BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
witam serdecznie :)
Autor Wiadomość
rzaba1987 


Barfuje od: 3 lat
Wiek: 36
Dołączyła: 11 Lut 2015
Posty: 6
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-02-12, 11:24   witam serdecznie :)

Witam wszystkich:)
Jestem po raz pierwszy na tego typu forum. Mam mojego kota od malego, kot jest domowy, praktycznie nie wychodzi poza dom chyba ze ze mna na smyczy. Po kastracji przybral na wadze (moja wina, zle zarlo) teraz doszedl do 6.5 kg. Ma juz 1.5 roku. Dwa dni temu zauwazylam ze chodzi do swojej kupiarni co jakies pol godziny, sikal krwia. Dzisiaj rano lecialam do kliniki z probka moczu. Mila pani w angielskiej klinice powiedziala ze albo bakterie w moczu albo krysztalki w pecherzu (more likely cristals) wywolane otyloscia lub/i stresem. Tak, moj kot jest bojazliwy. Niestwty ostatnio u mnie w domu byly co tydzien imprezy i bylo glosno (niestety nie mieszkamy u siebie, ja okres studiow mam za soba i calkowicie rozumiem mojego kota ze lubi spokoj i cisze; nic innego tylko sie wyprowadzic-juz niedlugo). Imprezy ucichly zaczal sie problem.
Teodor dostaje sucha i mokra karme ale z powodu krwiomoczu kazali narazie odstawic sucha karme co mojemu kotu sie srednio podoba (lubi sos z saszetek a mieso zostawia na pozniej). No i najlepszym sposobem byloby odchudzic kota. Z ludzmi jest latwiej bo jak rozpisza se diete i cwiczenia to kg same spadaja. Z psem pobiegasz dluzej na dworze i jest git. Ale kot ktory non stop prawie w domu siedzi? Probowalam wszystkiego od karmy light do ograniczania. Potem i tak drapal w szafe bo chcial wiecej. A jak dostaje jedzenie to polowe zostawia w misce na pozniej. Jesli chodzi o jakosc karmy to glownie RC, potem iams, Vet Advanced Nutricion Aproved, James Wellbeloved. Nigdy nie karmilam go Whiskas czy innymi z tanszych rozwiazan.
Czytalam co nie co o tym rozpisaniu diety na wegle tluszcze i bialka ale co robic jak w karmach jest juz wszystko gotowe.
Prosze o pomoc :)
 
 
karolina13 


Barfuje od: 24.12.2014
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 09 Gru 2014
Posty: 95
Skąd: Norwegia
Wysłany: 2015-02-12, 15:10   

Witaj! :-) Wlasnie o to chodzi, ze w karmach jest wszystko gotowe tak jak mowisz i do tego bardzo zle zbilansowane. Chodzi o to, jak poczytasz sobie forum dokladniej, ze koty sa wylacznie miesozerne i powinny jesc wylacznie mieso. W karmach nawet tych drozszych jak poczytasz sklad to zobaczysz ze jest cale mnostwo weglowodanow ktore powoduja tycie, nie tylko zreszta u kotow. Dlatego skoro napisalas na forum o BARFie, zakladam ze chodzi ci po glowie przestawienie kota na BARF, czyli surowe mieso. Sam ten fakt, ze kot nie bedzie jadl wcale weglowodanow spowoduje ze schudnie.

Sueruje zebys przyjrzala sie skladom karm, ktore podajesz i policzyla ilosc weglowodanow. Naprawde oczy z orbit wychodza jak sie to widzi. A RC jest jedna z najgorszych karm niestety, skladem nic nie odbiega od Whiskasa, czy innych jak to mowisz tanszych rozwiazan. Niestety cena nie odzwierciedla jakosci w tym wypadku.

Nie wiem gdzie czytalas o rozpisaniu diety kota na bialka, tluszcze i wegle, bo kot wegli nie powinien dostawac w swoim zywieniu. Najlepsze do bilansowania mieszanki barfowej jest kalkulator i liczydlo. Oba dostepne tu:
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=896
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=213

Na poczatek poczytaj sobie tu:
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=27
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=233
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=269
 
 
situnia 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 18.10.2013
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 14 Paź 2013
Posty: 813
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-02-12, 19:29   

Witamy, prosze pokaż zdjęcia kotka :kwiatek:

Ja jeszcze dodam, że możesz zacząć karmic kota na początek samymi puszkami, tu masz spis tych najlepszych: http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=168
_________________

To jak traktujesz koty decyduje o twoim miejscu w niebie. - Robert A. Heinlein
 
 
rzaba1987 


Barfuje od: 3 lat
Wiek: 36
Dołączyła: 11 Lut 2015
Posty: 6
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-02-12, 22:38   

Hej hej
dzisiaj przyszly wyniki moczu Teodora. Na szczescie brak krysztalkow za to duzo krwi i bialka a mocz bardzo skondensowany. Zalecenie: duzo pic, karma mokra tylko i wylacznie i lek ktory dostal przeciwzapalny.

Ps. Zdjecia wstawie napewno, tylko dajcie mi troche czasu zeby obczaic forum bo jak pisalam, to moje pierwsze;)
 
 
karolina13 


Barfuje od: 24.12.2014
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 09 Gru 2014
Posty: 95
Skąd: Norwegia
Wysłany: 2015-02-12, 23:32   

Masz swietnego weterynarza, pozazdroscic naprawde. Nieczesto sie zdarza zeby zalecali odstawienie suchej karmy zamiast po prostu kupienia weterynaryjnej RC. Trzymaj sie go bo widac ze ma pojecie. Koteczka przestaw na barfa i bedzie dobrze :-D
 
 
rzaba1987 


Barfuje od: 3 lat
Wiek: 36
Dołączyła: 11 Lut 2015
Posty: 6
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-02-13, 00:42   

I powale was wszystkich rewelacyjnoscia kota Profesora Teodora :)
wrzucam zdjecia

taki grubasny jestem heh
najbardziej aktualne


 
 
karolina13 


Barfuje od: 24.12.2014
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 09 Gru 2014
Posty: 95
Skąd: Norwegia
Wysłany: 2015-02-13, 13:48   

Duzy kot chyba z niego jest. I rzeczywiscie troszke mu sie przytylo. :-) Ale nie ma tragedii, dasz rade go nieco odchudzic, tylko odstaw mu te weglowodany przede wszystkim.
 
 
rzaba1987 


Barfuje od: 3 lat
Wiek: 36
Dołączyła: 11 Lut 2015
Posty: 6
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-03-05, 17:36   

hej hej hej!
Dawno mnie nie było. Z nowości mój Teodor przestał dostawać karme suchą, dawalam mu mokrą tych samych producentów, o których pisałam wcześniej. Nie bylo jakichś specjalnych problemów z niejedzeniem. Dzisiaj przyszła mi paczka z Deutschlandu! Otóż zamówilam mojemu kociambrowi nowa karme w puszkach. Znalazłam sklep, który posiada wiekszość z tych firm
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=168
i shipuje do UK (kupiłam Catz Finefood, Grau, Feringa i Terra Faelis).
Otworzyłam pierwszą puszke (najpierw musiałam przetłumaczyć co mój kot będzie jadł).
Kotus polizał polizał i tyle. Obawiam się, że to żarełko jest dla niego za suche, jak pisalam wczesniej w karmie mokrej lubił sosik. Czy jest jakaś mozliwość, żeby mu taki sosik zrobić ( nie wiem kupić sklepowy granulat gravy i rozrobic go w wodzie)?
proszę o pomysły :)
 
 
Lena06 


Barfuje od: 28.07.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Lip 2014
Posty: 1292
Wysłany: 2015-03-05, 17:49   

Hm, a rosołek zwykły może mógłby być? Albo galareta z tego rosołku.
 
 
rzaba1987 


Barfuje od: 3 lat
Wiek: 36
Dołączyła: 11 Lut 2015
Posty: 6
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-03-05, 18:17   

Rosołek sam w sobie średnio :-/ ale moge spróbować galat z niego zrobić. narzie widze, że podjada sobie bez sosu...zobaczymy czy zje calą puszke. Pozdrawiam i dziekuję za pomysł
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2015-03-05, 23:59   

Dolewaj mu do miseczki 20ml ciepłej wody i rozmieszaj z tą puszką, będzie sosik i karma się zrobi bardziej mokra, będziesz miała jedno dopajanie z głowy :mrgreen:
Teodor przepiękny :love: uwielbiam czarne duże koty.
 
 
rzaba1987 


Barfuje od: 3 lat
Wiek: 36
Dołączyła: 11 Lut 2015
Posty: 6
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-03-06, 00:05   

Taak czarne koty maja cos w sobie :love:
Narazie dolewalam mu zimnej ale sprobuje z ciepla. I jak nie ma nic innego w misce to je to co ma. Mamy progres :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne