BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Cześć Wam :)
Autor Wiadomość
Gryzuliusz 


Barfuje od: 03.04.2015
Wiek: 33
Dołączyła: 03 Kwi 2015
Posty: 1
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-04-04, 16:13   Cześć Wam :)

Cześć Wam :) Nazywamy się Zula i Lazer :) Jesteśmy dwoma sfinksami (Don Sphynx/Donskoy) :)
Zula ma niecałe 2 (za 2 miesiące stuknie 2 :)) lata, Lazer zaś ponad rok (rok i miesiąc :)) :) Oba są po zabiegu kastracji.
Od dawna chcemy przejść na BARFA, oba koty jadłyby tylko surowiznę, kręcą nosami na puchy... Myślałam, że nie lubią mięsa, ale odkąd przestałam płukać pod kranem przed podaniem zupełnie im się odmieniło. Myślimy o Barfie z dwóch przyczyn, pierwszą jest zdrowie- choć to dieta wysokobiałkowa, i weterynarz "martwi się " o nerki, to sfinsky i tak potrzebują takiej diety by zachować ciepło, z drugiej strony chcemy by jadły chętnie i pełnowartościowo- z chęciami nie mamy problemu, z wartościowością trafiliśmy chyba pod doskonały adres :) Drugą kwestią jest waga kotów, Gryza waży normalnie, Lazer zaś zaczyna przybierać kształty Jabby z Gwiezdnych Wojen... Z tego, co rozumiem po wszystkim co przeczytałą w internecie, dieta BARF da mi możliwość kontroli wagi ciała u kotów większą niż przy podawaniu puszek- poprawcie mnie jeśli się mylę...
Pewne pytania już się pojawiły, udało mi się poszukać odpowiedzi, więc nie będę zaśmiecała, ale kilka pytań na początek mam: czytałąm poradnik na kocim świecie, rozumiem, że dieta BARF nie różni się niczym dla sterylizowanych i niesterylizowanych kotów?
Zanim się wdrożę w suplementację i te kalkulatory i liczenie i w ogóle, postanowiłam skorzystać z gotowych suplementów Felini Complete i dodatkowo dodawać tauryny. Czy czegoś jeszcze powinnam dodawać? Czy rasa kota- tu właśnie sfinks- jest ważna przy ustawianiu posiłku (pytanie zabrzmiało... wiem. Spodziewam się że jest ważna- przy karmach suchych musiały być wysokobiałkowe- ale BARF jest chyba ogólnie wysokobiałkowy?) jeśli są jakieś specjalne wskazania/przeciwwskazania to byłabym bardzo wdzięczna za podzielenie się informacją :)
Jak widzicie- jeszcze błądzimy, dopinamy szczegóły, zapisujemy, sprawdzamy- dzięki Wam, że przyjeliście nas do grona :)

Pozdrawiamy Gryza I Lazer :)
_________________
"...Śmierć zastanowił się przez chwilę. - KOTY, stwierdził w końcu. KOTY SĄ MIŁE."
 
 
krzysztof1988 

Dołączył: 01 Sty 2015
Posty: 20
Skąd: Oświęcim
Wysłany: 2015-04-04, 16:38   

fajne te dwie szkarady :)
 
 
HoWaKo 


Barfuje od: 01.2015
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 07 Lut 2015
Posty: 267
Skąd: Zamość
Wysłany: 2015-04-04, 23:17   

Witajcie :kwiatek: Już kocham Twoje sfinksiaki, marzę o takich cudach na jawie i śnie :love:

Mam wykastrowanego kocura i korzystam z gotowych przepisów - je mniej niż przewidziane ilości na dzień, ale on dojada "na mieście". W każdym razie nie tyje, ale też i nie mizernieje (a od razu po zabiegu i chrupach nabrał tłuszczu).
Co do pytania odnośnie FC, to w szczególności przydałaby się dodatkowo tauryna, ale najlepiej poczytaj ten wątek:
Felini Complete

Miziamy za uszkami :mrgreen:
_________________
BARFny tercet egzotyczny: Honor-Wandysław-Kokoska :mrgreen:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne