BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Bogini Bastet BARFuje :)
Autor Wiadomość
Fayolka 

Barfuje od: 26.09.2014
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 34
Dołączyła: 12 Kwi 2014
Posty: 60
Skąd: Bydgoszcz/Wroc
Wysłany: 2015-04-23, 02:25   

Iowa, :mrgreen:

My się tak tylko "przypominamy" króciutkim filmikiem, który nagrałam chwilkę temu. 4 minuty naszej miłości :love: I tak sobie skopiuję z mojego fejsa:
Tak kochają Peterbaldy :love: Moja Bastet. Kot, którego nie możesz nie całować. Kot, który zawsze chce być jak najbliżej ciebie. Kot, dla którego przenosisz się z laptopem z biurka na podłogę, żeby mógł wygodnie leżeć tuż przy twojej twarzy. Kot, który czasem irytuje swoją nachalnością i potrzebą bliskości, ale któremu nie możesz odmówić. Kot idealny. Kocham całym sercem :kiss:
:arrow: https://www.youtube.com/watch?v=cjPri7bIxl8
Oczywiście dalej BARFujemy na całego, bez żadnych przykrych niespodzianek. Bastet chętnie zjada mieszanki, choć chętniej pałaszuje "czyste mięso" :mrgreen:
 
 
RosieChi 


Barfuje od: 17.04.2015
Dołączyła: 31 Mar 2015
Posty: 65
Wysłany: 2015-04-23, 07:48   

:love: Jakbym widziała siebie i swojego... psa :mrgreen:
 
 
gerda 


Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1576
Skąd: podlaskie
Wysłany: 2015-04-23, 10:48   

Cudna jest :love: , ale jakoś tak mi jej szkoda, że nie ma futra :roll:
 
 
Fayolka 

Barfuje od: 26.09.2014
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 34
Dołączyła: 12 Kwi 2014
Posty: 60
Skąd: Bydgoszcz/Wroc
Wysłany: 2015-04-23, 14:31   

RosieChi, niemal w każdym opisie tej rasy można wyczytać, że Peterbaldy (i inne nagusy) mają dużo z psa. Choć ostatnio wielu właścicieli kotów różnych ras pisze, że ich koty zachowują się jak psy i zaczyna mnie to już trochę irytować (nie znam przedstawicieli każdej z ras, ale o ile do MaineCoona czy Norweskiego jeszcze pasuje mi takie zachowanie, to gdy ktoś pisze, że Persy są jak psy, to nie wiem, co mam myśleć), bo to chyba żaden komplement dla kota, ani zaleta dla rasy, że ma "psi charakter" :roll: Jak ktoś się decyduje na kota, to raczej zależy mu na kocim charakterze (nam akurat nie, ale my to my) :D
Jednakże Peterbaldy (a przynajmniej nasza Bastet) ma kilka "psich" cech- chodzi krok w krok za człowiekiem (ale to chyba niepotrzebnie jest podciągane pod psią cechę, bo wiele kotów tak robi, gdy ma dobry kontakt ze swoim opiekunem), jest bardzo kontaktowa, wręcz upierdliwa i merda ogonem, gdy jest zadowolona (gdy jest wkurzona też :lol: ), przychodzi na zawołanie (na cmokanie, nie "kici-kici"), pod warunkiem, że akurat nie śpi. Jest w tych kotach coś z psa, ale jednak więcej z kota :mrgreen: Z całą pewnością różni się od mojego dachowca, choć Remont też ma dość psią cechę- gdy idzie się na spacer z psem, to on biegnie obok ;-)
gerda, rozumiem ;-) Ale zapewniam, że jej to w niczym nie przeszkadza, bo ma u nas w mieszkaniu tropikalne temperatury, już teraz 3 kocyki do swojej dyspozycji i parapet, na którym ładuje się energią słoneczną :lol:
 
 
Lena06 


Barfuje od: 28.07.2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 21 Lip 2014
Posty: 1292
Wysłany: 2015-04-23, 14:46   

Fayolka napisał/a:
merda ogonem, gdy jest zadowolona (gdy jest wkurzona też :lol: ), przychodzi na zawołanie (na cmokanie, nie "kici-kici"), pod warunkiem, że akurat nie śpi. Jest w tych kotach coś z psa, ale jednak więcej z kota :mrgreen: Z całą pewnością różni się od mojego dachowca, choć Remont też ma dość psią cechę- gdy idzie się na spacer z psem, to on biegnie obok ;-)

A merdanie ogonem przez kota to nie jest jego normalne zachowanie? Mój kot zawsze macha ogonem jak się cieszy i oczywiście jak jest zły też, różnią się jednak te machania częstotliwością. Mój również kici kici nie rozumie, tylko na imię przychodzi. A chodzenie z psem na spacery to też norma ;-) Zarówno u mojego, jak i wielu innych kociszy, np. sąsiadka dokarmiająca koty prawie-dzikuski, zawsze ma towarzystwo. Prócz dwóch psów, idzie za nią z sześć kotów. ;-)
Myślę, że sporo jest takich psich kotów i kocich psów, niezależnie od rasy. ;-) Mamy nawet podobny wątek: http://www.barfnyswiat.or...er=asc&start=15

A tak w ogóle, filmik przesłodki :-)
 
 
Jinx the Cat 


Barfuje od: próbuje...
Wiek: 61
Dołączył: 21 Gru 2014
Posty: 183
Skąd: Bawaria
Wysłany: 2015-04-23, 21:14   

:kwiatek:
Fayolka napisał/a:
Kot, którego nie możesz nie całować. Kot, który zawsze chce być jak najbliżej ciebie. Kot, dla którego przenosisz się z laptopem z biurka na podłogę, żeby mógł wygodnie leżeć tuż przy twojej twarzy. Kot, który czasem irytuje swoją nachalnością i potrzebą bliskości, ale któremu nie możesz odmówić.
A wiesz ze persy podobne calkiem sa??? przynajmniej Jinx... ;-) tez uwielbia przytulanie i calowanie (pomimo dluuugich wlosow :lol: ) i nawet noszenie na rekach...tylko moja druga polowa ma potem ubaw,gdy musze jego wlosy z brody wyczesywac... :mrgreen: Jinx chyba tez ma ubaw... :mrgreen: :mrgreen: A Wasz filmik boski!!!! :love:
_________________
Koty to lepsi ludzie !
 
 
Fayolka 

Barfuje od: 26.09.2014
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 34
Dołączyła: 12 Kwi 2014
Posty: 60
Skąd: Bydgoszcz/Wroc
Wysłany: 2015-04-23, 23:40   

Lena06, dlatego myślę, że nie są to typowo psie cechy i błędem jest pisanie niemal o każdej rasie, że ma psi charakter :) Bo jakby tak się przyjrzeć, to wiele kotów, niezależnie od rasy, ma jakieś "psie" zachowania, które przecież są jak najbardziej kocie :mrgreen:
Jinx the Cat, ja poznałam bliżej jednego Persa (Panią Pers) i ona jest bardzo spokojna, wręcz wycofana. Czasem uda mi się ją pogłaskać, ale zwykle się chowa albo siedzi poza zasięgiem ludzkich rąk, na jakiejś półeczce wysoko :lol: Bastet przy niej ma ADHD, bo nie dość, że wita gości (nie wszystkich i nie zawsze, bo przecież np. śpi i nie słyszy, że ktoś przyszedł), to jeszcze sprawdza im torby i torebki :-P
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2015-04-24, 00:00   

Fayolka :kwiatek:
Jak mi ktoś jeszcze raz powie, że koty nie umieją kochać to mu najpierw pokaże Twój filmik a potem palnę w łeb (z całą łagodnością) oczywiście. Mój Dragonek (NFO) malutki, to taki miłośnik... bez godziny miziania, całowania, drapania, noszenia na rękach nie ma dnia, będzie za mną chodził i domagał się...a jak nie mam czasu to się wszystkim skarży na około, że się pani nim nie zajęła. Zresztą muszę mieć czas dla wszystkich, bo każdy ma swoją porę. Bardzo sobie cenię te chwile, wlewają w moją duszę spokój, odganiają smutki i sprawiają, że chce się żyć... :mrgreen: :love:
 
 
Jinx the Cat 


Barfuje od: próbuje...
Wiek: 61
Dołączył: 21 Gru 2014
Posty: 183
Skąd: Bawaria
Wysłany: 2015-04-26, 09:52   

Fayolka, :kwiatek: ,Jinxy tez juz teraz jest zrownowazony,ale ma juz 8,5 roku,i nie zawsze tak bylo,o nie...to juz i pare kwiatkow,i nawt skorzana kanapa tez stwierdzily... :mrgreen: ( z drugiej strony dobrze ze skorzana,przynajmniej nitek nie wyciaga podczas galopad w te i wewte po qoopie :mrgreen: ... ;-) ) A jesli chodzi o przytulanie i glaski to musze byc ludzie ktorych zna,do innych ma dystans...chociaz jak i Bastet czesto penetruje torebki :lol: ale do mnie,mojej drugiej polowy i córki to -jesli chodzi o przytulanie to nie ma zmiluj - kota chce,kota musi dostac... :-P ale na kolana wchodzi moze raz w roku-nie lubi, za to kladzie sie obok,cielesny "full contact" musi byc i "traktorzy" ile wlezie.. :love: .Tyle ze Karo ma dwa wlasne puchatki od 1,5 roku i czasem zapach mu nie pasuje...Niestety nie ufamy kociakom w sprawie poznania sie,bo 1-to trzeba by neutralnie zrobic,a nie za bardzi jest gdzie,i tu i tam ktos jest u siebie panem sytuacji,i 2 - "kuzyni" Jinxa nie daja sobie obciac pazurkow,tak ze jeszcze w razie draki mogloby sie cos narobic...tym bardziej ze sily sa nierowne - 2 na 1... ;-) a gdy za szyba na tarasie widac jakiegos przechodzacego obcego kota,to Jinx startuje z takim gluchym warczeniem i szybkoscia swiatla,ze malo szyby nie rozbije...i jest mu wszystko jedno co na drodze czy stole stoi...co stoi to leci na boki... :lol: tak ze chociaz normalnie to "kota-pieszczota",tez mu na 100% nie ufam w takiej sytuacji... :confused:
_________________
Koty to lepsi ludzie !
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne