BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Naturalne odrobaczanie
Autor Wiadomość
monikasan 


Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 11 Lis 2013
Posty: 269
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-01-08, 20:58   

Czy ktoś ma jakieś zdanie na temat tego preparatu? cdVet ContraWurm Katze 12g - naturalne odrobaczanie.Jest to preparat z Animalcare
 
 
 
Dieselka 


Barfuje od: maj 2011
Udział BARFa: 90-100%
Wiek: 39
Dołączyła: 29 Gru 2012
Posty: 1350
Skąd: prawie Wrocław
Wysłany: 2014-01-09, 13:26   

Ja tak tylko w kwestii jedzenia ziemi :)
Diesel jak mu coś na żołądek siądzie, to wyżera ziemię z kwiatków a wypędzony na dwór zabiera się za ogródkową. Zjada tego tyle, ze kupa później składa się głównie z piasku.
ale nawet gdyby, to przecież dzikie stwory nie jedzą z misek tylko właśnie z ziemi. Więc myślę że nawet sporą ilość jednak zjadały :)

Mi się ta ziemia okrzemkowa podoba i pewnie kiedyś się jej dorobie, skoro jest fajne źródło :)

Sihaya napisał/a:
Pewnie, że nie przyjmowalibyśmy, ale też nie bylibyśmy w stanie dostarczyć sobie potrzebnych ilości tylko i wyłącznie z naturalnego pożywienia bo ile kg np. jabłek czy kapusty musiałby zjeść średniowieczny chłop aby w pełni pokryć swoje zapotrzebowanie na wit. C? (pytanie retoryczne)

a jednak odpowiem :P
Skoro jako gatunek tyle przetrwalismy, to widać dało się to jakoś dostarczyć :)
_________________
Paulinka i Dieselek
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2014-03-18, 19:21   

monikasan napisał/a:
Czy ktoś ma jakieś zdanie na temat tego preparatu? cdVet ContraWurm Katze 12g - naturalne odrobaczanie.Jest to preparat z Animalcare

Znalazłam ten preparat na stronie animalcare i nie podoba mi się, że nie podano dokładnego składu. Tzn. podano - zioła, ekstrakty wielu warzyw, a to wg mnie trochę za mało :-/
Ja wczoraj wieczorem podałam moim kotom ten preparat ziołowy - tutaj przynajmniej napisano, co jest w składzie.
Dzisiaj pod wieczór była pierwsza kupa, którą obejrzałam przez okulary i lupę :mrgreen: i nic niepokojącego w niej nie zauważyłam. Zobaczymy co będzie się dalej działo :roll: czy się coś pokaże czy nie. No chyba, że koty niezarobaczone, w sumie nie mają żadnych niepokojących objawów mogących sugerować obecność niepożądanych gości :twisted:
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
Sihaya 
Ekspert


Barfuje od: 08/2008
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1721
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-03-19, 17:39   

Skłąd preparatu wygląda bardzo sensownie. Jedynie rumianek jest sobie tutaj jedynie dla towarzystwa, bo działanie p/pasożytnicze ma bardzo słabe. W przypadku faktycznie istniejącej robaczycy przewodu pokarmowego dorzuciłabym do tej mieszanki pączki goździkowca, tyle aby mieszanka miała go w składzie 20-25%.
Tymianek i rumianek działają wzdymająco, w przypadku wrażliwych kotów należy zachować ostrożność. Mieszanki nie powinno się stosować w przypadku kotów z chorobami trzustki i zaburzeniami w odpływie żółci.
 
 
Skipper 
Ekspert


Barfuje od: 2012.08.20
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 31 Sie 2012
Posty: 2808
Wysłany: 2014-03-19, 19:10   

Masz na myśli te pięknie pachnące, zmielone goździki :mrgreen: ?

W necie jest trochę naturalnych preparatów ziołowych na odrobaczanie dla ludzi, przykładowo ten.
Ciekawe tylko, czemu wrotycza w składzie nie ma, skoro to takie dobre ziółko odrobaczające :roll:
_________________
Mimo, że regulamin forum to FIKCJA - Śpiewać to rzecz ludzka, miauczeć to rzecz boska... :mrgreen: (Zhuangzi 庄子)
 
 
Sihaya 
Ekspert


Barfuje od: 08/2008
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 16 razy
Dołączyła: 15 Wrz 2011
Posty: 1721
Skąd: Łódź
Wysłany: 2014-03-19, 20:58   

Tak, właśnie te goździki miałam na myśli.
 
 
Ines 
BARFny Hodowca
Ekspert


Barfuje od: 12.12.13r
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Sty 2013
Posty: 2660
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-04-09, 12:01   

Czy ktoś kto stosował preparat Herbal Pets może mi łopatologicznie wytłumaczyć jak się to dawkuje? :niewiem:
_________________
Instrukcja obsługi Kalkulatora
  Zaproszone osoby: 187
 
NSO 


Barfuje od: 24.01.2014
Dołączyła: 28 Sty 2014
Posty: 606
Skąd: Poznań
Wysłany: 2014-04-09, 12:20   

Ja nie stosowałam (planuję to zrobić za parę miesięcy), ale na opakowaniu z przodu, masz tabelkę, gdzie są dwie kolumny "waga kota" i "ilość dawek".
Jedno opakowanie zawiera 4 dawki, a z tego co pamiętam na kota do 4 kilo starczy jedno opakowanie. Powyżej 4kg już musisz mieć dwie saszetki.
 
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4838
Wysłany: 2014-04-09, 13:10   

1 całe opakowanie przeznaczone jest dla kota ważącego min. 4 kg do max. 7 kg.
Dla mniejszych musisz dzielić wg. tabelki.
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
Ines 
BARFny Hodowca
Ekspert


Barfuje od: 12.12.13r
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 23 Sty 2013
Posty: 2660
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2014-04-10, 01:14   

To rozumiem. Nie muszę dzielić, mam krówska.

Ale podaję raz i już? Wszystko na raz? Czy trzeba podać to więcej niż raz?
_________________
Instrukcja obsługi Kalkulatora
  Zaproszone osoby: 187
 
dagnes 
Administrator


Barfuje od: 2008
Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 23 razy
Dołączyła: 13 Wrz 2011
Posty: 4838
Wysłany: 2014-04-10, 11:09   

Trzeba powtórzyć po 2 tygodniach.
_________________
Aby dotrzeć do źródła, musisz iść pod prąd
 
 
gpolomska 
Admin techniczny

Barfuje od: gpolomska
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 07 Sty 2013
Posty: 1740
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2014-04-10, 14:04   

Zasada jak przy tabletkach wybijających tylko DOROSŁE osobniki (na opakowaniu jest to samo): jeśli coś wyjdzie, to po 2 tygodniach (generalnie między 12 a 14 dniem) na wypadek jakby coś się znowu wykluło. Jeśli nic nie wyjdzie, to nie ma potrzeby powtarzać (chyba, że ktoś nie jest w stanie przyobserwować, to wtedy w ciemno się powtarza).
 
 
rEni 


Barfuje od: wiosny 2013
Udział BARFa: 25-50%
Wiek: 48
Dołączyła: 10 Kwi 2013
Posty: 247
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-09-27, 05:44   

Mam ochotę na ziemię okrzemkową, więc zaczęłam prowadzić swoje prywatne śledztwo zamiast snu i chyba jestem na jakimś tropie.

Otóż wyszukałam, że przeciętna ziemia okrzemkowa stosowana jako filtr w przemyśle spożywczym składa się z:

Tabela1. Skład chemiczny ziemi okrzemkowej wg Dylkowskiego przedstawia się następująco:
Składnik
Zawartość %

SiO2 -88,5%

Fe2O3 - 4%

Al2O3 - 3,2% - tritlenekdiglinu

CaO - 1,5%

MgO - 0,7%

Nie podoba mi się trzecia pozycja - ten tritlenek diglinu, można z tego zrobić aluminium albo z aluminium można uzyskać ten tritlenek diglinu. Jak dla mnie jest to metal ciężki, coś jak rtęć!!!!

Następny krok: szukam składu chemicznego ziemi okrzemkowej, która jest sprzedawana jako o jakości spożywczej, sprawdzam tę od firmy Perma Guard, szukam składu chemicznego i za Chiny Ludowe nie mogę znaleźć, ale na karcie charakterystyki piszą:

15.2 Ocena bezpieczeństwa chemicznego
Dostawca nie dokonał oceny bezpieczeństwa chemicznego substancji.

Może ten skład gdzieś tam jest, może ta ziemia nie zawiera aluminium.
Szukam dalej, może ktoś by pomógł!!!!!!!

Link do karty charakterystyki łatwo znaleźć:
http://www.perma-guard.co...emkowej_fsf.pdf

dlaczego do cholery nie podają składu chemicznego, przecież to podstawa.

Mam prośbę do dziewczyn, które kupiły taką, czy u Was jest skład na opakowaniu?

Bo ciągle jeszcze trochę mam chęć (chociaż coraz mniejszą) na ziemię okrzemkową :mrgreen:

Przecież jak będę zżerała przez miesiąc 1 łyżkę, a z tego 2-3% to będzie aluminium to jakieś jaja

O Jezu, nic się nie wyspałam przez te okrzemki, mam nadzieję, że moje robaki też się nie wyspały. Zjem jeszcze na złość im kilka pestek świeżych z dyni niech mają imprezę.
 
 
Silvena 
Ekspert


Barfuje od: 28.04.2013
Udział BARFa: 90-100%
Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 18 Kwi 2013
Posty: 1216
Skąd: UK
Wysłany: 2014-09-27, 09:28   

rEni, jeśli próbujesz siebie odrobaczyc, to polecam ziołowy preparat - vernicadis. Produkują go mnisi, kupuje sie w futrach przyklasztornych, albo ich specjalnych sklepach. We Wrocławiu udało mi sie dostać od ręki w sklepie benedyktyńskim. Na kurację potrzebne sa 2 opakowania (mi zeszło 1 i 1/3 około).

Podobno dobre tez sa winogrona z pestkami :-)

Poza tym każdy preparat odrobaczajacy ma w sobie truciznę, robaki od czegoś muszą ginąć, po prostu dawka jest zbyt mała zeby zabić nosiciela ;-)
 
 
 
Hekate811 

Barfuje od: 25.10.2013
Udział BARFa: 90-100%
Dołączyła: 25 Paź 2013
Posty: 220
Skąd: Lędziny (śląsk)
Wysłany: 2014-09-27, 12:39   

rEni, na opakowaniu jedynie "produkt naturalny złożony z ziemi okrzemkowej pochodzenia słodkowodnego (krzemionka amorficzna) nr CAS 61790-53-2, nr WE 612-383-7 100"

później tylko lecą zalecenia i środki ostrożności, wyprodukowano w USA, Perma-Guard, Inc. Bountiful, UT 4010 i oczywiście znany nam przedstawiciel na europę

to wsio :roll:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne