BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Wielkopolska - opinie, uwagi, informacje
Autor Wiadomość
Sojuz 
Ekspert


Barfuje od: 09.2012
Pomógł: 10 razy
Wiek: 30
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1433
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-03-12, 18:00   Wielkopolska - opinie, uwagi, informacje

Ja szczerze polecam lekarzy weterynarii Grzegorza Wojciechowskiego oraz jej małżonkę Bogusławę. Odkąd poznałem tą lecznicę w Swarzędzu, ul. Cmentarna 10, nie chcę zmienić na inną. To są lekarze z powołania, od razu to widać. Ton wymowy, treść przekazu wszystko zdradza :-D
Może jako ciekawostkę odnośnie szczepieniu przeciwko wścieklizny, którą opowiedział mi Pan weterynarz:
Kiedyś szczepionki przeciwko wściekliźnie produkowali skazańcy. Jako konserwanty stosowano formaldehyd oraz jakąś część ciała owcy, bodajże jelito cienkie [nie pamiętam]. Nie kontrolowano ściśle dodawanych surowców, więc psy padały po tych szczepieniach jak muchy :-( Co drugi odchodził. Teraz jednak szczepionki są bardzo bezpieczne i jest małe prawdopodobieństwo wystąpienia mięsaka u Pana kotki. :-o

Inne, bardzo pozytywne doświadczenia to adekwatny koszt usług - oni nie zdzierają kasy z właścicieli zwierzaków, tylko im pomagają. Dzięki temu mają się dobrze, bo dbają o swoją opinię wśród klientów. Zwykle nie biorą pieniędzy za drobnostki, np. odkażenie złamanego pazurka, zbadanie kału (z własnego doświadczenia).

Jeszcze nie gadałem na temat BARFa z Panem Grzegorzem.

Gorąco polecam ten gabinet weterynarii! :hura:
_________________
Naturalne stało się sztuczne, a prawdę uznano za kłamstwo.
Ostatnio zmieniony przez Sojuz 2014-07-05, 16:15, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
arachnea2012 

Udział BARFa: 25-50%
Pomogła: 1 raz
Wiek: 39
Dołączyła: 05 Wrz 2012
Posty: 64
Skąd: Drezno/Poznan
Wysłany: 2013-03-17, 08:16   

Witam,

Ja mam doswiadczenie z trzema weterynarzami do tej pory w Poznaniu.

1. Rzeklabym 'drogo, lecz na temat': http://www.napolance.pl/
2. Pan Tecław Andrzej - przyjmuje na Oswiecenia i w Skorzewie. Weterynarz do ktorego chodzilam z dwoma psami i szynszylem, ceruje notorycznie mojej mamy kota, ktory uwielbia (moze to jakis fetysz) rozcinac sobie lapy. Doswiadczony i dobry specjalista.
3. Paweł Botko - weterynarz z powolania i super podejsciem.

Wszytskich trzech polecam, do zwierzeta domowe (kot, pies) - nr 2., koty wystawowe i zwierzeta ktore mozna spotkac w zoo + szczegolne przypadki niewyjasnione - 3., badania laboratoryjne i kontrola - 1.

Pozdrawiam,
Agnieszka
 
 
Sojuz 
Ekspert


Barfuje od: 09.2012
Pomógł: 10 razy
Wiek: 30
Dołączył: 06 Sie 2012
Posty: 1433
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-06-03, 13:18   

Uzupełniam informacje o wecie w Swarzędzu, mianowicie spytałem go, co sądzi o diecie BARF.
Uważa, że ludzie i zwierzęta powinny jeść żywność jak najmniej przetworzoną. To, co dzisiaj jest na sklepowych półkach to chemicznie napakowane śmieci. "Jedzenie musi być żywe, a nie martwe" - powiedział. Jeżeli chodzi o działania partnerskie, np. karmy, to standardowo ma Royale na półkach, ale nie wciska ich ludziom na siłę, czasem nawet odradza i wskazuje na dobrą mokrą karmę. Jest zadowolony, że moja kotka spożywa mieszanki BARF.
Szedłem tam tylko po prostą morfologię krwi (kontrolnie), ale on zaproponował zrobienie dodatkowych badań, "...bo ta morfologia to prawie nic nie mówi" - uważa. Chciałem jeszcze tylko oznaczyć glukozę, ALAT i ASPAT, które oczywiście wyszły pięknie w normie :-D

Z ciekawości zapytałem jeszcze, czy można robić badania krwi kotki w ludzkim labie. Stwierdził, że aparatura ma inne dysze, bo gatunkowo krwinki czerwone się od siebie różnią. "Badanie krwi innego gatunku, niż przewidział producent sprzętu da zafałszowany wynik" - podsumował.

Przyznam, że zrobił na mnie miłe wrażenie :hura:
 
 
Tilia 


Barfuje od: 11.2008
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 6 razy
Dołączyła: 06 Cze 2012
Posty: 356
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-06-03, 13:28   

arachnea2012 napisał/a:
3. Paweł Botko - weterynarz z powolania i super podejsciem.



Nie korzystałam z jego usług, ale słyszałam o nim BARDZO dużo dobrego. Wet z powołania, z pasją, a dodatkowo jeśli nie jest czegoś pewny to odsyła do specjalistów, nawet przyjmujących daleko (chodzi np o skomplikowane psie przypadki ortopedyczne), konsultuje się z innymi wetami.
 
 
common_swift 


Barfuje od: 05.2012
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 31 Mar 2012
Posty: 10
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-07-25, 10:24   godny polecenia weterynarz-homeopata - Poznań

Cześć!
Czy zna ktoś z Was może weterynarza, który zajmuje się również leczeniem homeopatycznym i jest z Poznania, ewentualnie okolic? Będę bardzo wdzięczna za pomoc! :)
 
 
ewach11 


Barfuje od: teraz
Wiek: 66
Dołączyła: 21 Lip 2013
Posty: 27
Skąd: Mur.Goślina
Wysłany: 2013-07-26, 11:33   

Dr Paweł Botko leczy mojego Julka, to on zrobił mu tydzień temu USG i wyszła cysta na nerce. Jutro jadę do niego na rozmowę w sprawie diety
 
 
AgnesiRup 

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 19 Paź 2012
Posty: 36
Wysłany: 2013-07-31, 08:36   

common_swift napisał/a:
Czy zna ktoś z Was może weterynarza, który zajmuje się również leczeniem homeopatycznym i jest z Poznania, ewentualnie okolic?

dr Baszczak? on zajmuje sie ziołolecznictwem i medycyną chińska przyjmuje na lisa witalisa na os. bajkowym w poz
 
 
common_swift 


Barfuje od: 05.2012
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 31 Mar 2012
Posty: 10
Skąd: Poznań
Wysłany: 2013-08-04, 16:56   

Dzięki! :)
 
 
Marla 


Barfuje od: 02.2014
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 14 Sie 2013
Posty: 93
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-01-20, 13:30   

Pozwolę sobie kopnąć temat i zachęcić do podzielenia się dobrymi weterynarzami, ale w samym Poznaniu (niestety podmiejscy odpadają, z braku auta).
My wciąż szukamy. :/
  Zaproszone osoby: 1
 
kasiek1510 

Barfuje od: 1.10.2013
Udział BARFa: 75-90%
Dołączyła: 10 Gru 2013
Posty: 8
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-01-27, 18:52   

Witam proszę o namiary na gabinety stosujące narkozę wziewna lub dożylną propofolem na terenie Poznania. Mam 3 rodzeństwa (teraz 6 miesięcy) dwie koteczki i jednego kocurka, a moja starsza ukochana kota przez zwykłą narkozę dorobiła się gwałtownego rozwoju pnn, dlatego panicznie boję się o małe szkraby. Pomóżcie
 
 
Marla 


Barfuje od: 02.2014
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 14 Sie 2013
Posty: 93
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-03-06, 14:41   

Wziewną i dożylną stosują wetki Na Polance.
Jednak trzeba przygotować dużo $$$ w portfelu.
  Zaproszone osoby: 1
 
saphirith1987 


Barfuje od: lipiec 2014
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 1 raz
Wiek: 37
Dołączyła: 28 Lut 2014
Posty: 462
Skąd: Włocławek
Wysłany: 2014-04-25, 20:34   

Marla napisał/a:
Wziewną i dożylną stosują wetki Na Polance.
Jednak trzeba przygotować dużo $$$ w portfelu.


Też rozważałam gabinet Na Polance przed sterylką mojej kici, ale mój chłopak po zabiegu pod narkozą odebrał swojego królika stamtąd niestety w pudełku :-( Ja wiem, że mylić się rzecz ludzka, a wypadki się zdarzają, ale mnie to skutecznie zniechęciło.

Swoją kotkę sterylizowałam u doktora Dąbrowskiego na Zbąszyńskiej. Co prawda stosują narkozę domięśniową, ale jest możliwość zastosowania wybudzacza (co też uczyniłam). Kroplówki podczas zabiegu nie podają. No nie był to na pewno idealny wybór, ale chyba wybrałam najmniejsze zło. Kota przeszła zabieg bez problemów. Klinikę mogę polecić, choć oczywiście wcisnęli mi jakąś próbkę RC dla sterylizowanych młodych długowłosych kotek :shock: Tylko patrzeć, jak wypuszczą karmy dla kotów o imieniu na literę A, B, itd...

common_swift napisał/a:
Cześć!
Czy zna ktoś z Was może weterynarza, który zajmuje się również leczeniem homeopatycznym i jest z Poznania, ewentualnie okolic? Będę bardzo wdzięczna za pomoc! :)


Wiem, że pytanie zadano dawno temu, ale może komuś się przyda: http://www.lecznica-homeopatia.pl/ Ma dobre opinie, ale sama u nich nie byłam, więc nie mogę polecić / odradzić.
_________________
Młody 28.05.2014 (kocur brytyjski), Shira 10.10.2013-18.10.2023 (kotka MCO) [*] ;-(((
 
 
miska11 


Barfuje od: 15.01.2014
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 30 Sty 2014
Posty: 51
Skąd: Pyrlandia
Wysłany: 2014-05-08, 18:40   

Ja od lat korzystam z gabinetu dr Tomka Nowaka "MyPet" - os. Tysiąclecia 30, http://www.mypet.pl

Pracuje u niego kilku lekarzy, większość sensownych, jeżeli ktoś chce się do szefa umówić, musi o tym oczywiście wspomnieć wcześniej.
Dr Nowak jest specjalistą od rozrodu zwierząt, robił też specjalizację z diagnostyki RTG. Życzliwy i miły facet ze sporą wiedzą. Jeżeli zdarzy się, ze czegoś nie wie, to się do tego przyznaje, nie eksperymentuje i nie naciąga.
Gabinet naturalnie obklejony Royal Canin, ale o BARFie nigdy złego słowa nie usłyszałam.
Większość badań krwi robi na miejscu, ma sprzęt do RTG i USG, zabiegi chirurgiczne wykonuje pod narkozą wziewną. Ceny rozsądne.
 
 
szymegg 

Barfuje od: chce zaczac
Wiek: 39
Dołączył: 05 Lis 2013
Posty: 54
Skąd: belfr
Wysłany: 2014-07-18, 06:27   dobry wet/psi psycholog wlkp?

zna ktos? poleci ktos cos? bo powoli mi rece opadaja.
 
 
Sihaya 
Ekspert


Barfuje od: 08/2008
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1721
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-07-18, 07:07   

Ja niestety nie znam nikogo takiego, ale spróbuj przybliżyć swój problem. Może wspólnymi siłami znajdziemy jakieś rozwiązanie. Mamy na forum doświadczonych właścicieli i behawiorystów.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne