BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Dzień Dobry
Autor Wiadomość
sheba_blue 

Dołączyła: 28 Lut 2015
Posty: 11
Wysłany: 2015-02-28, 14:08   Dzień Dobry

Witam Wszystkich na forum :)
Obecnie mam koteczkę 10 letnią, która nazywa się Malutek. Przez całe jej życie była karmiona puszkami i suchym. W zeszłym roku przeszła operację wycięcia listwy sutkowej ale przed zabiegiem wyszło w badaniach, że ma podwyższone wyniki wątrobowe. Od tej pory je tylko gotowane mięsko (kurczak, indyk, kaczka) gotowanej wołowiny nie lubi. Teraz myślę, że mogłabym wdrożyć surowe jedzenie, tym bardziej, że w kwietniu do mojego domu dołączą dwa kociaczki rosyjskie niebieskie, które w swoim domku jedzą surowe mięso. Więc jest okazja i czas by czegoś więcej dowiedzieć się o tzw. barfowaniu. Przyznaję, że trochę przeraża mnie to odmierzanie i dawkowanie suplementów i pewnie długo pozostanę na etapie przygotowywania prostych dań ale myślę, że i tak warto dla zdrowia naszych pupili.
 
 
scarletmara 


Barfuje od: 01.11.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 06 Lis 2012
Posty: 1419
Skąd: LUBLIN
Wysłany: 2015-02-28, 14:33   

sheba fajnie, że dołączyłaś. Dobrze sie słucha takich opowieści o kotkach, które już od malutkiego są karmione mieskiem i nowy właściciel też chce takie karmienie kontynuować :)

A o odmierzanie nic sie nie martw tu na forum dużo leniuchów jest (ze mną w czołówce) i antytalentów kuchennych (takich jak ja albo i "lepszych" ode mnie), którzy mimo tego dają radę to i Ty dasz.

Ja nawet ostatnio z tego całego lenistwa porobiłam sobie na zapas mieszanki samych supli potrzebnych na 1kg najczęściej uzywanego przeze mnie mięska i mam gotowce na nabliższe 3 miesiące :) nic tylko zmielić miesko i wymieszać z gotowym mixem.
 
 
sheba_blue 

Dołączyła: 28 Lut 2015
Posty: 11
Wysłany: 2015-02-28, 18:18   

Na początek mam pytanie czy mogę zamrozić samo mięso np. piersi kurczaka, podudzia kurczaka i wołowinę i żółtko a przy podaniu dodać pastę witaminową np. GIMPET. Czy na samym początku barfowania mogę tak stosować? Mój kot bardzo lubi taką pastę a zastanawiam się czy będzie jadł z FC.
 
 
EdytaG. 

Barfuje od: 2005
Udział BARFa: 75-90%
Dołączyła: 02 Lut 2015
Posty: 67
Wysłany: 2015-03-01, 03:18   

Nie jestem fachowcem , ale pasta raczej odpada . Po co chcesz dawać FC - moje to od razu symbolicznie zakopują możesz jej barf obrzydzić . Zacznij od niewielkiej ilości surowego mięsa z dodatkiem drożdży , mielonych skorupek , soli niejodowanej i wody. Zastąp tym jeden posiłek lub podaj jako przekąskę . Drożdże kupisz w sklepie ze zdrową żywnością a skorupki bez problemu sama zmielisz . Później możesz dodać do mięska i dodatków trochę żółtka , oczywiście jak kotka będzie chciała jeść surowe . W pierwszej kolejności kup taurynę , bo jej braki są nawet w dobrym gatunkowo mięsie a pewno i w gotowych karmach też . Koniecznie trzeba ją podawać , trochę trudno się rozpuszcza . Powoli skompletujesz suplementy i będziesz uzupełniać posiłki . Ja nie radzę przechodzić na barf od razu ale systematycznie zastępować posiłki z gotowej karmy . W ciągu ok.2-ch tygodni można bezpiecznie dla przewodu pokarmowego kotka zmienić sposób żywienia . Nie zaszkodzi wspomóc jelita / chore od gotowych karm / bakteriami , w całym okresie zmiany sposobu żywienia .
 
 
sheba_blue 

Dołączyła: 28 Lut 2015
Posty: 11
Wysłany: 2015-03-01, 10:04   

No właśnie nie za bardzo chcę podawać FC. Pastę mój kot bardzo lubi i nawet w niej przemycam essentiale forte. Z podawaniem surowizny nie ma problemu bo dzisiaj zjadł ze smakiem surowe żółtko i jedną kostkę surowej wołowiny. Wygląda na to, że nie lubi tylko gotowanej. Qpa była bardzo ładna jeśli można tak powiedzieć. Generalnie chciałabym przejść na naturalne suplementowanie ale muszę to wszystko ogarnąć i dlatego na początek chciałam wykończyć pastę.
 
 
scarletmara 


Barfuje od: 01.11.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 06 Lis 2012
Posty: 1419
Skąd: LUBLIN
Wysłany: 2015-03-01, 11:23   

nie wiem jaką dokładnie masz ta pastę ale sprawdziłam pasty witaminowe GIMPET i coś mi się nie zgadza. W opisie na stronie zooplus jest podane, ze zawiera taurynę ale w skłądzie już nic o taurynie nie ma, więc wygląda jakby tauryny tam nie było a potrzebna kotu bardzo. Poza tym pasta składa się praktycznie w 100% z bliżej nieokreślonych produktów roślinnych :/
W sumie to poza tymi dodanymi witaminami i drożdżami to nie wiadomo ani co ani ile tego w tej paście jest. A czy ilość tych witamin zawarta w paście wystarcza na uzupełnienie zapotrzebowań kota to już byś musiała sobie sprawdzić w kalkulatorze.

Mimo wszystko jednak FC czy TCpremix czy easybarf byłyby lepsze szczególnie, że skoro tej pasty nie ma sensu podawać na dłuższą metę to chyba nie ma też sensu kota do niej przyzwyczajać bo się jeszcze okaże, że potem bez niej nie będzie chciał wcale mięska jeść.

edit: a to essentiale forte to w jakim celu podajesz ?
 
 
sheba_blue 

Dołączyła: 28 Lut 2015
Posty: 11
Wysłany: 2015-03-01, 12:07   

GimPet Taurine Paste http://animalia.pl/produk...-kotow-50g.html
essentiale forte wspomagająco wątrobę - nieznacznie podwyższony poziom wyników. Vet kazał podawać lekkostrawne jedzenie.
 
 
scarletmara 


Barfuje od: 01.11.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 06 Lis 2012
Posty: 1419
Skąd: LUBLIN
Wysłany: 2015-03-01, 12:34   

nadal mi się nie podoba bo w sumie niczym si nie różni od tej witaminowej specjalnie.
A jeśli chodzi o taurynę to trochę jej tam chyba mało: 6,6g. tauryny w kg pasty :shock: to raczej zapotrzebowania kota na taurynkę nie pokryje skoro ja na kg mięsa daję 2g. czystej tauryny, to ty byś tej pasty musiała dać 300g. na każdy kg mięsa czego oczywiście zrobić nie można w żadnym wypadku.

edit: a co do tego essentiale forte to ja się może na leczeniu kotów ni znam ale to jest produkt sojowy i na moje oko to chyba dla kota nie bardzo się nadaje. Może któraś z dziewczyn poleci Ci coś lepszego? Albo w wątku wątrobowym ewentualnie w ziołolcznictwie poszukaj co dziewczyny stosują na wątrobę.
 
 
sheba_blue 

Dołączyła: 28 Lut 2015
Posty: 11
Wysłany: 2015-03-01, 13:46   

Ok, to tylko wykończę to co mi pozostało i zakupię taurynę i easy barfa. Czy można gdzieś ją kupić w PL bo na all nie ma.
 
 
scarletmara 


Barfuje od: 01.11.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 06 Lis 2012
Posty: 1419
Skąd: LUBLIN
Wysłany: 2015-03-01, 15:21   

taurynę czy easy barfa ? Taurynę można przez internet na pewno w różnych sklepach zoo. Na Allegro też jest jako suplement dla sportowców tylko musisz szukac takiej bez dodatków 100% tauryny.
Zajrzyj do działu BARFNe zaopatrzenie tam dziewczyny podają namiary co gdzie kupić.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne