BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Nikuś również BARFuje!
Autor Wiadomość
akaimajo 


Dołączyła: 24 Wrz 2014
Posty: 12
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-11-12, 22:21   Nikuś również BARFuje!

Cześć wszystkim! Na barfnyswiat trafiłam z facebookowej grupy Koty. Miałam małe problemy z logowaniem, ale ostatecznie się udało i... zaczęliśmy dzisiaj jeść surowe mięso!

Pojechałam trochę z grubej rury, bo dałam mu 300 gram serc indyczych, a na kolację gryzie sobie niedużą kość wołową, a wszędzie napisane, żeby ostrożnie zacząć od żwaczy. Ale jedyny żołądek, jaki udało mi się kupić to również indyczy. W sumie nie wiem czemu zaczęłam od serc, skoro jakiś żołądek mam, ale zdaje się być zadowolony, a co z tego wyniknie to zobaczymy.

Dlaczego zainteresował nas BARF?
Niki ma 9 lat. Niedługo po przygarnięciu i leczeniu dostał ataków padaczkowych. Przez to nie został wykastrowany. Miał wtedy około 2 lat. Teraz, niestety zaczęły się problemy z pęcherzem i prostatą, więc weterynarz sugeruje kastrację. Znam wszystkie za i przeciw, ale boję się komplikacji ze względu na padaczkę właśnie.

Dość mnie zainteresowały teorie, jakby dzięki diecie BARFowej poprawiała się jakość życia psów padaczkowych, a czasami nawet ataki ustępowały! Znacie takie przypadki?

pozdrawiamy serdecznie i prosimy o wspieranie w żywieniu! :)
 
 
 
Lena06 


Barfuje od: 28.07.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Lip 2014
Posty: 1292
Wysłany: 2014-11-12, 22:41   

Przede wszystkim chodzi o żołądki przeżuwaczy, czyli np. wołowe albo baranie :-P Ale spokojnie, od żołądków zaczynać nie trzeba. Można np. od jednego rodzaju mięsa przez jakiś czas. Jak widzę zaczęłaś od żarła, które powinno być wprowadzone prawie na końcu w początkowym etapie przygody z barfem. Generalnie robimy tak: 1. mięso jednego gatunku 2. wprowadzanie gatunków mięsa innych zwierząt 3. Podroby 4. chrząstki / kości 5. wątróbka.
Nie każdy pies jest delikatny i u Twojego nie muszą występować problemy, ale generalnie polecałabym trochę spokojniejsze podejście do tematu, bo może zamiast jednego kroku w przód będziesz musiała zrobić ze 3 w tył...

Życzę powodzenia!
 
 
Nazar 

Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 38
Dołączył: 23 Paź 2014
Posty: 172
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-11-14, 15:59   

Cześć, życzmy owocnego korzystania z forum! :-) Co do rozpoczynania BARFa od żołądków - nie ma takiej konieczności, ja oba moje psy przestawiłem bez ich podawania, bo nie miałem wtedy do nich dostępu. Nie mam porównania z własnego doświadczenia, więc nie powiem, która metoda jest lepsza, ale Sunny i Czarek bez jakichś ekscesów się przestawili :-)
 
 
 
akaimajo 


Dołączyła: 24 Wrz 2014
Posty: 12
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-11-14, 16:05   

Właśnie, albo słabo szukam, albo nie jest nigdzie napisane od jakiego mięsa należy zaczynać. Wszędzie tylko o tych żołądkach... A widzę, że dość intensywnie reaguje na ilość białka, więc co robić? Najpierw wołowinka i cielęcinka? :/
 
 
 
Lena06 


Barfuje od: 28.07.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Lip 2014
Posty: 1292
Wysłany: 2014-11-14, 21:04   

Ja zaczynałam od wołowiny (tak mi doradzono) :)
Aczkolwiek nie mam psa chorego, tym bardziej na epilepsję, dlatego ciężko jest doradzić...
A czy to na pewno reakcja na białko? A co np. psiak dostawał do jedzenia wcześniej?
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2014-11-15, 12:05   

Witam serdecznie :kwiatek:
akaimajo napisał/a:
Wszędzie tylko o tych żołądkach...
...pomiń i się nie koncentruj, na naszym Forum jest sporo tematów, które wymagają korekt.
Autorzy tej diety nie wskazują na jej bezwzględną konieczniość w stosowaniu.
Sa rózne drogi wchodzenia w BARF, wszystko zalezy od okoliczności. Czy pies jest zdrowy, młody, czy starszy, czy ma wrazliwy żołądek...i wiele innych.
W kazdej sytuacji i tak my najlepiej znamy swojego pupila i bez pospiechu mozemy ocenic co mu słuzy, a co szkodzi.
Nie rzucajmy zwierząt na "głeboka wodę" jesli były do tej pory karmione wyłącznie chrupami, bo rewolucje gotowe wcześniej czy później. Podchodź do wszystkich rad z duzą rezerwą.
  Zaproszone osoby: 2
 
akaimajo 


Dołączyła: 24 Wrz 2014
Posty: 12
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-11-16, 17:34   

Dziękuję serdecznie za rady.

W dziale dla chorych piesków w poście o epileptykach była o tym wzmianka. Do tej pory jadł 400g animondy wołowej i 86g Magnusson Meat & Biscuit Adult. A przed tym.... chappi :oops:

Jednak niejednokrotnie dostawał a to kawałek jabłuszka, a to trochę białego sera, to znów kurczaczka, kawałek piersi itp.
 
 
 
akaimajo 


Dołączyła: 24 Wrz 2014
Posty: 12
Skąd: Kraków
Wysłany: 2014-11-16, 23:12   

Dobra, zrobiliśmy sobie szczegółowe wyliczenia. Nie wiem gdzie to pisać, więc po prostu piszę w naszym wątku, żeby mi się nie zgubiło.

dzienna i tygodniowa dawka:
12kg*2%=240gx7=1680g


Produkty pochodzenia roślinnego: 20%
240*20%=48g*7=336g

warzywa 75%
48*75%=36g*7=252g

owoce 25%
48-36=12g*7=84g

produkty pochodzenia mięsnego: 192g*7=1344g

mięso 50% = 96g*7=672g
żwacze 20% = 38g*7=266
podroby 15% = 29g*7=203
kości/chrząstki 15% = 29g*7=203g


Przykładowy jadłospis:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne