BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
L-karnityna
Autor Wiadomość
Bonsai 


Barfuje od: 2009
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 10 Lis 2011
Posty: 162
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-10-30, 19:54   L-karnityna

Czy to prawda, że l-karnityna może pomóc psu spalić tkankę tłuszczową? Zastanawiam się nad zakupem tego preparatu dla Piegusa, ale nie wiem czy jest sens, bo opinie na temat wpływu karnityny na metabolizm u psów są podzielone...

L-karnityna podobno wpływa pozytywnie na serducho (ale z tym Piegus nie ma problemu), a w przypadku młodych psów również zapobiega skurczom mięśni i wpływa pozytywnie na stawy (ale Piegus młody też nie jest - ma już 7 lat).

No i ostatnie pytanie - czy na rynku jest dostępny ten suplement w formie innej niż tabletki?
 
 
isabelle30 
Ekspert

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 2612
Wysłany: 2012-10-30, 20:12   

Po pierwsze wpływ na serce dobroczynny l- karnityny przydaje się wszystkim psom - zawsze lepiej zapobiegać niż leczyć. L-karnityna ma także kilka innych funkcji. Do tego spalania tłuszczu bym nie przywiązywała zbyt wielkiej wagi.
Bardzo pyszną l- karnitynę produkuje firma Dolfos - w tabletkach jako cukiereczki oraz w formie proszku
 
 
Bonsai 


Barfuje od: 2009
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 10 Lis 2011
Posty: 162
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-10-30, 20:29   

No tak, ale ze wszystkim można przedobrzyć, więc raczej ostrożnie daję "za zaś".

A jak duże są te tabletki Dolfos? W formie proszku nie znalazłam, ale jeszcze poszukam.

No i podobno l-karnitynę lepiej podawać między posiłkami?
_________________
www.fotopsy.pl
 
 
isabelle30 
Ekspert

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 2612
Wysłany: 2012-10-30, 22:36   

To duże dropsy. Jak chcesz to mogę ci dać kilka na próbę jak będziesz odbierać koguty :mrgreen:
Brutus dostaje codziennie dwie sztuki
 
 
diyala 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 4 lat
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 11 Lip 2012
Posty: 189
Wysłany: 2012-11-04, 19:21   

Można się posiłkować l-karnityną przy odchudzaniu, ale szału nie robi. U psa potrzebne są duże dawki (na moje minimum to 500mg/dobę, optimum ok 1g/dobę), żeby zobaczyć jakieś tam efekty w postaci spalania tłuszczu. Dużo lepiej działa u psów dieta low-carb, czyli po prostu Barf i ruch (u nas bieżnia i pływanie) ;-)
Z supli z karnityną w płynie jest ludzki TREC L-Carnitine Gold:
http://catalog.trecnutrition.com/pl/show/52
Działa lepiej niż karnityna z Dolfosu, ale swoje kosztuje.
 
 
Bonsai 


Barfuje od: 2009
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 10 Lis 2011
Posty: 162
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-11-07, 11:30   

Chyba tego ostatniego specyfiku nie odważyłabym się podać swojemu psu... Zbyt mi kulturystyką śmierdzi. ;-)
Tak, ruch jest najlepszy... Problem w tym, że Piegus na spacerach bardziej zajmuje się węszeniem, owszem, czasem uda się nakręcić go na zabawkę i pobiegamy trochę, ale to i tak malutko. Ćwiczenia posłuszeństwa też urozmaicają spacery, ale nie sprawiają, że pies chudnie. ;-) Mogłabym go brać na rower - ale ścieżkami rowerowymi nie chcę go prowadzić (stawy), a na naszych polach jest teraz takie błoto, że się ujechać nie da, szybsza jestem pieszo.
Po podaniu leków na tarczycę schudł... całe 0,5 kg... :roll: A docelowo chciałabym, by schudł ok. 2 -2,5 kg.
_________________
www.fotopsy.pl
 
 
isabelle30 
Ekspert

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 2612
Wysłany: 2012-11-07, 12:13   

Spróbuj zielonym laserem...jak nakręisz na światełko psa to w ciągu pół godziny masz psie zwłoki do zaciągnięcia do domu, sama lekko ruszając dłonią...hahaha.
 
 
Tilia 


Barfuje od: 11.2008
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 06 Cze 2012
Posty: 356
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-11-09, 09:34   

Jeśli chodzi o wpływ na serducho... to poza tym ewentualnym wspomaganiem przemiany tkanki tłuszczowej w energię chyba nie ma go za duzo. Mam sercówkę i rozmawiałam o tej L-karnitynie z kardiologiem (ludzkim). Dokładnie Wam nie przytoczę co powiedział, ale generalnie chodziło o to, że teoretycznie miałaby, ale organizm rozkłada ją na czynniki pierwsze, zanim zacznie mieć wpływ na serce. Przepraszam za formę mojej wypowiedzi, delikatnie mówiąc, mało fachową :oops: Nasuwa mi się porównanie z dyskusją o jedzeniu chrząstek "na stawy". Kolagen pasowałby idealnie, ale najpierw rozkładamy go na poszczególne aminokwasy, a dopiero potem przyswajamy - i już nie jest to pełny kolagen.
 
 
isabelle30 
Ekspert

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 2612
Wysłany: 2012-11-09, 11:00   

Albo mi się coć źle doczytało albo nie wiem...niech się Dagnes i Koniczynka wypowiedzą ale l- karnityna jest aminokwasem egzogennym dostarczanym z pożywieniem. Tu organizm niczego nie rozkłada bo to nie jest wielkie białko. To mała cegiełka - nie wchodzi jednak w skład białek. Organizm wykorzystuje ją także do produkcji kwasów żółciowych - zapewne jest bardzo korzystna także dla psów które mają kłopot z trawieniem tłuszczów
 
 
Tilia 


Barfuje od: 11.2008
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 06 Cze 2012
Posty: 356
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-11-09, 11:23   

A no widzisz, dlatego zaznaczam, że się na tym absolutnie nie znam, tylko powtarzam co mi "mądre głowy" przekażą. W każdym razie pani kardiolog psia nigdy nam L-karnityny nie zalecała, mimo że pytałam czym jeszcze można wspomóc psa oprócz leków...
 
 
isabelle30 
Ekspert

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 2612
Wysłany: 2012-11-09, 11:28   

Gdzieś miałam linkę do pięknego artykułu na temat chronicznych niedoborów l-karnityny w diecie psów i kotów...oraz o funkcjach tejże. Ale mam zapisane w ulubionych w pracy :cry:
Jak znajdę to wkleję. Wiem że Ewva ma ten link także gdzies zachomikowany :mrgreen:
 
 
Tilia 


Barfuje od: 11.2008
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 06 Cze 2012
Posty: 356
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2012-11-09, 11:41   

A to wklej, chętnie przeczytam. Ale co innego chroniczne jej niedobory a co innego podawanie dodatkowo, leczniczo.

http://www.resmedica.pl/m...ianie/karnityna

Cytat:
Ciekawą cechą L-karnityny jest jej oddziaływanie euforyzujące - poprawiające nastrój.


:mrgreen:
chyba zacznę zażywać, może mi się jesienny nastrój poprawi ;)
 
 
isabelle30 
Ekspert

Pomogła: 11 razy
Dołączyła: 19 Sty 2012
Posty: 2612
Wysłany: 2012-11-10, 11:36   

Wkradł mi się mały błąd - to tauryna jest wykorzystywana do produkcji kwasów żółciowych :mrgreen:
Za wprowadzenie w błąd serdecznie przepraszam :mrgreen:
L-karnityna tak jak tauryna siedzi w sercu oraz w ciemno czerwonym mięsie - jest jej tam najwięcej
 
 
arleta 

Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 42
Dołączyła: 23 Lip 2012
Posty: 12
Wysłany: 2012-11-13, 13:11   

l-karnityna u otyłych, kastrowanych zwierząt obniża dość skutecznie poziom tkanki tłuszczowej, w dawkach 250 mg/25 kg/dobę.
Nie trafiłam jak dotąd na żadną publikację o wpływie l-karnityny na serce, choć często o tym słyszę.
 
 
Bonsai 


Barfuje od: 2009
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 10 Lis 2011
Posty: 162
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-01-26, 22:41   

Przez te podzielone opinie nie zdecydowałam się na tą l-karnitynę... Ale chyba spróbuję, bo chyba mu nie zaszkodzi, a może pomoże... Jestem zdesperowana, Piegus w ogóle nie chudnie. :-( Czy to możliwe, że od pół roku podawania leków na tarczycę waga ani drgnęła? :-( Wyniki krwi zmieniają się na korzyść...

Moglibyście doradzić co będzie najlepsze:
-CaniFiber:
Cytat:
CaniFiber? zawiera:
włókno z suszonej marchwi o wysokiej koncentracji ß-karotenu i zbilansowanej zawartości włókien rozpuszczalnych i nierozpuszczalnych.
włókno jabłek bogate w pektyny i włókna nierozpuszczalne, pozytywnie oddziaływuje na florę jelitową
włókna pomarańczy doskonale wiążą płyny, zwierają dużą ilość frakcji rozpuszczalnej. Dzięki pektynom pozytywnie wpływają na pracę naturalnej flory jelitowej
Celuloza wspomaga formowanie treści jelitowej oraz reguluje perystaltykę.
Psyllium (indyjska roślina)
zawiera związki mucynogenne doskonale wiążące wodę. Pęczniejąc, zwiększają objętość treści jelit i powodują powstanie uczucia sytości. W przypadku kłopotów trawiennych, proces pęcznienia zwiększa pasaż treści pokarmowej przez jelita. Stanowi też jedną z możliwości szybszego usuwania toksyn wraz z resztkami pokarmowymi.
L-Karnityna
(dodatek. 6 500 mg/kg – odpowiada dawce 75 mg na 10 kg wagi ciała psa- dawka zalecana)

http://www.belcandobewidog.pl/canifiber

- karnityna do wyboru:
Skład:
w 1 tabletce
L-Karnityna (Wit - T) 250 mg
Witamina C 300 mg
Witamina B12 200 g
http://www.kuchniapupila....tabl,p284033769

lub karnityna dolfos, skład pod linkiem http://www.kuchniapupila....yna_,p749987427

- DrSeidla "Optymalna waga", skład:
http://www.kuchniapupila...._60,p1675677906
Jedna tabletka preparatu zawiera
Celuloza modyfikowana 640 mg
Flawonoidy 32 mg
wyciąg z Garcynia Cambogia 320 mg
DHEA 8 mg
L-karnityna 32 mg


Pięknie proszę o pomoc. :kwiatek:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne