BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Rude Tollery witają
Autor Wiadomość
Guciek 
BARFny Hodowca


Dołączyła: 17 Lut 2015
Posty: 17
Skąd: Bialobrzegi
Wysłany: 2015-02-18, 13:00   Rude Tollery witają

Tak więc witamy się w składzie ja, czyli Klaudia + 4 Tollerki - Ruda, Zumi, Lays i Effy, generalnie znani jako hodowla Red Hot Chilli's FCI.
Forum podczytywałam jako niezarejestrowany użytkownik, ale ponieważ chciałabym miec dostęp do kalkulatora, postanowiłam się zalogowac. Generalnie, z powodu mojej (typowej i nietypowej jednoczesnie) pracy (kierowca "tira"), co wiąże się z częstymi nieobecnościami, rudzielce pałaszują różnego rodzaju suche karmy - zmieniam co jakiś czas, nie mam jednej konkretnej dla wszystkich. Tak jest po prostu łatwiej domownikom podawać im jedzenie.

Za około 2 tygodnie wybieram się na USG z Effy, żeby sprawdzic, czy pojawią się u nas małe rudzielce w pierwszej połowie kwietnia. I to jest główny powód, dla którego szukam jak najwięcej info. Wymyśliłam sobie, że ten miot odchowam głównie na surowiźnie, a nie na starterze jak zazwyczaj. A jeśli jakimś cudem uda mi się przekonać domowników do wyjmowania i rozmrażania mięsa, to może i całe stado przejdzie na BARFa. Jedynie wielka zamrażarka by się przydała ;-)

Dzisiaj wybrałam się na szybki przegląd mięsa na lokalnym bazarze. Wyniki zadowalające - ludzkiego mięsa multum, ale były też takie ciekawostki z wołowiny jak serca, płuca, wątroby, nerki, języki, kości długiem kości płaskie i miękkie - chyba to łopatka, nawet przełyk o ile dobrze rozpoznałam ;-) Wzięłam płuco, serce i wątrobę, za 5kg zapłaciłam 30zł, a te płaskie kości były po 1zł/szt. Za innymi rarytasami porozglądam się później, jak już się dokładnie obeznam co i w jakich ilościach mi potrzebne.
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4838
Wysłany: 2015-02-26, 11:53   

O, a co tu tak pusto? :-( Nikt nie przyszedł powitać rudzielców....

Serdecznie witamy w BARFnym Świecie :kwiatek: .
I czekamy na jakiś fotoreportaż (wprawdzie w profilu masz linka do strony hodowli ze zdjęciami, ale na Forum kolorowe obrazki są zawsze mile widziane ;-) ).

Życze powodzenia w przechodzeniu na BARF, a w sprawach odchowania miotu na BARFie powinnas znaleźć pomocne informacje w tym dziale: BARFna Hodowla
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
Snedronningen 
Ekspert

Barfuje od: 06/2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 2811
Wysłany: 2015-03-13, 18:32   

Skoro już zauważyłam temat to z chęcią uzyskałabym odpowiedź na moje ulubione pytanie: dlaczego ta rasa?
 
 
 
Guciek 
BARFny Hodowca


Dołączyła: 17 Lut 2015
Posty: 17
Skąd: Bialobrzegi
Wysłany: 2015-03-14, 12:10   

Od 8 lat ta sama i zapowiada sie, ze przez kolejne wiele lat z niej nie zrezygnuje ;-)
Pierwszy raz spotkalam je na obozie agility, wtedy bylam tam uczestnikiem z moim mieszancem. Niedlugo potem zlapalam kontakt z hodowca i pojawila sie w domu 8 miesieczna suka - obecnie ponad 8 letnia Chilli. Nie ukrywam - wybor hodowli to byl impuls, byly psiaki=bierzemy. Dzisiaj na pewno nie podjelabym tak pochopnej decyzji, ale mielismy bardzo duzo szczescia, ze trafila nam sie zdrowa suczka. Zaczelismy jezdzic na wystawy, zrobilismy badania i w koncu padla decyzja o zalozeniu hodowli.
Dla mnie to rasa idealna - nie za maly, nie za duzy, inteligentny, aktywny, kochajacy plywac, aportowac. Uwielbia czlowieka, swietny pies rodzinny. Nawet moj facet, niewiele znajacy sie na psach, poczatkowo nawet nie przepadajacy za nimi, stwierdzil, ze "te psy sa jakies inne, wyjatkowe". No i pozwala im wchodzic czasem na lozko ;-) Szczegolnie urocze i charakterystyczne tollerowe pozy spania niejednokrotnie mnie zastanawialy - jak tak psu moze byc wygodnie? I kolejna rzecz, do ktorej niestety nie wszyscy sa w stanie przyzwyczaic - toller scream ;-)
_________________
http://tollery.eu
 
 
Snedronningen 
Ekspert

Barfuje od: 06/2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 2811
Wysłany: 2015-03-14, 12:43   

Guciek napisał/a:
toller scream ;-)
Proszę o wyjaśnienie.
 
 
 
Guciek 
BARFny Hodowca


Dołączyła: 17 Lut 2015
Posty: 17
Skąd: Bialobrzegi
Wysłany: 2015-03-17, 10:55   

Snedronningen napisał/a:
Guciek napisał/a:
toller scream ;-)
Proszę o wyjaśnienie.


To najlepsze wyjasnienie: https://www.youtube.com/watch?v=p0v2pjbgGK4
_________________
http://tollery.eu
 
 
Lena06 


Barfuje od: 28.07.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Lip 2014
Posty: 1292
Wysłany: 2015-03-17, 11:14   

Wow, cóż za dźwięki :shock: :mrgreen:
 
 
nenya 


Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 35
Dołączyła: 30 Sty 2012
Posty: 130
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2015-03-17, 11:27   

Witamy tollery! :) Cudne rudzielce :)
_________________
Na blogu - recenzja Chuckit Amphibious Duck Diver :)
 
 
Snedronningen 
Ekspert

Barfuje od: 06/2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 03 Cze 2013
Posty: 2811
Wysłany: 2015-03-17, 11:57   

Guciek, powiem Ci tak... mnie się te dźwięki podobają i mógł by mi tak pies śpiewać. :love:
 
 
 
nenya 


Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 35
Dołączyła: 30 Sty 2012
Posty: 130
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2015-03-17, 13:32   

O panie to moja aussiczka ma toller scream, i sprawia on, że krew we mnie wrze, a skóra odchodzi płatami od mojego ciała. Brrrrr nienawidzę tego dźwięku - oznacza on u niej skrajną histerię :twisted:
_________________
Na blogu - recenzja Chuckit Amphibious Duck Diver :)
 
 
Guciek 
BARFny Hodowca


Dołączyła: 17 Lut 2015
Posty: 17
Skąd: Bialobrzegi
Wysłany: 2015-03-20, 16:21   

W pewnych sytuacjach te dzwieki bywaja nie do zniesienia, ale generalnie mi nie przeszkadzaja, bo wystepuje tylko w sytuacjach maksymalnego nakrecenia. Sasiedzi maja nieco inne zdanie :twisted:
_________________
http://tollery.eu
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne