BARFny Świat Strona GłównaBARFny Świat Strona Główna
FAQ  Szukaj  Użytkownicy  Grupy Rejestracja  Album  Kontakt  Zaloguj

Poprzedni temat :: Następny temat
Fisiu mięsożerca, Wybredna Pinia i Felix - kot ulicy ;)
Autor Wiadomość
Ulik 


Wiek: 39
Dołączyła: 05 Mar 2014
Posty: 17
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2014-03-06, 14:21   Fisiu mięsożerca, Wybredna Pinia i Felix - kot ulicy ;)

Nasza trójeczka ogólnie zawsze chętnie podgryza mięsne kawałki w trakcie przygotowywania posiłków, ale do tej pory regularnie jadły dwa razy dziennie chrupki (Purina i Whiskas dla kotów wysterylizowanych) na zmianę z mokrą karmą z saszetek.

Wczoraj przy okazji szykowania kolacji wyciągnęłam z lodówki kawałek piersi z kurczaka i testowałam futrzaki. Oczywiście gdy poczuły mięsko - automatycznie miałam przy nogach 3 wierne kociska :mrgreen: pokroiłam na kawałki i rozpoczął sie wyścig kto pierwszy złapie swój kawałek.

Fisiu - pałaszował aż mu się uszy trzęsły - nawet kawałki chrząstki zostały w moment schrupane - a kocie oczy wołały o więcej. O niego i BARF jestem spokojna.

Z pozostałą dwójką nie było już tak łatwo.
Na początku rzucili się na jedzonko zadowoleni.
Po chwili zobaczyłam, że...

Pinia żuje mięso dłuższą chwilę, a później je wypluwa...i tak z każdym kawałkiem... :confused:
Felix - małe kawałki pałaszuje w moment - dużymi się bawi i najwyraźniej nie zamierza ich zjeść (wyciąga je łapką z miski i odkłada na bok po czym bawi się bawi i wraca do jedzenia z miski tego co małe pozostało) :confused:

Ot , taka mała pierwsza przygoda.
W weekend gotujemy galaretkę kocią i sprawdzimy co zrobią z surowymi skrzydełkami kurczaka :) Krok po kroku zobaczymy co im najbardziej smakuje i powoli wejdziemy całkiem w temat BARFowego żywienia :-)
 
 
gpolomska 
Admin techniczny

Barfuje od: gpolomska
Pomogła: 2 razy
Dołączyła: 07 Sty 2013
Posty: 1740
Skąd: Mysłowice
Wysłany: 2014-03-06, 14:32   

Kciuki za łagodne przejście do karmienia BARFem :kciuk:
 
 
gerda 


Udział BARFa: 75-90%
Pomogła: 5 razy
Dołączyła: 21 Wrz 2011
Posty: 1576
Skąd: podlaskie
Wysłany: 2014-03-06, 17:40   

Niektóre koty wolą mięso mielone :-D przeważnie część mięsa mielimy na większym sitku, do części używamy "szarpaka", dla kotów które wolą kawałki( ewentualnie przez gryzienie do czyszczenia zębów) :kwiatek:
 
 
Ulik 


Wiek: 39
Dołączyła: 05 Mar 2014
Posty: 17
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 2014-03-07, 12:23   

Dzięki dzięki za kciuki ;-)

Co do mięsa mielonego - będe kombinować bo też ogólnie nie koniecznie nim były zainteresowane zawsze :-)

Ale - zrobiłam wczoraj tescik z żółtkiem od jajka :-) wszystkie 3 koty wniebowzięte :mrgreen: 3 sekundy i nie było ani śladu po żółtkach :mrgreen:

[ Dodano: 2014-03-12, 11:35 ]
Kolejny eksperyment za nami :)

surowa piękna szyneczka z tłuszczykiem wywołała u kociaków euforię :) zjadły wszystko - i następnego dnia nie chciały za bardzo jeść już suchego jedzonka :)
Sprawdzimy jeszcze kilka produktów surowych czy smakują i chyba niedługo trzeba będzie zaryzykować, zrobić mieszankę i sprawdzić czy futrzaki będą zadowolone :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Template forumix v 0.2 modified by Nasedo. Done by Forum Wielotematyczne