BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
BARFne Prestusa początki
Autor Wiadomość
beatrx 

Dołączyła: 02 Sty 2014
Posty: 11
Wysłany: 2014-01-02, 12:54   BARFne Prestusa początki

Witam wszystkich, którzy zajrzeli do naszego wątku :-)
BARFem zainteresowana byłam od dawna, jednak wcześniejsze podawanie mojemu psu surowizny kończyło się niestety wymiotami, więc stwierdziłam, ze to nie dla nas. jakiś czas temu, szykując pierś z kurczaka na obiad wycinałam kawałeczki tłuszczu i chrząstkę i zamiast wrzucić psu do garnka i ugotować to dałam mu surowe. zjadł, przyjęło się i od tamtej pory co i raz mu kawałek surowizy dawałam. z racji tego, że przyjmowało się wszystko jeden posiłek dostawał na surowo, a drugi gotowany (od czasu do czasu jeszcze sucha karma wpadła, ale to w sytuacjach "nagłych"). były dni, gdzie jadł tylko gotowane albo tylko surowe, jednak przeważały te pierwsze dni. ostatnimi czasy psisko zaczęło mieć problemy ze stawami, noi niestety ze skórą, więc stwierdziłam, że czas najwyższy jakoś mu tę dietę unormować stąd wybór BARFu.
a teraz trochę o psie;)
Presto jest owczarkiem niemieckim, ma 6,5 roku, 35kg wagi, do tej pory chorował jedynie sporadycznie: raz od kleszcza, raz na zapalenie ucha i raz na gronkowca w uchu. w lato przyplątał mu się gronkowiec i co jakiś czas wyskakują mu ropne krosty, które muszę na bieżąco usuwać. nie ukrywam, że w BARFie widzę ratunek dla psiej skóry.

to tyle tytułem wstępu:)

wg kalkulatora BARFowego psisko ma dzienną dawkę karmy wyliczoną na 1,05kg, a tygodniową na 7,35kg w tym 2,96kg być mięsa, 1,18 kg żołądków, 0,89kg podrobów, 0,89kg kości, 1,11kg warzyw i 0,37 kg owoców.

BARFować zacznę za trzy dni, bo póki co mam jeszcze ugotowane mięso, a do tego czasu będę dalej pochłaniała wiedzę.

i tak na koniec zdjęcie mojego psiaka, gdzie widać mu paskudną ranę na lewym udzie (mam nadzieję, ze BARF mu skórę wspomoże i w końcu się tego dziadostwa pozbędziemy)


Uploaded with ImageShack.us

a tu zdjęcie bardziej pozytywne (bo to w końcu pozytywny psiak;)) i zimowe, chociaż teraz śniegu nie ma;)


Uploaded with ImageShack.us

pozdrawiamy wszystkich serdecznie :-)
 
 
Sandra 
Ekspert

Pomogła: 18 razy
Dołączyła: 29 Gru 2011
Posty: 3447
Wysłany: 2014-01-02, 13:11   

Witam serdecznie :kwiatek:
Gdybyś jeszcze zajrzała do Powitalni i zostawiła tam dossier Prestusa, to łatwiej byłoby was odszukać w razie czego :-D
Zapraszam serdecznie. :kwiatek: Nie ma żadnego obowiązku, ale ułatwia życie.
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=25
Poza tym jest Dział psi
http://www.barfnyswiat.org/index.php?c=10, w którym możesz zadawać pytania na nurtujące Cię problemy.
Wszystkiego w tym wątku nie załatwisz, który głównie służy;
http://www.barfnyswiat.org/viewtopic.php?t=1469
  Zaproszone osoby: 2
 
beatrx 

Dołączyła: 02 Sty 2014
Posty: 11
Wysłany: 2014-01-02, 20:05   

dziękuję bardzo za informacje, już lecę do Powitalni:)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne