BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Koty nie chcą jeść
Autor Wiadomość
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2014-06-19, 20:52   

Najgorsze jest to, że nawet ten żarłok Tosiek (nota bene w wieku 5,5 miesiąca waży już 3,6 kg :shock: ) humorzasty się zrobił i wybrzydza :evil:
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2014-06-20, 10:59   

Wytresowały sobie Pańcię ? Czy naprawdę się martwisz czy tylko tak troszkę :-P ?
Ja też ma trzy koty (2 samce+ 1 samiczka) i zmowy nie czynią -na razie- ale niewątpliwie ten ostatni okres nie należy do najlepszych jesli chodzi o pochłanianie posiłków.
Ines nie jadła prawie nic 2 dni. Spała, a ja ją bacznie obserwowałam. Była troszke osowiała...inny wyraz oczu i taka wycofana. Bałam sie o nią.
Żadnych innych objawów oprócz solidnego "rzyganka" w noc poprzedzająca głodówkę...
Już się rozkręciła i je w miarę normalnie.
Chłopaki, różnie.
Potwór Fudżi częściej zrzuca "mokrego szczura" i to sporej długości. Gdy jest po szczurze odzyskuje apetyt...i tak na okrągło. Pomimo czesania, ale chyba robie to zbyt rzadko, szczury sa częste.
Jest w nich dużo perzu , wokół voliery mają go ile dusza zapragnie.
Teraz moge ocenić to co kiedyś znałam tylko z teorii.
Zwyczajna trawka młoda, wysiewana z nasion owsa i pszenicy nie daje takiego efektu jak perz lub papirusik...
Pinto nie wymiotuje nigdy...ja nie wiem co on robi z ta sierścią ? Trawę raczej memła ale on ma największe kłopoty z załatwianiem się.
Raz na kilka dni i zbite qpy.
A apetyt u niego ? To zawsze była zagadka. Teraz nawet nieźle.
A tak za zwyczaj albo wszystko za jednym przysiadem, błyskawicznie, albo na kilka podejść.
A jak cos przy pierwszym wąchnięciu jest nie tak to duuużo czasu upływa aby spróbował ponownie.
  Zaproszone osoby: 2
 
Silvena 
Ekspert


Barfuje od: 28.04.2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 18 Kwi 2013
Posty: 1216
Skąd: UK
Wysłany: 2014-06-20, 12:59   

Hymen znowu nie chciał, Fena zjadla podwojnie ;-) chyba mu mieszanka z gęsia i cytrynianem nie leży :-/ a mam jej ponad pół zamrażalnika :evil:
 
 
 
situnia 
BARFny Hodowca


Barfuje od: 18.10.2013
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 14 Paź 2013
Posty: 813
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-06-20, 17:06   

Silvena, nie przejmuj się tak bardzo, u mnie też jest jakiś ciągły bunt... Ale ja po prostu doszłam do wniosku, że to nie na moje nerwy i olałam :-P Efekt? Chodzą, marudzą, a w końcu i tak zjedzą. Nawet jak któraś nie zje posiłku, to potem przy następnym wyjada ze swojej miski i z miski koleżanki :->
_________________

To jak traktujesz koty decyduje o twoim miejscu w niebie. - Robert A. Heinlein
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2014-06-20, 17:08   

Sandra, co to to nie :evil: Ja się kotom nie dam wytresować.
Jakkolwiek zważyłam je dzisiaj i nic nie rozumiem - koty były ważone 16 czerwca - waga Skippiego i Rico 4,1 kg, Tosiek 3,5 kg. Dzisiaj rano ważyłam - Skippi i Rico po 4,3 kg, Tosiek 3,6 kg :shock: Prawie nic nie żrą a przybrały na wadze ? :shock:
Uprzedzając pytania i wątpliwości - ważenie zawsze jest rano, na czczo.
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
gpolomska 
Admin techniczny

Barfuje od: gpolomska
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 07 Sty 2013
Posty: 1740
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2014-06-20, 21:05   

Od powietrza nie da się utyć :twisted: a nie dokarmia Ci ich ktoś ukradkiem?
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2014-06-20, 21:18   

A niby kto ? balkonów po sąsiedzku nie ma, żeby ktoś mógł coś podrzucić. Koty niewychodzące.
A much tyle nie nałapały, żeby przytyć 20 dag, zresztą głównym łowczym czyhającym na muchy jest szeregowy Tosiek :twisted: Cholera taka sprytna, że wszystko złapie i ukatrupi co się nawinie :twisted:
Ale Tosiek przytył tylko 10 dag z czego wniosek, że muchy nie tuczą :mrgreen:
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
Margot 
Ekspert

Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 17 razy
Dołączyła: 01 Paź 2011
Posty: 1532
Wysłany: 2014-06-20, 21:38   

Skipper napisał/a:
Dzisiaj rano ważyłam - Skippi i Rico po 4,3 kg

Przez to, że Skippi jest taki puchaty, to mnie wydaje się, jak patrzę na jego zdjęcia, że on waży więcej. 4,3 kg wydaje mi się strasznie malutko. Mój najlżejszy kocur waży 4,5-4,6, a jest cienki jak przecinek, moim zdaniem, i dla mnie wygląda jak połowa Skippiego. Może Skippi jest krótki ;-) .
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2014-06-20, 21:51   

Skippi i Rico są duzi, ale letcy :roll: Jakkolwiek Rico zalicza się do kotów średniej wielkości i maksymalna waga kocura (dopuszczalna na wystawach) to 4,6 kg.
Ja jak na nich patrzę to wiem, że ciężko uwierzyć, że tak mało ważą.
Tosiek jest znacznie mniejszy, ale ciężki jak kamień :mrgreen:
Nie wiem skąd się to bierze :roll:

[ Dodano: 2014-06-22, 08:29 ]
Kociska zrobiły się po prostu bezczelne :twisted:
Otworzyłam wczoraj rano puszkę Catz Finefood i dodałam łyżkę do BARF-a, że może poprawi to jadalność mieszanki. Zeżarły na pniu całe 1/4 porcji dziennej - po godzinie był czyściutki, wylizany półmisek.
Wieczorem oczywiście bez puszki jeść nie chciały, ale jak dodałam puszkę, to zjadły BARF-a, a mięso z puszki zostawiły na talerzyku.
Chyba dla mnie do zjedzenia :twisted:

I bądź tu mądry człowieku, o co tym skunksom chodzi - bez puszki BARF niejadalny, ale jak przyjdzie co do czego to BARF-a zjedzą a puszkę zostawią :roll:
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
gpolomska 
Admin techniczny

Barfuje od: gpolomska
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 07 Sty 2013
Posty: 1740
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2014-06-22, 09:34   

Wiesz, o co? O to, żeby Cię poćwiczyć :twisted:
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2014-06-22, 09:53   

O, co to, to nie. Jakby jeden z drugim polatał z miesiąc po śmietnikach i poszukał żarcia, to by światopogląd od razu się zmienił...
A tak co ? perliczka, przepióreczka, króliczek, kangurek, krewetki... a te mendy kocie zamiast to docenić, to coraz bardziej we łbach mają poprzewracane :evil:
Niedoczekanie ich
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
Silvena 
Ekspert


Barfuje od: 28.04.2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 18 Kwi 2013
Posty: 1216
Skąd: UK
Wysłany: 2014-06-22, 10:41   

U mnie jest to samo. Puszka jest zjadana zaraz po otwarciu, ale jak pózniej dodam do barfa, to spychają nosami a barfa zjadają. Moze po prostu lubią ten zapach? ;-)
Sosiki z vitakraftu tez sie swietnie sprawdzają, a nie muszę otwierać i wywalać prawie całej puszki. A taki sosik 15g starcza spokojnie na 3 dni albo i dłużej :twisted:
A jak sosik nie pomoże to oznacza, ze trzeba wywalić na podłogę zawartość miski i wtedy można jesc :roll:

W dupach sie poprzewracało od dobrobytu :evil:
 
 
 
gerda 


Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1576
Skąd: podlaskie
Wysłany: 2014-07-01, 23:12   

Zrobiłam nową mieszankę (pierś gęsi i indyka, wołowina i zadek królika), dodałam trochę żołądków indyczych - i co :evil: - niesmaczne :!: Ktoś tu zastosował "posypkę" ze spiruliny :shock: U mnie na razie trochę pomogło, zobaczę co będzie dalej... Sama bym na to nie wpadła, bo poprzedni kot omijał spirulinę szerokim łukiem - dziękuję :kwiatek: Chyba nie zaszkodzi jak będę odrobiną posypywać każdą porcję (może tylko przez jakiś czas ?)
 
 
elenn 

Barfuje od: Lipiec 2014
Udział BARFa: 75-90%
Dołączyła: 23 Cze 2014
Posty: 34
Skąd: Myślenice /Krk
Wysłany: 2014-07-09, 17:27   

Nie wiem gdzie pytać o radę, bo w wątku nerkowym jak na razie nikt mi nie odpisuje :-(
Zrobiłam pierwszą mieszankę, kicia jadła aż jej się uszy trzęsły. Ale na drugi dzień już kręciła noskiem :roll: Teraz już w ogóle tylko skubnie. Nie martwiłabym się tak, gdyby nie te nerki...
Jak myślicie, przetrzymać ją nieco, czy się złamać i coś dosypać do michy :niewiem:
Przez cały dzień chodzi i sobie po trochę dojada, ale absolutnie raczej całej porcji dziennej nie zje..
No i martwię się, czy jej nie zaszkodzi takie głodowanie skoro już jest wychudzona bidulka :-/
 
 
shana55 
Ekspert

Barfuje od: 08.2012
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 07 Sie 2012
Posty: 5339
Wysłany: 2014-07-09, 21:03   

elenn :kwiatek:
Ta mieszanka co robiłaś wyszła baaarrrdzo tłusta... Kicia może po prostu najada sie mniejszą porcją. Proponowałam, żebyś zrobiła drugą mieszankę na zmianę dobrze zbilansowaną. Koty najchętniej jedzą małymi porcjami co parę godzin. Może i jej tak odpowiada. Zostaw jej jedzenie niech je jak jej pasuje i obserwuj. :mrgreen: I nie martw się na zapas skoro je to niech je w swoim rytmie pilnuj tylko, żeby mieszanka się nie zepsuła na tym cieple.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne