moja odpowiedź na mail z podanym nr telefonu, a ja czekając na przejście fali gorąca nie przypominałam się. Tak więc, pan odwiedził nas niecałe 3 tyg temu, oglądał uszczelki z wszystkich stron. Długo myślał, aż wymyślił rozwiązanie w całkiem innej części.
Tadam, wystarczyło uszczelnić wylot z rurką chłodzącą, nigdy nie przypuszczałam że efekt nieszczelności dolnej środkowej części, objawi się w górnej części drzwi :shock:

Może nie wygląda to efektownie, ale problem jakby zniknął, tzn mam nadzieję że nie zapeszę ;-)

Ostateczny test to chyba dopiero w przyszłym roku gdy powrócą upały i garaż się nagrzeje, ale na szczęście ciągle jeszcze będzie na gwarancji :mrgreen:
 
 
agnieska 

Barfuje od: 5 lat
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 09 Lis 2013
Posty: 54
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-10-19, 11:06   

Hekate, a oprócz tych problemów jesteś zadowolona z zamrażarki? Przejrzałam swego czasu ofertę Redcoona i ta Twoja ma najlepsze (dla mnie) parametry w stosunku do ceny. Myślę o pojemności, szybkości mrożenia i trzymaniu temperatury w razie awarii prądu. Znaczy jestem bliska kliknięcia ;) i potrzebuję ostatecznego bodźca.
 
 
Hekate811 

Barfuje od: 25.10.2013
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 25 Paź 2013
Posty: 220
Skąd: Lędziny (śląsk)
Wysłany: 2014-10-19, 12:01   

Będę zadowolona jak bezawaryjnie pochodzi dobrych parę lat, bo w końcu jej zadanie to mrożenie ;-)
Ale jakbym miała kupować jeszcze raz to chyba wolałabym dorzucić jeszcze 100zł i kupić model 50l większy (różnica w jednej dodatkowej szufladzie xl), to straszne jak szybko się zapełnia :-x

edit
Aaa jeszcze mi się przypomniało, warto poszukać w necie jakichś kodów rabatowych. Tym sposobem oprócz oszczędności na dostawie (promocja sklepu) utargowałam jeszcze na kuponie 50zł, niby niewiele ale zawsze :mrgreen:
 
 
agnieska 

Barfuje od: 5 lat
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 09 Lis 2013
Posty: 54
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-10-19, 12:32   

Dzięki :-) Ty masz trzy psiaki do wykarmienia, prawda? U nas jest jeden, tygodniowo schodzi ok. 7kg mięsa, więc to 198l będzie akurat.
 
 
Hekate811 

Barfuje od: 25.10.2013
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 25 Paź 2013
Posty: 220
Skąd: Lędziny (śląsk)
Wysłany: 2014-10-19, 15:04   

Z tego co widzę twój pies barfuje już co najmniej 5 lat więc zaopatrzenie i różnorodność masz ogarniętą, więc pewnie ilościowe zapotrzebowanie masz już wypracowane ;-)
U mnie zdarza się że mam dużo mięsa jednego rodzaju na raz coby wyjazd autem się kalkulował. Zresztą nawet wygodniej mi jest robić większe zapasy co jakiś czas. I jakoś to miejsce szybko się ulatnia, zwłaszcza gdy trafią się okazje sezonowe które nie wiadomo kiedy znów się powtórzą :-P
Faktycznie u mnie trójca, choć obecnie tylko mniejsza dwójka na mięchu więc też 1kg dziennie idzie. U trzeciego chcę wracać, tylko on problematyczny się zrobił i mało co toleruje, co dodatkowo robienie okazyjnych zapasów wymusza :roll:
 
 
agnieska 

Barfuje od: 5 lat
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 09 Lis 2013
Posty: 54
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-10-19, 16:26   

Kolejny weterynarz straszy mnie chorobami, które pies może podłapać z nieprzemrożonego mięsa :roll: i to jest główny powód. A trochę szkoda mi tych mięsnych okazji. I jeszcze fajnie by było zrobić zapasy na zimę, owocowe mrożonki potrafią sporo kosztować. A teraz mamy dwie półeczki nad lodówką :-|
 
 
filka 


Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 31 Mar 2014
Posty: 144
Wysłany: 2014-11-21, 10:08   

Dziewczyny potrzebuję opinii o samych zamrażarkach pod zabudowę. Jak się sprawdzają, czy w ogóle warto kupić? Niedługo będę zmieniać zabudowę w kuchni i planuję kupić lodówko-zamrażarkę i samą zamrażarkę. Mam dwie dziewczyny do wykarmienia, BARFa u nas schodzi ponad 1kg dziennie. Teraz nawet zapasów za dużych nie mogę zrobić :-/
 
 
 
doradora 

Barfuje od: 09.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 09 Cze 2014
Posty: 1593
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2014-11-21, 10:38   

chcesz kupić zamrażarkę podblatową, czy taką dużą?
jakoś nie widzę w kuchni mieć dwóch takich wielgachnych "szaf" chociaż to pewnie zależy od gabarytów kuchni ;)

ja jestem zdania, że sprzęt do zabudowy jest robiony trochę "na siłę" i ma gorsze parametry, bardziej się grzeje i bardziej grzeje okoliczne szafki
ale to mój pogląd poparty tylko własnymi obserwacjami

swoją drogą wizualnie też bardziej mi się podoba lodówka, niż szafka która udaje że lodówką nie jest ;)

a! i tak na marginesie, nie daj sobie wmówić, że lokalizowanie piekarnika koło lodówki to super pomysł, bo te nowoczesne piekarniki, to ciepło puszczają tylko do przodu - to g***o prawda
 
 
filka 


Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 31 Mar 2014
Posty: 144
Wysłany: 2014-11-21, 10:50   

doradora, dzięki :kwiatek: zamrażarkę bym zabudowała pod blatem a lodówka to będzie lodówka ;-) Też nie jestem zwolenniczką zabudowy lodówki. Myślałam nad kupnem lodówki takiej dużej, która ma słupek z zamrażarką po jednej stronie a po drugiej lodówka. Ale jak zobaczyłam pojemność zamrażarki w sklepie :hair: :hair:
 
 
 
Nina_Brzeg 


Barfuje od: 10.2013r
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 33
Dołączyła: 26 Wrz 2013
Posty: 862
Skąd: Brzeg
Wysłany: 2014-11-23, 19:54   

filka napisał/a:
Myślałam nad kupnem lodówki takiej dużej, która ma słupek z zamrażarką po jednej stronie a po drugiej lodówka. Ale jak zobaczyłam pojemność zamrażarki w sklepie :hair: :hair:

Śmiech na sali. Mój brat taką ma. Lodówka olbrzymia a miejsca w niej jest mniej niż w naszej zwyczajnej lodówce. Już dwa razy im się psuła, lodówka kupiona 3 lata temu ;-)
Za to widziałam o wiele lepszą, też taką podwójną ale cała góra to była lodówka (bez przedziałka więc miejsca naprawdę dużo) a cały dół zamrażarka - tutaj już dzielone, po 3 szufladki z każdej strony. Strasznie mi się podobała.
Znalazłam, to był Sharp 5000 SJ-F73PESL
_________________
Ze mną Brzeskie Koty Mięsożerne: Mefisto, Mia, Manga, Bambo, Nyks, Hades i Gizmo. [*] Maura [*][*Mocca[*]
Tymczaski: Krówka, Odra i Bruno.
Fundacja Brzeskie Koty
 
 
Tufitka 
Ekspert

Barfuje od: 17.02.2013
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 21 Sty 2013
Posty: 3006
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-11-23, 21:18   

Nina_Brzeg napisał/a:
Znalazłam, to był Sharp 5000 SJ-F73PESL
ja ją wyczaiłam już jakiś czas temu, ale jeszcze muszę pomyśleć jak ją zmieścić w kuchni.
_________________
„Im bardziej poznaję ludzi, tym bardziej kocham zwierzęta.”
George Bernard Shaw
 
 
Nina_Brzeg 


Barfuje od: 10.2013r
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 33
Dołączyła: 26 Wrz 2013
Posty: 862
Skąd: Brzeg
Wysłany: 2014-11-23, 21:28   

Tufitka napisał/a:
Nina_Brzeg napisał/a:
Znalazłam, to był Sharp 5000 SJ-F73PESL
ja ją wyczaiłam już jakiś czas temu, ale jeszcze muszę pomyśleć jak ją zmieścić w kuchni.

My mamy w domu dwie lodówki i taka byłaby idealna zamiast nich. Ale jej cena...
_________________
Ze mną Brzeskie Koty Mięsożerne: Mefisto, Mia, Manga, Bambo, Nyks, Hades i Gizmo. [*] Maura [*][*Mocca[*]
Tymczaski: Krówka, Odra i Bruno.
Fundacja Brzeskie Koty
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne